Ciekawa dyskusja Johna Godsona i Roberta Biedronia w sprawie parady równości

Ciekawa dyskusja Johna Godsona i Roberta Biedronia w sprawie parady równości

wtorek, 11 czerwiec 2013 17:30
John Godson i Robert Biedroń John Godson i Robert Biedroń fot. TVN24.pl

John Godson i Robert Biedroń dyskutowali na temat parady równości w Warszawie.

Do dyskusji doszło w programie "Tak jest" na antenie TVN 24. Podczas rozmowy przypomniano, że patronat nad zapowiedzianą na sobotę paradą objęła minister ds. równości Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. Odmówił go jednak organizatorom prezydent Bronisław Komorowski.

- Uważam, że każdy urzędnik, prezydent, premier czy minister ma prawo wyrazić zgodę lub nie wyrazić zgody na tego rodzaju event. Jak bym był na ich miejscu, zastanawiałbym się czy to jest coś przyzwoitego, budującego. Jestem ciekawy czy pani minister Kozłowska-Rajewicz objęłaby patronatem honorowym na przykład Marsz dla Jezusa. Konstytucja gwarantuje, że każdy urzędnik publiczny ma prawo do swoich poglądów - mówił poseł PO.

- Prezydent tańczy pod bramą rybą, przy czekoladowym orle, a nie przyjdzie na paradę równości, która wspiera różnorodność, tolerancję - odpowiadał poseł Ruchu Palikota.

Robert Biedroń powołał się również na postanowienie prezydenta Stanów Zjednoczonych - Baracka Obamy.

- Prezydent Obama ogłosił czerwiec miesiącem szacunku dla osób LGBT. To dzisiaj w Polsce jest niewyobrażalne, ale jestem przekonany, że dojdziemy do takiego punktu, kiedy prezydenci miast, prezydenci naszych krajów nie będą chowali głowy w piasek - zaznaczył.

John Godson rozróżnił jednak pomiędzy wyrażeniem zgody na dane wydarzenie, a objęcie go patronatem honorowym.

- Dałeś przykład Obamy. On jest oczywiście socjaldemokratą. To jest jego pogląd. A więc nie próbuj narzucać poglądu Obamy prezydentowi Komorowskiemu czy premierowi Donaldowi Tuskowi. Wyrażenie zgody na manifestację czy paradę to co innego niż objęcie jej patronatem honorowym. Ja obejmuję patronatem honorowym różne eventy. Podejmuję takie decyzje wyłącznie w sprawach, z którymi mogę być utożsamiany - podkreślił były pastor.

Zadał też pytanie:

- Skoro chcecie, żeby prezydent objął patronatem paradę, dlaczego macie coś przeciwko temu, że występuje na uroczystościach kościelnych?

Po tym pytaniu nastąpił ciekawy dialog:

Robert Biedroń: Dlatego, że mamy rozdział Państwa od Kościoła. Parada równości to nie Kościół.

John Godson: Aha, a więc możecie dyskryminować chrześcijaństwo i Kościół, a chcecie waszej religii, którą jest homoseksualizm. To jest pewne wyznanie, wyznanie pewnych wartości.

Robert Biedroń: John, błagam Cię, do szkoły! Naucz się, że homoseksualizm jest jedną z trzech orientacji seksualnych. Jest biseksualna, homoseksualna i heteroseksualna. Żadna religia. Pomyliło Ci się, John.

Po tym dialogu John Godson zaapelował do środowiska swego rozmówcy:

"Nauczcie się szanować poglądy i opinie innych ludzi. Nie domagajcie się tylko, by inni szanowali Was".

Biedroń zachęcił jeszcze posła PO do udziału w paradzie. Godson dał jednak do zrozumienia, że najbliższą sobotę ma zajętą. Jednocześnie nie wykluczył, że weźmie udział w jednej z przyszłych parad równości, choć w nieco innym celu, niż chciałby tego poseł Biedroń.

- Niestety nie będę w stanie, bo już mam kalendarz zapełniony. Ale wiesz co? Nie mówię "nie". Może kiedyś się skuszę. Przyjdę poewangelizować - zakończył z uśmiechem były pastor.

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 czerwiec 2013 18:12
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.