Czy Rosja zaatakuje Polskę? Pastor zabrał głos

Czy Rosja zaatakuje Polskę? Pastor zabrał głos

niedziela, 11 luty 2024 07:23
Władimir Putin Władimir Putin fot. Pixabay.com

Rosyjski dyktator Władimir Putin w wywiadzie dla amerykańskiego dziennikarza Tuckera Carlsona oświadczył, że Rosja nie zaatakuje Polski ani Łotwy, bo nie ma w tym interesu. Wielu wątpi jednak w to czy w ogóle można mu wierzyć, bo kłamstwa w wypowiedziach Putina są na porządku dziennym. Co więcej, Rosja przed inwazją na Ukrainę zapewniała, że nie zamierza jej zaatakować. A potem doszło do pełnoskalowej inwazji. "Dania powinna przyśpieszyć inwestycje wojskowe, bo nowe dane wywiadowcze wskazują, że Rosja może zaatakować któryś z krajów NATO w ciągu 3-5 lat" – stwierdził ostatnio minister obrony Danii. Jego niemiecki odpowiednik w styczniu ocenił, że NATO powinno przygotować się na atak Rosji w ciągu 5-8 lat.

Pytanie - czy Rosja może zaatakować Polskę - zadaliśmy pastorowi Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej Spichlerz w Warszawie - Andrzejowi Stepanowowi, który bardzo dobrze orientuje się w realiach państw byłego Związku Radzieckiego, w tym Rosji i Ukrainy. Od lat jest także bacznym obserwatorem polityki i sposobu działania Władimira Putina.

Oto jego odpowiedź:

Trzeba zacząć od znanego rosyjskiego powiedzenia - umom Rossiju nie poniat’ - czyli nie da się rozumem pojąć Rosji. Napisał to rosyjski poeta i dyplomata -  Fiodor Tiutczew, urodzony w 1803 roku. Polska i Polacy byli przez niego nazywani „Judaszem Słowiańszczyzny”, ponieważ nie chcieli podporządkować się rosyjskiemu imperium. Więc co z tą Rosją? Ano to, że jeśli jest się inteligentym, to nie wystarczy ją zrozumieć... Mimo to, co nieco można - opiszę kilka spostrzeżeń.

Rosja nie atakuje sinych i przygotowanych. Widać to na podstawie tego, jak to było z Ukrainą. W 2014 roku prezydent Petro Poroszenko rozpoczął reformę armii i zakupy broni. Zakupił na przykład drony uderzeniowe Bayraktar, które później udowodniły swoją skuteczność w walkach o Kijów.

Nowy prezydent - Wołodymyr Zelenski doszedł do władzy z hasłami typu "możemy już jutro skończyć wojnę w Donbasie". Na pytanie, jak to zrobi, odpowiadał: "musimy przestać strzelać".

Wprowadził zakaz odpowiadania na ostrzał ukraińskich pozycji. Zelenski pacyfista sprowokował Putina, bo ogłosił wycofanie się z niektórych ufortyfikowanych pozycji w Donbasie, wycofał się z programów rakietowych, wycofał wojska z niektórych kluczowych miejsc. Putin zrozumiał - ofiara jest gotowa do pożarcia. I zaatakował.

Jaki wniosek możemy wyciągnąć?

Silne i zbrojące się państwo nie powinno być na celowniku Rosji. Szef NATO niedawno oświadczył, że kraje NATO powinny przygotować się do wojny. To najlepszy straszak na Rosję.

Jest jeszcze inna sprawa. Doktryna wojenna ZSRR mówi o tym, że w razie porażki w wojnie, trzeba zaatakować któreś zachodnie państwo. Wygląda na głupotę? Wszystko zgadza się z rosyjską poezją i stwierdzeniem Tiutczewa. Nie wiem czy współczesna Rosja zachowała tę doktrynę dla siebie czy też nie, ale chyba tak... Jeśli będą przegrywać na Ukrainie, zaatakują któregoś sąsiada, który będzie mniej uzbrojony.

Wszystkie służby wywiadowcze świata słuchały wywiadu Carlsona z Putinem z jednym celem - próbując zrozumieć czy Putin użyje broni nuklearnej. Rosjanie, będąc tego świadomi, zagrali w tę grę. I to jest moja ostrożna myśl - Putin w tym wywiadzie wypadł jak człowiek niespełna rozumu. Czyli taki, który może zrobić wszystko. Tłumacząc przyczynę ataku na Ukrainę, zaczął od IX wieku. W ten sposób domagać się Ukrainy, to tak jakby Włochy zaczęły domagać się ziem państw, które należały do Imperium Rzymskiego.

Dziennikarz Tucker Carlson chłopięco zachwycał się rzekomą erudycją Putina, bluźnierczo akceptując mieszankę na wpół rozmytej Wikipedii i jawnych kłamstw. Takich jak dziwaczna (i złowieszcza) sugestia, że ​​Polska była w jakiś sposób odpowiedzialna za swój własny podział i zniszczenie w 1939 roku oraz, że rzekomo Rosja nie brała udziału w pakcie Ribbentrop-Mołotow. I że trzeba było pokojowo oddać Gdańsk - wtedy do wojny z Hitlerem rzekomo by nie doszło.

Jak można podsumować to biblijnie?

