Szokujące słowa Mariana Kowalskiego o Kościele katolickim (WIDEO)

Szokujące słowa Mariana Kowalskiego o Kościele katolickim (WIDEO)

niedziela, 16 lipiec 2017 07:56
Marian Kowalski Marian Kowalski fot. Idź pod Prąd

Były kandydat na prezydenta i jeden z liderów środowiska narodowców, a także, jak mówi, wciąż katolik, w bardzo ostrych słowach o hierarchach Kościoła katolickiego.

Uwaga! Artykuł ma charakter informacyjny i nie musi odzwierciedlać poglądów redakcji.

W telewizji internetowej "Idź pod Prąd", w której występuje razem z pastorem Pawłem Chojeckim z Lublina, Kowalski wyraził opinię, że "największym celem" Kościoła katolickiego jest "zniszczenie chrześcijaństwa na świecie".

Według niego, dowodem na to jest to, że Kościół ten "wszedł w spółkę z wrogimi siłami, które nigdy tego celu nie ukrywały".

- Jeśli ktoś ma wątpliwości czy taki jest cel, to wystarczy czytać, słuchać, oglądać tych ludzi. To są wrogowie cywilizacji chrześcijańskiej Zachodu - stwierdził.

Te słowa obiły się echem w Internecie, ale na tym Kowalski nie poprzestał.

W jednym z kolejnych programów wyraził pogląd, że Kościół katolicki to "korporacja o zasięgu globalnym, która sprzedaje już tylko najbardziej nieroztropnym ludziom wizję, a żaden produkt".

Według niego, świadczy to o tym, że wśród wiernych Kościoła katolickiego "nie ma za grosz suwerenności intelektualnej".

Kowalski uważa, że katolicy zostali sprowadzeni do roli "tępego motłochu, który nie zna w ogóle Pisma Świętego, nie potrafi wyartykułować swoich obaw i nie jest traktowany ani po partnersku przez swoich przywódców duchowych ani nawet z miłością czy troską".

Dalej były kandydat na prezydenta jeszcze bardziej nie przebiera w słowach...

- Katolicy są traktowani jak bezrozumne bydło, z którym można zrobić wszystko. Jest to tłuszcza, która powoduje, że wyniki finansowe korporacji globalnej pod tytułem Kościół rzymski to są tak jak w każdej innej korporacji raport dzienny - ile sprzedaliśmy karnetów, umów, ilu frajerów wciągnęliśmy na listę, do ilu wykonaliśmy telefony. Tak to działa - grzmiał.

Jego zdaniem, to "nie ma nic wspólnego z żadną wiarą, religią, a na pewno z chrześcijaństwem".

Podkreślił, że wypowiada te słowa "z pełną odpowiedzialnością".

Dodał, że skoro hierarchowie katoliccy jako "korporacja globalna" chcą zniszczyć chrześcijaństwo, to posłuszeństwo wobec nich każdego wiernego świadczy o tym, że ci wierni "bardziej czczą tych prezesów korporacji niż Pana Boga".

- Doszło do takiej degrengolady moralnej, że katolicy nie wierzą w Boga - stwierdził.

Wierzą za to w Kościół, "bo go widać".

Przypomniał przy tym, że ci, którzy "zbudowali potęgę Kościoła, nie tylko katolickiego, a w ogóle chrześcijaństwa, oddawali życie za Pana Boga, chociaż też Go wcześniej nie widzieli".

To kolejna bardzo ostra wypowiedź Mariana Kowalskiego na temat Kościoła katolickiego i Watykanu.

W styczniu w programie "Skandaliści" w Polsat News ostrzegał przed papieżem Franciszkiem.

"To jest lewicowy papież, z którego polityką się zupełnie nie zgadzam" - podkreślał.

Zaznaczył wtedy, że dla niego papieżem jest Benedykt XVI, który "prawdopodobnie w wyniku puczu został odsunięty od władzy".

"Papież Franciszek to jest bardzo dziwna postać. Jak się powie, że jest lewicowcem, to jest z tego dumny. Mówi, że komuniści i chrześcijanie mieli wiele wspólnego. Mówi, że trzeba przyjmować uchodźców i ja zupełnie się z tym nie zgadzam" - zaznaczał.

Nazwał Franciszka "lewicowym czegewarystą, wyznawcą teologii wyzwolenia" i dodał nieco żartobliwie, że papież "lata w tej chwili już na miotle".

Skrytykował także działalność Kościoła katolickiego, który niegdyś był "obrońcą i twórcą cywilizacji Zachodu", a teraz "wszedł na tory lewicowe i zaczyna uprawiać własną ideologię multi-kulti i tworzyć nowy rząd światowy".

Zobacz także: Papież Franciszek dodał nową drogę do świętości

Reklama

{fcomment

 

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 lipiec 2017 04:58
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.