"Jezus zażądał...". Nabożeństwa w polskich kościołach

"Jezus zażądał...". Nabożeństwa w polskich kościołach

poniedziałek, 05 czerwiec 2017 11:15
"Jezus zażądał...". Nabożeństwa w polskich kościołach fot. Pixabay.com

Te nabożeństwa w polskich kościołach ustanowiono na podstawie pewnego objawienia. Odbywają się właśnie w czerwcu.

Chodzi o odbywające się w katolickich parafiach nabożeństwa ku czci "Najświętszego Serca Pana Jezusa".

Jak czytamy na katolickim portalu Polonia Christiana, Kościół zdecydował się poświęcać każdy czerwiec na przypominanie o "głębi Boskiej miłości". Narzędziem do jej kultywowania ma być właśnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

"Czcić" serce można przez osobiste poświęcenie się mu. W akcie tym oddaje się "chwałę Bożemu Sercu, przez które stało się nam zbawienie".

Polonia Christiana zachęca do "pobożnego odmówienia" aktu i do tego, by "ze wszystkich sił starać się żyć zgodnie z jego treścią".

Jest także zachęta do powieszenia w domu obrazu Najświętszego Serca oraz do modlitw "wynagradzających" Sercu Jezusowemu zniewagi imienia Jezusa w przestrzeni publicznej.

Sposoby wynagrodzenia miał podać sam Jezus. Miał prosić między innymi o "oddawanie czci obrazowi Serca Jezusowego". Chodzi o objawienie, jakiego doznała francuska wizytka i mistyczka Małgorzata Maria Alacoque w XVII wieku. 

Chrystus miał też prosić o ustanowienie nowego Nabożeństwa.

"Kiedy nasz Zbawiciel ukazał się świętej Małgorzacie i wyjawił prośbę o ustanowienie nowego Nabożeństwa, zażądał także uczęszczania na Mszę Świętą, do sakramentu spowiedzi oraz przyjmowania Eucharystii w pierwsze piątki miesiąca przez dziewięć miesięcy z rzędu" - pisze Pch24.pl

Kiedy mistyczka klęczała przed tabernakulum 16 czerwca 1675 roku, Chrystus miał się jej ukazać i powiedzieć dokładnie:

"Żądam, żeby pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała był odtąd poświęcony jako osobne święto na uczczenie mojego Serca i na wynagrodzenie mi przez Komunię świętą i inne praktyki pobożne za zniewagi, jakich doznaję, gdy w czasie oktawy jestem wystawiony na ołtarzach. W zamian za to obiecuję ci, że Serce moje wyleje hojne łaski na tych wszystkich, którzy w ten sposób Sercu memu oddadzą cześć lub przyczynią się do jej rozszerzenia".

Portal wskazuje, że katolicy w modlitwie "zwracają się do Najświętszego Serca", a ma to na celu między innymi "uzyskanie łask".

Wreszcie Polonia Christiana zachęca do "naśladowania Najświętszego Serca", co zaczyna się od "umiłowania Chrystusa i gotowości poświęcenia się dla Niego".

W Internecie można znaleźć między innymi litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Oto jej fragment:

"Serce Jezusa, Syna Ojca Przedwiecznego, zmiłuj się nad nami.
Serce Jezusa, w łonie Matki Dziewicy przez Ducha Świętego utworzone, zmiłuj się nad nami.
Serce Jezusa, ze Słowem Bożym istotowo zjednoczone, zmiłuj się nad nami.
Serce Jezusa, nieskończonego majestatu, zmiłuj się nad nami.
Serce Jezusa, świątynio Boga".

Przypomnijmy, że Jezus w czasach, gdy był na ziemi, zapytany o to, jak wierzący powinni się modlić, powiedział, by modlili się do Boga ("Ojcze nasz, któryś jest w niebie..."). Zapewnił też: "O cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu. Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to".

Poniżej nabożeństwo z litanią do "Najświętszego Serca Pana Jezusa".

Na podstawie: Pch24.pl, PiotrSkarga.pl

Zobacz także: Wspólna modlitwa i udział we mszy katolików i protestantów? Papież odpowiedział

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 czerwiec 2017 11:57
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.