Polski pastor oznajmił, że chodził po mieście bez maseczki

Polski pastor oznajmił, że chodził po mieście bez maseczki

wtorek, 20 kwiecień 2021 09:47
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne fot. Flickr

"Po nabożeństwie z kilkoma osobami przeszliśmy się na spacer. (...) Szliśmy bez maseczek" - oświadczył polski pastor.

Paweł Bartosik, pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego, oświadczył na swoim profilu na Facebooku, że spacerował po Głównym Mieście w Gdańsku.

"Było nas około 10 osób. Powietrze było rześkie, zdrowe i świeże. W trosce o zdrowie i o normalność szliśmy bez maseczek" - oznajmił.

Z jego relacji wynika, że spacerujących było "sporo", a w maseczkach przechadzało się około 70 procent z nich.

"Sytuacja surrealistyczna, nienaturalna - jak z filmu futurystycznego o mieszkańcach ziemi zniewolonych przez obcą cywilizację. Najmocniej wyczuwało się strach. Nie przed wirusem, lecz przed swobodnym oddychaniem, kontrolą, mandatem" - komentuje.

Według Bartosika, choć jego grupa mijała policję, to ta nie reagowała.

"Chyba też już mają dość bycia tymi złymi od dawania batów" - pisze ironicznie.

Jak stwierdza, mijał wiele otwartych kawiarni, restauracji i lodziarni, a ludzie siedzieli przy stołach spożywając dania.

"Dwa światy się przenikały: normalności i jakiejś nieludzkiej stłamszonej sztuczności" - opisuje swoje odczucia.

Pastor uważa, że mamy obecnie do czynienia ze "strasznym eksperymentem społecznym, którego skutkiem jest zniewolenie, zastraszenie, wzajemna nieufność, zerwane więzi, niekiedy agresja".

Przypomina o innych skutkach takich jak utrata pracy i środków do życia, a także skutkach zdrowotnych, psychicznych i śmierci setki tysięcy ludzi "wliczonych w koszta walki z pandemią", o których nie mówi się w mediach.

"Chciałbym się mylić, lecz wiele wskazuje na to, że pandemia nie skończy się, gdy wirus ustąpi, lecz gdy zostaną osiągnięte cele polityczne i ekonomiczne. Do utrzymania tego wszystkiego będą jednak potrzebne nowe narracje: o konieczności corocznych szczepionek, nowej odmianie wirusa, kolejnych numeracjach fal wirusa itd." - wyraża opinię Bartosik.

Wskazuje jednocześnie, że dla wierzących pokojem i radością pozostaje Bóg.

"Lecz powinien On być również źródłem naszej odwagi, wiary, gotowości do walki o wolność, godność i ludzkie życie. To jeden z owoców Ewangelii" - kończy swój wpis.

Wczoraj po nabożeństwie z kilkoma osobami przeszliśmy się na spacer po Głównym Mieście w Gdańsku. Było nas ok. 10 osób....

Opublikowany przez Pawela Bartosika Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Jak wiadomo, noszenie maseczek jest w Polsce obowiązkowe nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych, ale także na zewnątrz.

Ten ostatni nakaz budzi jednak kontrowersje, ponieważ zgodnie z badaniami, na otwartym powietrzu bardzo rzadko dochodzi do zakażeń.

- Jedyne badanie, które się pojawiło w ostatnim tygodniu, które jest istotne epidemiologiczne, to że na zewnątrz nie dochodzi do istotnej liczby zakażeń. Czyli to noszenie masek na dworze, możemy powiedzieć, że jest bez sensu - przyznał w niedawnej rozmowie z Rmf Fm członek Rady Medycznej przy premierze - prof. Miłosz Parczewski.

Mimo to, minister zdrowia Adam Niedzielski nie jest skłonny, by natychmiast znieść ten obowiązek. Według niego, wszystko zależy od tego, jak będzie rozwijała się pandemia. 

- Jeśli będziemy mieli go stosunkowo mniej (liczby nowych przypadków koronawirusa – red.), wtedy jest przestrzeń do podjęcia takiej decyzji. Taka decyzja może nastąpić bliżej końca maja - powiedział Radiu Zet.

Na podstawie: Facebook/Paweł Bartosik, Rmf24.pl, Radio Zet

Reklama

Ostatnio zmieniany wtorek, 20 kwiecień 2021 10:05
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.