„A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego. A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawi. I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości”.  2 Tes. 2, 8-11.

Kłamstwa będą się szerzyć.

Ale my kochający prawdę czyli Jezusa, bo on o sobie powiedział, że jest prawdą, będziemy uratowani. A rządzący niech przygotowują się do wojny, żeby jej uniknąć.

Ostatnio zmieniany niedziela, 11 luty 2024 14:22
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Janek 72 · 5 miesiecy temu
  Andrzej Stepanow ma racje...Dodam tylko-Rosjanie maja dobra pamiec. Nie pozostawia bez odpowiedzi wszystkie akty wrogosci wobec nich
 • This commment is unpublished.
  Janusz · 5 miesiecy temu
  Mam wrażenie, że on nie słuchał tego wywiadu... Dlaczego tak uważam ? Pominął kwestię wspierania przez zachód neo- nazistów ukraińskich, co jest faktem a nie wymysłem Putina. Czy ktoś, kto uważa się za naśladowcę Jezusa Chrystusa, mógłby tak zrobić świadomie ?
  • This commment is unpublished.
   Adam · 5 miesiecy temu
   @Janusz Nie mówi się po polsku neonaziści ukraińscy, mówi się rosyjscy neonaziści na ziemiach ukraińskich. Choć właściwie to "rosyjscy" to też błąd bo Rosja to sztuczny twór, tam jest wiele narodów. Neonaziści Putina to chyba właściwe okreslenie.
  • This commment is unpublished.
   Artur · 3 miesiecy temu
   @Adam To Ukraińcy zaatakowali mniejszość Rosyjską na Krymie te bandy wspierane przez stany złajdaczone i Niemcy zabijały Rosjan . Putin miał na to patrzeć . Krym był od zarania dziejów Rosyjski i tam się chrzcił 1car Rosji . Nigdzie Ukraina nie figuruje jako państwo to twór po rozpadzie związku Radzieckiego . Ludziom mózgi wyprali tą propagandą szklanego Boga . Myślicie mózgiem nie telewizorem . Pójdziecie na wojnę to Rusek będzie Ci strzelał z przodu , a Ukrainiec w plecy i tak się skończy pogrywanie i wyśmiewanie Rosji. 
  • This commment is unpublished.
   Artur · 3 miesiecy temu
   @Adam Mózg Ci wyprał ten szklany Bóg . Ukraina nigdzie nie figuruje jako państwo , a Krym od zarania dziejów należał do Rosji.  Naucz się historii i zdobądź wiedzę i wtedy się wypowiadaj na takie tematy. Bo wiesz tyle co Ci powie szklany bóg największa tuba propagandowa Polski.
  • This commment is unpublished.
   Stecc · 3 miesiecy temu
   @Adam Mówi się raszyści na określenie nazizmu rosyjskiego.
  • This commment is unpublished.
   Lonio · 3 miesiecy temu
   @Artur Są filmy jak to Rosjanie strzelają w plecy ....
 • This commment is unpublished.
  Natasza · 4 miesiecy temu
  Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. Potrzebuja wojny aby sprowokowac kryzys i przejac ziemie na Ukrainie, to sie juz dzieje, najwieksi wlasciciele ziemscy tam to teraz globalisci z zachodu, Ukraina zaczela bombardowac ludnosc rosyjska w rejonie Dombasu juz od 2014, po rewolucji Majdanskiej, zorganizowanej przez CIA i Sorosa, sa reportaze z tego....Zalecki to marionetka globalistow...to az szokujace jak Kosciol w Polsce jest w niewiedzy, Stiepanow jest Ukraincem, nie jest zupelnie neutralny
  • This commment is unpublished.
   metanoia · 4 miesiecy temu
   @Natasza zgadzsm się z tym co napisałaś 
  • This commment is unpublished.
   Artur · 3 miesiecy temu
   @Natasza To stany złajdaczone Niemcy i chcą zniszczyć Polskę i Polaków. Ludziom mózgi dodali totalnie. Krym był atakowany przez bandytów z Ukrainy zabijali niewinnych ludzi ci bandyci i co Putin miał na to patrzeć . Myślicie mózgiem , a nie telewizorem i poznajcie trochę historii od kiedy Krym należał do Rosji . Byki niedobry patologia z Ukrainy się tu lansuje , a Polaków głupich pchają do nie naszej wojny . Sami nie jadą walczyć  , a pierwszego to Hołownie za ten niewyparzony ryj  wsadzić kamasze i pierwszym transportem na front. Żeleński się bawi w Londynie z dziunią tyle pieniędzy nazbierali od durnych Polaczków i zmiana się z bezmózgów wszyscy się śmieją z nas jacy jesteśmy bezmyślni . Obudź się Polsko! Obudź się Polaku. 
  • This commment is unpublished.
   Damian · 3 miesiecy temu
   @Artur Żadni Niemcy, tylko USA, UK i prawdopodobnie Izrael, bo od czasu przewrotu: Jaceniuk, Poroszenko, Zelensky - wszyscy oni i wielu innych na wysokich stołkach w Ukrainie są żydami. Niemcy na tym stracili - od czasu wysadzenia Nord Stream gospodarka niemiecka ma duże spadki. I żaden Krym nie był atakowany tylko ludność wschodnich republik, która w większości ma rosyjskie pochodzenie.

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.