Pierwsze komentarze chrześcijańskich liderów ws. wet prezydenta

Pierwsze komentarze chrześcijańskich liderów ws. wet prezydenta

poniedziałek, 24 lipiec 2017 11:55
prezydent Andrzej Duda prezydent Andrzej Duda kadr transmisji TVN24

Prezydent Andrzej Duda postanowił, że zawetuje ustawy PiS dotyczące reformy Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. Zapowiedział też własną inicjatywę legislacyjną w tej sprawie. Są pierwsze reakcje w środowisku chrześcijańskim.

Przewodniczący Konferencji Episkopatku Polski abp Stanisław Gądecki w liście podziękował prezydentowi za postawę w tej sprawie i przypomniał słowa Jana Pawła II na temat relacji władzy prawodawczej, wykonawczej i sądowniczej.

Papież Polak w przemówieniu do uczestników kongresu włoskiego Stowarzyszenia Sędziów stwierdził swego czasu, że "równowaga między tymi trzema władzami, z których każda ma określone kompetencje i zakres odpowiedzialności - tak że jedna nie dominuje nigdy nad drugą - jest gwarancją prawidłowego funkcjonowania demokracji".

Decyzję prezydenta o dwóch wetach poparł katolicki publicysta Tomasz Terlikowski.

"Prezydent ponad plemionami i dobrze. Polska potrzebuje zmiany w sądownictwie. Dobrej zmiany, a nie tylko "naszej" - napisał na Twitterze, by niedługo potem dodać:

"Ciekawe jest obserwować, jak w tej sprawie rozpada się (pewnie na moment) plemienny podział społeczny. Oby było więcej takich kwestii".

Z decyzji prezydenta cieszą się także niektórzy pastorzy. Na Facebooku pojawiły się wpisy Bogdana Olechnowicza - pastora wspólnoty Górna Izba w Gorzowie Wielkopolskim i Arkadiusza Krzywodajcia - pastora kościoła "Filadelfia" w Wodzisławiu Śląskim.

Olechnowicz napisał: "Dziękuję Panie Prezydencie! To odważny i mądry krok". Wcześniej w mediach społecznościowych wyrażał sprzeciw wobec reformy proponowanej przez PiS.

Z kolei Krzywodajć oświadczył dziś, że na wieść o wetach "popłakał się".

"Panie Prezydencie Polacy Ci dziękują za mądrość. Polska jest jedna. Niech nikt nas nie dzieli. Zmiany są konieczne, ale w spokoju rozmawiajmy" - czytamy.

Dodał, że jest zaszokowany tym, że prezydent podjął taką decyzję.

"Proszę dzisiaj tylko o szacunek dla każdego, Polska jest jedna jutro trzeba będzie budować ją dalej RAZEM. JEDEN NARÓD" - zaapelował i stwierdził, że Polacy to "mądry naród po całości".

Krzysztof Majdyło, pastor ewangelicznego kościoła Armia Dawida w Gdańsku, skomentował decyzję prezydenta krótko: "Brawo!".

O jak najszybsze podpisanie wszystkich trzech ustaw o sądownictwie ostatnio apelowało do głowy państwa Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Jak się można domyślić, decyzja Andrzeja Dudy zapewne mu się nie spodobała.

Należy dodać, prezydent Duda ma podpisać trzecią z proponowanych przez rząd ustaw - o sądach powszechnych.

Zobacz także: Komentarze polskich chrześcijan po przemówieniu Donalda Trumpa w Warszawie

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 lipiec 2017 12:49
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.