Polski pastor oznajmił, że chodził po mieście bez maseczki

Polski pastor oznajmił, że chodził po mieście bez maseczki

wtorek, 20 kwiecień 2021 09:47
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne fot. Flickr

"Po nabożeństwie z kilkoma osobami przeszliśmy się na spacer. (...) Szliśmy bez maseczek" - oświadczył polski pastor.

Paweł Bartosik, pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego, oświadczył na swoim profilu na Facebooku, że spacerował po Głównym Mieście w Gdańsku.

"Było nas około 10 osób. Powietrze było rześkie, zdrowe i świeże. W trosce o zdrowie i o normalność szliśmy bez maseczek" - oznajmił.

Z jego relacji wynika, że spacerujących było "sporo", a w maseczkach przechadzało się około 70 procent z nich.

"Sytuacja surrealistyczna, nienaturalna - jak z filmu futurystycznego o mieszkańcach ziemi zniewolonych przez obcą cywilizację. Najmocniej wyczuwało się strach. Nie przed wirusem, lecz przed swobodnym oddychaniem, kontrolą, mandatem" - komentuje.

Według Bartosika, choć jego grupa mijała policję, to ta nie reagowała.

"Chyba też już mają dość bycia tymi złymi od dawania batów" - pisze ironicznie.

Jak stwierdza, mijał wiele otwartych kawiarni, restauracji i lodziarni, a ludzie siedzieli przy stołach spożywając dania.

"Dwa światy się przenikały: normalności i jakiejś nieludzkiej stłamszonej sztuczności" - opisuje swoje odczucia.

Pastor uważa, że mamy obecnie do czynienia ze "strasznym eksperymentem społecznym, którego skutkiem jest zniewolenie, zastraszenie, wzajemna nieufność, zerwane więzi, niekiedy agresja".

Przypomina o innych skutkach takich jak utrata pracy i środków do życia, a także skutkach zdrowotnych, psychicznych i śmierci setki tysięcy ludzi "wliczonych w koszta walki z pandemią", o których nie mówi się w mediach.

"Chciałbym się mylić, lecz wiele wskazuje na to, że pandemia nie skończy się, gdy wirus ustąpi, lecz gdy zostaną osiągnięte cele polityczne i ekonomiczne. Do utrzymania tego wszystkiego będą jednak potrzebne nowe narracje: o konieczności corocznych szczepionek, nowej odmianie wirusa, kolejnych numeracjach fal wirusa itd." - wyraża opinię Bartosik.

Wskazuje jednocześnie, że dla wierzących pokojem i radością pozostaje Bóg.

"Lecz powinien On być również źródłem naszej odwagi, wiary, gotowości do walki o wolność, godność i ludzkie życie. To jeden z owoców Ewangelii" - kończy swój wpis.

Wczoraj po nabożeństwie z kilkoma osobami przeszliśmy się na spacer po Głównym Mieście w Gdańsku. Było nas ok. 10 osób....

Opublikowany przez Pawela Bartosika Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Jak wiadomo, noszenie maseczek jest w Polsce obowiązkowe nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych, ale także na zewnątrz.

Ten ostatni nakaz budzi jednak kontrowersje, ponieważ zgodnie z badaniami, na otwartym powietrzu bardzo rzadko dochodzi do zakażeń.

- Jedyne badanie, które się pojawiło w ostatnim tygodniu, które jest istotne epidemiologiczne, to że na zewnątrz nie dochodzi do istotnej liczby zakażeń. Czyli to noszenie masek na dworze, możemy powiedzieć, że jest bez sensu - przyznał w niedawnej rozmowie z Rmf Fm członek Rady Medycznej przy premierze - prof. Miłosz Parczewski.

Mimo to, minister zdrowia Adam Niedzielski nie jest skłonny, by natychmiast znieść ten obowiązek. Według niego, wszystko zależy od tego, jak będzie rozwijała się pandemia. 

- Jeśli będziemy mieli go stosunkowo mniej (liczby nowych przypadków koronawirusa – red.), wtedy jest przestrzeń do podjęcia takiej decyzji. Taka decyzja może nastąpić bliżej końca maja - powiedział Radiu Zet.

Na podstawie: Facebook/Paweł Bartosik, Rmf24.pl, Radio Zet

Ostatnio zmieniany wtorek, 20 kwiecień 2021 10:05
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.