Biskup Marek Kamiński: współudział w tej zbrodni mają inni

Biskup Marek Kamiński: współudział w tej zbrodni mają inni

wtorek, 15 styczeń 2019 14:16
sprawca ataku na scenie sprawca ataku na scenie fot. YouTube/adjano31

Biskup Kościoła Zielonoświątkowego Marek Kamiński napisał, że według niego winnym śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nie jest tylko sam sprawca, ale i inni.

Przypomnijmy, zabójcą okazał się 27-letni Stefan W., który siedział w więzieniu za napady na banki (zza krat wyszedł miesiąc temu) i u którego stwierdzono schizofrenię paranoidalną. Niedawno odstawił leki. Jak powiedział po zbrodni, zabił prezydenta, bo "siedział niewinnie w więzieniu" i "Platforma Obywatelska go torturowała".

"Mówi się, że zginął od sztyletu mordercy. To część prawdy" - pisze o śmierci Pawła Adamowicza biskup Kamiński.

Jak twierdzi, współudział w zbrodni mają też inni. Tymi innymi są "politycy, dziennikarze, duchowni, "Polacy"."

"Ich usta i pióra toczą zabójczy jad nienawiści w imię wyższych idei" - stwierdza.

Następnie zapowiada walkę: "przetrwamy mimo bólu i bezsilności. Nie damy się zatruć jadem nienawiści. "Zło dobrem zwyciężymy" - tak nam dopomóż Bóg!".

kaminski_postfb

Biskup nie jest jedynym, który po tragedii w Gdańsku występuje przeciwko nienawiści.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zadeklarował, że miasto rozpocznie kampanię "przeciwko hejtowi i mowie nienawiści w przestrzeni publicznej".

Akcja ma być skierowana między innymi do uczniów szkół.

"Chcę, żeby do końca tygodnia lekcje wychowawcze w każdej klasie poświęcone były skutkom mowy nienawiści i jej przeciwdziałaniu" - oświadczył Sutryk.

Również w warszawskich szkołach mają odbyć się lekcje o tym czym jest mowa nienawiści. Decyzję podjął prezydent stolicy - Rafał Trzaskowski, zainspirowany przez działania władz Wrocławia.

"Nienawiść ma niszczycielskie skutki. A wszystko zaczyna się od słów" – napisał na Twitterze.

Opublikował też grafikę Centrum Wielokulturowego z informacją, że mowa nienawiści najczęściej jest skierowana przeciwko: "uchodźcom, gejom i lesbijkom, wyznawcom islamu, Romom, osobom czarnoskórym, feministkom i osobom starszym".

trzask

Jak widać, na liście nie znaleźli się chrześcijanie.

W związku z tą inicjatywą w Internecie pojawiły się podejrzenia, że środowisko liberalne poprzez zakaz mowy nienawiści może próbować ograniczyć przy okazji również wolność słowa i poglądów. Termin ten jest bowiem bardzo pojemny i może być zastosowany nie tylko do powstrzymywania faktycznego szerzenia nienawiści i zachęcania do przemocy, które jest oczywiście godne potępienia, ale również do zakazu wyrażania poglądów na takie tematy jak homoseksualizm, islam czy radykalny feminizm. 

olechnowicz post

Reklama

Ostatnio zmieniany wtorek, 15 styczeń 2019 15:58
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Zobaczcie nowy przedmiot NAUKA O ZDROWIU,na kanale A.Cyrikasa tez jest o tym filmik pt MASKI OPADŁY.: Lgbt,szczepienia homosex.....
@zielonoświątkowiecNa jakiej Bozej podstawie?
@ale co ja tam wiem..Tacy krytykanci to nie sa wyznawcy Chrystusa
Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.