Teoria ewolucji podważona. Oto co mówi fizyk jądrowy

Teoria ewolucji podważona. Oto co mówi fizyk jądrowy

poniedziałek, 03 sierpień 2015 17:07
Teoria ewolucji podważona. Oto co mówi fizyk jądrowy fot. Pixabay.com

Dr Brandon van der Ventel, fizyk jądrowy ze specjalizacją w fizyce komputerowej, edukacji z zakresu fizyki oraz w systemach biologicznych, mówi krytycznie o teorii ewolucji.

Van der Ventel wykłada teorię fizyki jądrowej na południowoafrykańskim Uniwersytecie Stellenbosch.

Uważa on, że teoria ewolucji jest naukowo nieuzasadniona.

- Finalna ocena jakiejkolwiek teorii musi być oparta na sile jej opisu rzeczywistości fizycznej. W tym względzie teoria ewolucji rażąco zawodzi - mówi naukowiec.

Jak stwierdza, "bardzo mocnym argumentem przeciwko ewolucji chemicznej" jest druga zasada termodynamiki. Poza tym, metody datowania używane przez ewolucjonistów są oparte głównie na przypuszczeniach, a nie na fizyce.

dr Brandon van der Ventel- Fizyka może także odgrywać rolę, jeśli chodzi o śliski temat datowania określonych przedmiotów. To ważne, by rozumieć, że na przykład kości dinozaurów nie są znajdowane z przypiętym do nich oznacznikiem czasu. Każdy podany do wiadomości publicznej wiek jest oparty na pewnych przypuszczeniach, a sprzeczne daty w datowaniu radioaktywnym są zjawiskiem powszechnym - zauważa dr Van der Ventel.

Z drugiej strony, według niego, Biblia logicznie opisuje zarówno fizyczną rzeczywistość, jak i naturę Boga.

- Opis stworzenia w Księdze Rodzaju ustanawia pewne wspaniałe prawdy, które tworzą część chrześcijańskiego światopoglądu. Wskazuje ona na Boga jako wszechmogącego Stwórcę - nieograniczonego przez czas, przestrzeń, niematerialnego, a także będącego osobistą istotą, która jest zarówno wyjaśnieniem, jak i przyczyną wszechświata - zwraca uwagę naukowiec.

Według niego, Księga Rodzaju powinna być przyjmowana jako prawdziwa. W przeciwnym razie reszta Biblii również pada ofiarą kompromisu.

- W którym rozdziale Księgi Rodzaju zaczynamy wierzyć w Boże objawienie i w to, że całe Pismo Święte jest natchnione przez Boga?  - pyta dr van der Ventel.

- To ważne, by rozumieć, że odrzucenie opisu stworzenia w Księdze Rodzaju jest bezpośrednim rezultatem teorii ewolucji, która przyjmuje naturalistyczne wyjaśnienie początku życia - wskazuje.

Jego zdaniem, chrześcijanie nie powinni traktować tego lekko.

- Jeżeli biblijny opis jest nieprawdziwy, to zostaje nam naturalizm i ateizm, którego konsekwencje są naprawdę przerażające - podkreśla.

Zaznacza, że "wszelkie naukowe dowody zawsze popierały i będą popierać Biblię".

- Nauka nigdy nie zaprzeczy Biblii. Powód jest bardzo prosty - Autor Pisma Świętego jest także Stwórcą. Jako chrześcijanie powinniśmy w to wierzyć i zawsze ogłaszać. Nieprawidłowe jest myślenie, że Biblia i nauka są sobie przeciwne. Nawet chrześcijanie wpadają w ten sposób myślenia z powodu bezwzględnej i niesłabnącej propagandy - zauważa doktor.

Jako naukowiec zachęca też młodych chrześcijan, by angażowali się w dziedzinę nauki, bo to właśnie kampusy uniwersyteckie są "gniazdem ewolucyjnej propagandy".

- Zaopatrując się w materiał naukowy, można angażować niewierzących w sposób systematyczny i techniczny. Rodzice będący chrześcijanami powinni odpowiednio wyposażyć siebie i swoje dzieci, bo kanały telewizyjne, takie jak History Channel, National Geographic czy Discovery World bezwstydnie realizują swoją ewolucyjną agendę - podkreśla Van der Ventel.

Jak zauważa, kluczem do obalenia argumentów jest właśnie odpowiednie przygotowanie się.

- Wszyscy wierzący powinni studiować chrześcijańską apologetykę, bo ona nie tylko wzmocni twoją wiarę, ale i zmotywuje cię do odważnego ogłaszania ewangelii w świeckim społeczeństwie, gdzie autorytet Pisma Świętego i wyjątkowość Chrystusa są rutynowo odrzucane - wskazuje naukowiec.

Zobacz także: Genetyk: dowody potwierdzają bibliją historię o Adamie i Ewie

Źródło: ChristianNews.net

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.