Warszawa

5°C

  Niespodziewane oświadczenie psychiatrów w sprawie homoseksualistów

  Niespodziewane oświadczenie psychiatrów w sprawie homoseksualistów

  niedziela, 28 luty 2016 18:23
  Niespodziewane oświadczenie psychiatrów w sprawie homoseksualistów

  Ci psychiatrzy mają inne zdanie niż wielu ich kolegów po fachu. Złożyli oświadczenie, które obiło się echem na świecie.

  Homo- i biseksualiści zostali uznani za "ludzi z problemami psychicznymi" przez Stowarzyszenie Psychiatrów Indonezji. Z kolei transseksualiści mają, według nich, "zaburzenia umysłowe".

  Skłonności homoseksualne są ich zdaniem powodowane przez czynniki zewnętrzne, takie jak wpływ środowiska społecznego. Mogą więc zostać wyleczone na drodze psychiatrycznej.

  W wywiadzie dla gazety "Jakarta Post" rzecznik stowarzyszenia, Suzy Yusna Dewi, podkreśliła, że taka opinia to bynajmniej nie wyraz bigoterii w stosunku do społeczności LGBT.

  - Naprawdę się o nich troszczymy. Niepokoi nas to, że takie tendencje seksualne pozostawione bez leczenia stają się powszechnie akceptowalnym stanem w społeczeństwie - stwierdziła.

  Według niej, nie ma wystarczających danych, by sądzić, że wspomniane "zaburzenia" są wywoływane przez czynniki biologiczne. Dodaje ona, że skutecznym sposobem na ich leczenie jest ograniczenie niewłaściwych interakcji społecznych.

  Problemy związane z pożądaniem seksualnym porównała do uzależnienia od narkotyków.

  Zaznaczyła też:

  "musimy szanować indonezyjskie tradycje, które kulturowo nie akceptują małżeństw jednopłciowych i nie powinniśmy ulegać wpływowi zagranicznych wartości, które mogą nie być zgodne z naszymi wartościami".

  Oświadczenie indonezyjskich psychiatrów spotkało się z krytyką w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne już dawno bowiem usunęło homoseksualizm i zaburzenia tożsamości płciowej z listy chorób umysłowych.

  Jak donosi Australia Broadcasting Corporation News, indonezyjski minister obrony Ryamizard Ryacudu określił ostatnio społeczność LGBT jako "zagrożenie". Podjęte zostały też działania przeciwko mediom z nią związanym.

  "Rząd zamknął masę stron, zakazał emisji programów telewizyjnych przedstawiających życie gejów i pod groźbą kary zażądał, by ze wszystkich aplikacji komunikacyjnych usunięto homoseksualne emotikony, takie jak mężczyźni trzymający się za ręce czy symboliczna tęczowa flaga" - zauważa ABC News.

  Uwaga. Artykuły na portalu ChnNews.pl mają charakter informacyjny i nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji.

  Zobacz także: Słynny bokser Manny Pacquiao wywołał burzę słowami o gejach. Nike zerwał z nim kontrakt

   

  Źródło: Christian Post, The Jakarta Post

  REKLAMA

  Dodaj komentarz

  Please publish modules in offcanvas position.