Australia za legalizacją homomałżeństw. Reakcja pastora Hillsonga

Australia za legalizacją homomałżeństw. Reakcja pastora Hillsonga

czwartek, 16 listopad 2017 13:35
pastor Brian Houston pastor Brian Houston fot. Hillsong

Brian Houston, pastor znanego na całym świecie kościoła Hillsong, zareagował na wynik plebiscytu, w którym Australijczycy w większości poparli legalizację tzw. "małżeństw homoseksualnych".

Za opowiedziało się 61,6 proc. uczestników głosowania, a 38,4 proc. było przeciwko.

Oczekuje się, że legalizacja tzw. "małżeństw homoseksualnych dokona się na początku grudnia.

Poniżej zamieszamy tłumaczenie oświadczenia Briana Houstona w reakcji na wynik plebiscytu:

"Australia wyraźną większością zagłosowała za legalizacją małżeństw tej samej płci. Mam nadzieję, że kiedy stanie się to prawem, Australijczycy skierują się w stronę jedności, miłości i patrzenia na siebie nawzajem bez etykietek.

Wierzę, że każdy człowiek został stworzony przez Boga dla planu i celu, a celem kościoła Hillsong zawsze było i będzie wskazywanie ludziom na Jezusa.

Moja osobista wiara w naukę Biblii odnośnie małżeństwa się nie zmieni i praca naszego kościoła będzie kontynuowana, tak jak ma to miejsce w wielu częściach świata, gdzie małżeństwa homoseksualne są legalne. Ważne jednak, by to prawo chroniło prawa kościołów, pastorów i innych, by mogli wyznawać poglądy oparte na tradycyjnej nauce Pisma Świętego. Wolność religii to fundamentalna część demokratycznego społeczeństwa i musi zostać podtrzymana. Jakakolwiek próba zmuszenia chrześcijan do kompromisu w sprawie wiary byłaby niewłaściwa.

Podczas gdy idziemy naprzód jako naród i zostawiamy za sobą debatę wywołującą nieraz podziały, modlę się, byśmy zamienili złość, krytycyzm, nienawiść i nietolerancję na miłość, zrozumienie, akceptację i uprzejmość. Jezus uczył nas, że trzymanie się swoich przekonań, a także szanowanie i docenianie innych ludzi mających inne poglądy, się nie wykluczają".

Na podstawie: Hillsong.com

Zobacz także: Deklaracja Bogusława Lindy w sprawie gejów

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.