Pastor z Gazy: żyjemy między trzema ogniami

Pastor z Gazy: żyjemy między trzema ogniami

czwartek, 26 październik 2023 14:06
wybuch w Gazie wybuch w Gazie fot. apaimages

Ewangeliczni chrześcijanie zamieszkujący Gazę znaleźli się w trudnej sytuacji w obliczu eskalacji konfliktu między palestyńskim Hamasem a Izraelem. Więcej do powiedzenia na ten temat ma Hanna Massad - pastor baptystycznego kościoła w Gazie.

- To czas, kiedy nie wiesz, jak się modlić, ale Duch Święty modli się w tobie i przez ciebie. Zabiera udrękę i podnosi ją przed niebiańskiego Ojca. A On odpowiada zgodnie ze Swoją wolą i naszymi potrzebami - powiedział szefowi Głosu Prześladowanych Chrześcijan w Korei Płd. - pastorowi Ericowi Foleyowi po tym, jak przybył do USA z Bliskiego Wschodu.

Do kościoła baptystów w Gazie należy około stu rodzin w tym mieście.

hanna massad miniaturaMassad podkreśla, że serca wierzących są z rodzinami Izraelczyków, których bliscy zostali zamordowani przez terrorystów z Hamasu 7 października.

- To, co wydarzyło się w tamtą sobotę, nie powinno mieć miejsca - oświadcza.

Wyraża jednocześnie nadzieję, że Bóg pomoże chrześcijanom nieść światło pośród ciemności, odzwierciedlać jego miłość i rozprzestrzeniać jego obecność. A sytuacja jest trudna.

- Żyjemy pomiędzy trzema ogniami. To z jednej strony ogień muzułmańskich bojowników, z drugiej Izraela, ale także ogień ze strony tradycyjnych kościołów - stwierdza.

Według niego, miejscowi prawosławni i katolicy "nie zawsze są zadowoleni z tego, kim są i co robią" ewangeliczni wierzący.

- Pytanie brzmi, jak żyć w wierze pośród tych ogni. Jak nie pozwolić, by twoje życie ogarnęło zgorzknienie i nienawiść - mówi duchowny.

Chrześcijanie dodają sobie zachęty i gromadzą się podczas spotkań. Niektórzy musieli opuścić swoje domy i przenieść się w inne miejsce.

W dodatku kościół baptystów nie jest bezpiecznym miejscem, gdyż jest zlokalizowany w pobliżu komisariatu. Na szczęście dotychczasowe ostrzały wyrządziły jedynie minimalne szkody kościelnemu budynkowi.

- Jest trochę pękniętych szyb. Zniszczeniu uległ panel słoneczny - tłumaczy Massad.

Niektórzy członkowie kościoła mają problem z uczestnictwem w wideokonferencjach, ponieważ występują przerwy w dostawach prądu.

- Dzisiaj mieliśmy sesję doradczą na platformie Zoom, ale niektórzy wierni nie mogli się z nami połączyć, bo nie było elektryczności - wyjaśnia pastor.

Otuchy członkom kościoła w Gazie dodają ich przyjaciele na Zachodnim Brzegu i w Jordanii.

- To jest piękno Ciała Chrystusa - widzieć rodzinę Bożą, która się łączy. To jedna z najważniejszych rzeczy, jakie pomagają mi i innym chrześcijanon, którzy czasem czują się samotni i odizolowani. Wiedzą, że są częścią większego Ciała - Ciała Chrystusa. To, jak Pan przyprowadza wspaniałych braci i siostry do naszego życia, dodaje nam inspiracji i zachęty dzięki okazywanemu przez nich współczuciu i trosce - powiedział Hanna Massad.

Głos Prześladowanych Chrześcijan w Korei Płd. przygotowuje specjalną ofiarę - wsparcie dla kościoła baptystów w Gazie w związku z 16. rocznicą egzekucji jednego z liderów kościoła dokonanej przez muzułmańskich bojowników.

Na podstawie: dotheword.org

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Xyz · 7 miesiecy temu
  Gdzie jesteście teraz wy, wszyscy Polacy wierzący w szczególności zielonoświątkowcy tak chętnie przyklejający flagi Ukrainy na swoich profilach???? Gdzie jesteście ludzie?????? Dlaczego nie ma teraz na waszych profilach flagi Palestyny? Przecież tam zgineło juz  13 tysięcy dzieci!!!  Dla porównania na Ukrainie około 200 dzieci. Czy to was nie przeraża?.. Czy tak ślepo zapatrzeni jesteście w ten Izrael że nie widzicie swojej głupoty i obłudy? Czy nie widzicie że Izrael biblijny a rząd obecny Izraela to nie to samo i tak naprawdę to nie są prawdziwi żydzi  tylko ludzie którzy w większości przeszli na Judaizm? Wstyd i hańba, nikt nie wspomina o tym koszmarze który robią Palestyńczykom!?
  • This commment is unpublished.
   Ela · 7 miesiecy temu
   @Xyz A tak konkretnie to wstydzisz się swojego nazwiska, przekonań czy czego XYZ ?
  • This commment is unpublished.
   Xyz · 7 miesiecy temu
   @Ela Kobieto, jakie to ma znaczenie czy sie podpiszę Elka, Kryśka czy inna? Piszę o  fakcie mordowania dzieci, a ty o tym że wstydzę się swojego nazwiska? Jakie znaczenie ma moje nazwisko w obliczu tego holokaustu? Czy ty normalna jesteś? Co za babsko 
  • This commment is unpublished.
   HaHaHa · 1 miesiecy temu
   @Ela Ela, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

Ostatnie komentarze

@BereiczykBERGOGLIO = blasphemator: www.vatican.va/content/francesco/en/cotidie/2017/documents/papa-francesco-cotidie_20170404_in-the-sign-of-the-cross.html
quotation:“as a reminder of the One who made himself to be sin, who made himself to be devil, serpent for us; who ...
@BereiczykTen kto dziś pełni rolę papieża, Jorge Bergoglio nie ma już mocy Kluczy Piotrowych, został Ich pozbawiony z powodu wejścia do wnętrza Kościoła Świętego głoszonych ...
@BereiczykW tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO nazwano Jezusa diabłem („stał się diabłem, wężem dla nas”), w tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO powiedziano, że Jezus „przybrał ...
W tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO nazwano Jezusa diabłem („stał się diabłem, wężem dla nas”), w tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO powiedziano, że Jezus „przybrał ...
Mało im skandali to przybyli do Polski żeby łowić naiwnych!
warto zobaczyć film dokumentalny na platformie HBO MAX
@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.