Znany polski ksiądz poparł homoseksualistów

Znany polski ksiądz poparł homoseksualistów

sobota, 18 listopad 2017 10:52
Znany polski ksiądz poparł homoseksualistów fot. Pixabay

"Zaprzeczano, aby homolobby istniało w Kościele. Jednak to żałosne zdjęcie pokazuje, że ono istnieje i ma się dobrze" - tak na Twitterze zdjęcie księdza Adama Bonieckiego skomentował ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

ks. Adam BonieckiZdjęcie Bonieckiego trzymającego kartkę z uniesionym kciukiem do góry i napisem LGBT udostępniło na Facebooku Forum LGBT.

Ksiądz, były redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego", niedługo potem otrzymał zakaz swobodnego wypowiadania się w mediach (również w związku ze swoimi wypowiedziami w sprawie samobójstwa).

Boniecki jest kolejnym katolickim duchownym jawnie wspierającym homoseksualizm.

Wcześniej głośno było choćby o księdzu Tadeuszu Charamsie, który ogłosił, że żyje w związku jednopłciowym. Został w związku z tym suspendowany.

Napisał on książkę, w której zarzucił Kościołowi katolickiemu "hipokryzję".

Również papież Benedykt XVI mówił o "gejowskim lobby" w Watykanie.

Z kolei podczas dyskusji na synodzie na temat rodziny w Watykanie w 2014 roku padały sformułowania, że Kościół powinien znaleźć "braterską przestrzeń" dla homoseksualistów.

Ostatecznie w dokumencie z synodu stwierdzono, że "nie ma żadnych podstaw, by przyswoić lub zarysować nawet odległe analogie pomiędzy związkami osób tej samej płci, a Bożym planem dla małżeństwa i rodziny".

Pismo Święte określa akty homoseksualne jako "zboczenie" i "obrzydliwość". Ostrzega też, że homoseksualiści współżyjący ze sobą nie odziedziczą Królestwa Bożego. Sam Jezus wielokrotnie wzywał do upamiętania.

Oto niektóre fragmenty Biblii dotyczące tego zagadnienia:

List do Rzymian 1,26-27:

"Kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie."

Księga Kapłańska 20,13:

"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."

1 List do Koryntian 6,9-10:

"Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego."

Ewangelia Mateusza 4,17:

"Odtąd począł Jezus kazać i mówić: Upamiętajcie się, przybliżyło się bowiem Królestwo Niebios."

Zobacz także: Australia za legalizacją homomałżeństw. Reakcja pastora Hillsonga

Ostatnio zmieniany sobota, 18 listopad 2017 11:24
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.