Elton John wypowiedział się na temat Jezusa w kontekście małżeństw homoseksualnych

Elton John wypowiedział się na temat Jezusa w kontekście małżeństw homoseksualnych

poniedziałek, 30 czerwiec 2014 14:09
Elton John Elton John fot. YouTube/Sky News

Brytyjski piosenkarz i homoseksualista Elton John o Jezusie i gejowskich małżeństwach.

Wokalista w wywiadzie dla Sky News wyraził opinię, że gdyby Jezus żył dziś na ziemi, to zaakceptowałby małżeństwa homoseksualne, a współczesny Kościół powinien pozwolić homoseksualnym duchownym na zawieranie związków małżeńskich.

- Nie rozumiem, dlaczego katoliccy duchowni muszą żyć w celibacie. To stare i głupie rzeczy. Kościelna hierarchia, tradycjonaliści mogą się sprzeciwiać, ale czasy się zmieniły, żyjemy w innych czasach. Gdyby Jezus dzisiaj żył, to nie widzę tego, by jako chrześcijanin, którym był, jako wielka postać, jaką był, powiedział, że to nie może mieć miejsca. On był skupiony na miłości, współczuciu, przebaczeniu i łączeniu ludzi. Taki właśnie powinien być Kościół - powiedział Elton John.

Pochwalił też papieża Franciszka za to, że, jego zdaniem, przyczynił on się do tego, że Kościół katolicki stał się bardziej pełen "miłości i akceptacji".

- Papież poruszył mnie swoim człowieczeństwem. Wszystko sprowadził do pokory wiary. Powiedział, że we wszystkim chodzi tak naprawdę o miłość i akceptację - stwierdził muzyk i dodał, że z przykładu Franciszka powinien czerpać wzorce Kościół anglikański.

Elton John jest w związku partnerskim z Davidem Furnishem. Ponieważ małżeństwa homoseksualne zostały w Wielkiej Brytanii zalegalizowane, para zamierza wziąć ślub.

Przypomnijmy, że Pismo Święte nazywa homoseksualizm "zboczeniem" i "obrzydliwością". Ostrzega też, że homoseksualiści współżyjący ze sobą nie odziedziczą Królestwa Bożego. Sam Jezus natomiast wielokrotnie wzywał do upamiętania. Oto niektóre fragmenty Biblii dotyczące tego zagadnienia:
 
List do Rzymian 1,26-27:
 
"Kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie."
 
Księga Kapłańska 20,13:
 
"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."
 
1 List do Koryntian 6,9-10:
 
"Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego."

Ewangelia Mateusza 4,17:

"Odtąd począł Jezus kazać i mówić: Upamiętajcie się, przybliżyło się bowiem Królestwo Niebios."


Poniżej opisany fragment wywiadu z Eltonem Johnem (w jęz. angielskim).

Udostępnij

Źródło: Christian Today

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@liberał w kościele zielono?Biblijnie jest udowodnione, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem. Poczytaj trochę Biblii, a może Bóg ci otworzy oczy i rozjaśni umysł. Boże chroń nas od ludzi ...
@ale co ja tam wiem..doszło do tragedii a ty plujesz jadem?
nie przepadam za discopolo ale jeśli głosi Pana Jezusa to ok
ja też wspieram LGBT nareszcie mamy właściwy rząd
a co komu gey zawinił? Skoro taki się urodził niech mu Bóg błogosławi ! 
Jestem za rozdziałem kościoła od Państwa!
liberał w kościele zielono? Szatańskie show w TVN. Promują transwestytyzm
@ImieOd czego chroń? LGBT jest naukowo udowodnione poczytaj trochę posłuchaj seksuologów
chcę widzieć owoce nawrócenia a nie szoł! Czy Pan Jezus się przyzna do takich jak do łotra na krzyżu?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.