Warszawa

17°C

  Bramkarz Realu: zmieniła mnie osobista relacja z Bogiem

  Bramkarz Realu: zmieniła mnie osobista relacja z Bogiem

  piątek, 22 grudzień 2017 18:23
  Keylor Navas Keylor Navas fot. Wikimedia

  Keylor Navas, pierwszy bramkarz najbardziej utytułowanego klubu świata - Realu Madryt, jest znany między innymi z tego, że klęcząc w bramce przed meczami, modli się z rękami wzniesionymi do góry. Jak się okazuje, za tym gestem stoi coś więcej.

  Ten gest wykonywał jeszcze, gdy grał w Kostaryce - swojej ojczyźnie. Prosił Boga, by dał mu zdrowie i by chronił jego kolegów z drużyny przed kontuzjami.

  Jak czytamy na łamach "Wirtualnej Polski", do ewangelicznego kościoła trafił w 2008 roku. Zaczął spotykać się z chrześcijanami, by czytać Biblię. Chciał też podziękować Bogu za to, że pomógł mu uporać się z kontuzją kolana.

  W 2009 roku ożenił się z modelką - Andreą Salas - Miss Hawaian Tropic z roku 2006. Ona również się nawróciła i do dziś Keylor podkreśla, że ich małżeństwo jest udane dzięki Najwyższemu.

  - Co podoba mi się w żonie? Jej sposób bycia i to, że ma Boga w sercu. Zawsze dawała mi bezwarunkowe wsparcie. Była ze mną także wtedy, gdy nie miałem niczego, dopiero potem Bóg dał nam wiele błogosławieństw - powiedział gazecie "El Mundo" golkiper Realu.

  Z czasem przeniósł się do Hiszpanii. Zaczął angażować się w działalność ewangelicznego kościoła w Walencji. Jego pastor Tony Selma mówił o nim: "jest osobą wierną Bogu. Przychodzi zawsze, gdy tylko futbol mu na to pozwala. Lubi czytać Biblię i dawać ofiary potrzebującym".

  Gwiazdą światowego formatu Navas stał się w 2014 roku, gdy znakomicie zaprezentował się podczas mistrzostw świata w Brazylii. W 1/8 finału obronił rzut karny, zapewniając reprezentacji Kostaryki awans. Przy tej okazji media na całym świecie cytowały jego słowa:

  "Rozmawiam z Bogiem i proszę Go, by mi pomógł, by dał mi anioła po obu stronach bramki, przy słupkach, a także za mną. Tak, by wszystko dobrze się ułożyło".

  Doskonała gra Kostarykanina zaowocowała transferem do Realu Madryt, w którym gra do dziś.

  W ciągu czterech sezonów zdobył z nim dziewięć trofeów, w tym te najcenniejsze: dwa tytuły w Lidze Mistrzów (2016, 2017), mistrzostwo Hiszpanii (2017) i triumf w Klubowych Mistrzostwach Świata  (2016, 2017).

  W Madrycie uczęszcza wraz z żoną na spotkania grupy studiującej Biblię. Zawsze w poniedziałki i czwartki, o ile nie koliduje to z planami "Królewskich".

  Nadal modli się przed każdym meczem, choć zdarzało się, że był z tego powodu wyśmiewany.

  31-latek zdradził też mediom, jaki jest jego ulubiony biblijny werset. To fragment Listu do Galacjan 1,10:

  "A zatem teraz: czy zabiegam o względy ludzi, czy raczej Boga? Czy ludziom staram się przypodobać? Gdybym jeszcze teraz ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa".

  - Ludzie często drwią ze mnie z powodu mojej wiary w Boga. Wiele razy obrażają mnie, gdy klękam, by odmówić modlitwę. Gdybym przejmował się tym, co ludzie o mnie myślą, to zapomniałbym o tym fragmencie z Biblii. A przecież najważniejszą rzeczą jest to, co Bóg mówi o mnie. Ten fragment zmienił moje życie - tłumaczy.

  Ludzie, którzy go dobrze znają, przyznają, że pomimo sukcesów pozostał tym samym Keylorem, którym był przed laty.

  Jesienią tego roku powstał film o Keylorze Navasie, opowiadający jego historię. Tytuł to... "Człowiek wiary".

  - Wiara to najważniejsza rzecz. Miałem ją od dzieciństwa, ale dopiero nawiązanie osobistej relacji z Bogiem odmieniło moje życie. Wypełniło luki w moim sercu. Jestem za to niezmiernie wdzięczny - podkreślił bramkarz.

  Na podstawie: WirtualnaPolska.pl

  Zobacz także: Odważne słowa Justina Biebera o Jezusie

  REKLAMA
   

  Dodaj komentarz

  Please publish modules in offcanvas position.