Polscy chrześcijanie-żołnierze postanowili coś ogłosić...

Polscy chrześcijanie-żołnierze postanowili coś ogłosić...

czwartek, 21 wrzesień 2017 17:12
polscy chrześcijanie żołnierze, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Wojskowe polscy chrześcijanie żołnierze, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Wojskowe fot. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Wojskowe

Czy można być chrześcijaninem, a jednocześnie żołnierzem? To nieraz budzi kontrowersje. Ci polscy wierzący, którzy pełnią służbę, chcą ogłosić, że...

W dn. 13-15 października w Ośrodku Kościoła Chrześcijan Baptystów Radość w Warszawie przy ul. Szczytnowskiej 35/39 odbędzie się jubileuszowy zjazd Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Wojskowego Korneliusz w związku z XX-leciem jego powstania.

Zaproszeni są chrześcijanie służący w służbach mundurowych, rezerwiści i kombatanci (więcej informacji na stronie Korneliusz.org)

Jak wiadomo, bycie żołnierzem i jednocześnie chrześcijaninem, nieraz rodzi pewne pytania.

Jednak, jak czytamy na stronie stowarzyszenia, jego celem jest "głoszenie ewangelii Jezusa Chrystusa i tworzenie więzi braterstwa chrześcijańskiego w środowisku wojskowym".

Członkowie (żołnierze zawodowi, policjanci i strażnicy graniczni) twierdzą, że fundamenty ChSW stanowią "odbicie biblijnych zasad".

Jak piszą, wspierają dążenia do profesjonalizmu i zaangażowania w pełnieniu służby "w oparciu o chrześcijańskie zasady moralne".

Polegają na "modlitwie i prowadzeniu Ducha Świętego".

Popularyzują w środowisku wojskowym i policyjnym Pismo Święte i Boże Słowo.

Podkreślają, że dla nich Biblia jest natchnionym Słowem Bożym. Wierzą, że Jezus Chrystus jest "odwiecznym Bożym Synem" i sami przyjęli Go jako swojego zbawiciela, a zasady wiary "stosują w życiu codziennym".

Przyznają, że sami stawiali sobie pytania czy chrześcijanin powinien służyć w wojsku.

W pewnym momencie przekonał ich do tego traktat emerytowanego generała amerykańskiej armii, uczestnika II Wojny Światowej - Williama K. Harrisona Jr.

Zwraca on uwagę, że w Nowym Testamencie spotykamy kilku setników armii rzymskiej.

O jednym z nich Bóg powiedział, że miał większą wiarę niż ta, którą Chrystus znalazł w całym Izraelu (Łukasza 7.9). Inny - pod krzyżem - uwierzył w Jezusa jako Syna Bożego (Mateusza 27.54). Wreszcie do trzeciego, Korneliusza, będącego dowódcą kohorty, Pan wysłał Piotra z zadaniem przedstawienia poganom ewangelii. Gdy ten żołnierz usłyszał Dobrą Nowinę, uwierzył i natychmiast otrzymał Ducha Świętego.

"Nigdzie nie jest wspomniane, że któraś z tych osób porzuciła służbę w wojsku, jak również nie znajdziemy w Nowym Testamencie zdania stwierdzającego, że chrześcijanin nie może być żołnierzem. Co więcej, Pan nakazuje przez Pawła, by każdy pozostał w tym stanie, w którym został powołany (1 Koryntian 7,20)" - czytamy na stronie ChSW.

Po tych argumentach zrozumieli, że dla chrześcijanina w mundurze problemem jest nie to czy powinien służyć w wojsku, ale jak powinien tę służbę pełnić.

Później odkryli, że podobne stowarzyszenia wojskowe chrześcijan funkcjonują także w innych europejskich krajach.

Chrześcijanie w mundurach wspólnie czytają Biblię, modlą się i rozmawiają o metodach ewangelizacji wśród żołnierzy.

Jednocześnie członkowie polskiego stowarzyszenia przyznają, że wierzący żołnierz o wiele częściej niż cywile staje wobec pytania o "granice posłuszeństwa przełożonemu i o możliwość uniknięcia sytuacji konfliktu sumienia z przymusem wykonania rozkazu".

"W szczególnych sytuacjach żołnierz chrześcijanin może stanąć wobec konieczności opowiedzenia się za prawdą i posłuszeństwem Bogu, nawet, jeśli trzeba będzie zapłacić za to karierą lub ponieść jeszcze wyższą cenę" - czytamy.

Stowarzyszenie prowadzi aktywną ewangelizację, organizując spotkania, obozy i koncerty. Tam mówią o Bogu i rozdają egzemplarze Nowego Testamentu.

Zobacz także: Hiperłaska czy po prostu łaska? Kontrowersje wśród chrześcijan

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.