Pierwsze komentarze chrześcijańskich liderów ws. wet prezydenta

Pierwsze komentarze chrześcijańskich liderów ws. wet prezydenta

poniedziałek, 24 lipiec 2017 11:55
prezydent Andrzej Duda prezydent Andrzej Duda kadr transmisji TVN24

Prezydent Andrzej Duda postanowił, że zawetuje ustawy PiS dotyczące reformy Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. Zapowiedział też własną inicjatywę legislacyjną w tej sprawie. Są pierwsze reakcje w środowisku chrześcijańskim.

Przewodniczący Konferencji Episkopatku Polski abp Stanisław Gądecki w liście podziękował prezydentowi za postawę w tej sprawie i przypomniał słowa Jana Pawła II na temat relacji władzy prawodawczej, wykonawczej i sądowniczej.

Papież Polak w przemówieniu do uczestników kongresu włoskiego Stowarzyszenia Sędziów stwierdził swego czasu, że "równowaga między tymi trzema władzami, z których każda ma określone kompetencje i zakres odpowiedzialności - tak że jedna nie dominuje nigdy nad drugą - jest gwarancją prawidłowego funkcjonowania demokracji".

Decyzję prezydenta o dwóch wetach poparł katolicki publicysta Tomasz Terlikowski.

"Prezydent ponad plemionami i dobrze. Polska potrzebuje zmiany w sądownictwie. Dobrej zmiany, a nie tylko "naszej" - napisał na Twitterze, by niedługo potem dodać:

"Ciekawe jest obserwować, jak w tej sprawie rozpada się (pewnie na moment) plemienny podział społeczny. Oby było więcej takich kwestii".

Z decyzji prezydenta cieszą się także niektórzy pastorzy. Na Facebooku pojawiły się wpisy Bogdana Olechnowicza - pastora wspólnoty Górna Izba w Gorzowie Wielkopolskim i Arkadiusza Krzywodajcia - pastora kościoła "Filadelfia" w Wodzisławiu Śląskim.

Olechnowicz napisał: "Dziękuję Panie Prezydencie! To odważny i mądry krok". Wcześniej w mediach społecznościowych wyrażał sprzeciw wobec reformy proponowanej przez PiS.

Z kolei Krzywodajć oświadczył dziś, że na wieść o wetach "popłakał się".

"Panie Prezydencie Polacy Ci dziękują za mądrość. Polska jest jedna. Niech nikt nas nie dzieli. Zmiany są konieczne, ale w spokoju rozmawiajmy" - czytamy.

Dodał, że jest zaszokowany tym, że prezydent podjął taką decyzję.

"Proszę dzisiaj tylko o szacunek dla każdego, Polska jest jedna jutro trzeba będzie budować ją dalej RAZEM. JEDEN NARÓD" - zaapelował i stwierdził, że Polacy to "mądry naród po całości".

Krzysztof Majdyło, pastor ewangelicznego kościoła Armia Dawida w Gdańsku, skomentował decyzję prezydenta krótko: "Brawo!".

O jak najszybsze podpisanie wszystkich trzech ustaw o sądownictwie ostatnio apelowało do głowy państwa Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Jak się można domyślić, decyzja Andrzeja Dudy zapewne mu się nie spodobała.

Należy dodać, prezydent Duda ma podpisać trzecią z proponowanych przez rząd ustaw - o sądach powszechnych.

Zobacz także: Komentarze polskich chrześcijan po przemówieniu Donalda Trumpa w Warszawie

Reklama

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 lipiec 2017 12:49
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Zobaczcie nowy przedmiot NAUKA O ZDROWIU,na kanale A.Cyrikasa tez jest o tym filmik pt MASKI OPADŁY.: Lgbt,szczepienia homosex.....
@zielonoświątkowiecNa jakiej Bozej podstawie?
@ale co ja tam wiem..Tacy krytykanci to nie sa wyznawcy Chrystusa
Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.