Jutro marsz w Warszawie. Owoc pracy Christine Caine

Jutro marsz w Warszawie. Owoc pracy Christine Caine

piątek, 14 październik 2022 08:29
Christine Caine Christine Caine fot. Wikipedia

Liderka i głosząca Christine Caine związana przez lata z australijskim kościołem Hillsong, a także założycielka kościoła Zoe utworzyła A21 - globalną organizację non-profit, która zajmuje się walką z handlem ludźmi. Już jutro ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Wolności poświęcony tej sprawie.

Organizatorzy, wolontariusze i po prostu mieszkańcy stolicy wyruszą o godz. 14 i przejdą przez miasto, by "podnieść świadomość problemu współczesnego niewolnictwa" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Wyruszą spod Kolumny Zygmunta na placu Zamkowym. Przejdą przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i ulicę Chmielną. Zakończą pochód na popularnej "patelni" przy stacji Metra Centrum. Tam będą mówić o zagrożeniu, jakim jest handel ludźmi i rozdawać broszury z bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi tego, jak rozpoznawać ten proceder.

Jak zwracają uwagę inicjatorzy, na ryzyko handlu ludźmi w obliczu trwającego kryzysu migracyjnego jest narażonych choćby coraz więcej uchodźców z Ukrainy, których kilka milionów przybyło do Polski od rozpoczęcia inwazji na pełną skalę przez rosyjską armię.

Handlarze znani są właśnie z tego, że czyhają na osoby przyjeżdżające z innych krajów. Czekają na sytuacje kryzysowe takie jak wojny czy katastrofy.

Jak tłumaczy Karolina Dudzic, operations manager organizacji A21, to nie są tylko scenariusze z odległych państw.

- Wiemy, że handel ludźmi dzieje się tu w Warszawie, w Polsce - mówi.

I dodaje: "Działamy wspólnie, żeby to zatrzymać. Nasza społeczność zebrała się razem, żeby podjąć pilne działania właśnie tutaj, lokalnie".

Marsz dla Wolności to wydarzenie coroczne. Dociera do setek miast i miasteczek na całym świecie z przekazem o tym, że współczesne niewolnictwo nadal istnieje. Marsz zachęca do lokalnego działania przeciwko handlowi ludźmi.

Reklama

Organizacja A21 działa w 14 krajach, w 19 lokalizacjach.

Więcej szczegółów na stronie www.a21.org/walk

Ostatnio zmieniany piątek, 14 październik 2022 09:00
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.