Obawiasz się mówić o Jezusie w swoim środowisku? Przeczytaj ten artykuł

Obawiasz się mówić o Jezusie w swoim środowisku? Przeczytaj ten artykuł

czwartek, 25 wrzesień 2014 12:14
Obawiasz się mówić o Jezusie w swoim środowisku? Przeczytaj ten artykuł fot. wikihow.com

W pracy, w szkole, wśród znajomych. Jak powinien zachowywać się chrześcijanin?

Zdaniem Jennifer LeClaire, autorki książek poświęconych duchowości, redaktorki, a także liderki Domu Modlitwy w amerykańskim mieście Fort Lauderdale, wierzący powinni w swojej postawie wykazywać się odwagą. A często tego nie robią.

Polecamy jej artykuł "Dlaczego nie będę przepraszać za to, że mówię z odwagą":

 

Mówić Słowo z odwagą - oto co powinniśmy robić wobec sprzeciwu dla włączania przez nas Jezusa do naszego codziennego życia społecznego. Wydaje mi się, że zdecydowanie zbyt wielu ludzi troszczy się o to, by chrześcijanie nie urażali współpracowników, kolegów z jednej klasy i innych ewangelią Królestwa, podczas gdy stosunkowo niewielu niepokoi urażanie chrześcijan świeckim humanizmem, filozofiami New Age i ordynarnymi wyrażeniami.

Chrześcijańskie życie wymaga odwagi i modlitw, modlitw śmiałych. Wymaga także odważnego wypowiadania się i postępowania. Jak było w przypadku apostołów Piotra i Jana, ludzie powinni widzieć naszą odwagę i zdumiewać się, wiedząc, że jesteśmy z Jezusem.

"A widząc odwagę Piotra i Jana i wiedząc, że to ludzie nieuczeni i prości, dziwili się; poznali ich też, że byli z Jezusem" (Dz. 4,13).

Powinni być w stanie zauważyć, że jest w nas Lew z pokolenia Judy. Jeżeli sprawdzimy użycie słów "odwaga", "odważny", "odważnie" w konkordancji, to odkryjemy, że niemal zawsze używano ich przy określaniu ognistych wierzących.

Weźmy apostoła Pawła. Modlił się, by mógł mówić odważnie, kiedy otworzy usta.

"(Módlcie się) i za mnie, aby mi, kiedy otworzę usta moje, dana była mowa do śmiałego zwiastowania ewangelii" (Ef. 6,19).

Odważnie głosił w Damaszku w imieniu Jezusa.

"Lecz Barnaba zabrał go, zaprowadził do apostołów i opowiedział im, jak w drodze ujrzał Pana i że do niego mówił, i jak w Damaszku nauczał śmiało w imieniu Jezusa." (Dz. 9,27).

I dyskutował z Grekami, którzy chcieli go zabić.

"I przestawał z nimi, poruszając się swobodnie w Jerozolimie i występując śmiało w imieniu Pana. Rozmawiał też i rozprawiał z hellenistami, lecz ci usiłowali go zgładzić." (Dz. 9,28-29).

Mówił odważnie w synagodze, choć ludzie mówili źle o Jezusie.

"Odtąd przez okres trzech miesięcy chodził do synagogi, prowadząc śmiałe rozmowy i przekonując o Królestwie Bożym." (Dz. 19,8).

Właściwie Paweł mówił "śmiało" wszędzie, dokąd poszedł. Nawet wtedy, kiedy był skuty więzami.

"Dla której (ewangelii) poselstwo sprawuję w więzach, abym ją mógł z odwagą zwiastować, jak to czynić winienem." (Ef. 6,20).

Sprawiedliwi są odważni jak lew, a Ty jesteś sprawiedliwością Bożą w Chrystusie Jezusie. Jezus oczekuje, że będziesz dla Niego odważny, a nie kompromisowy wobec kompromisowego świata. Jezus powiedział zresztą:

"Tego, kto by się mnie zaparł przed ludźmi, i Ja się zaprę przed Ojcem moim, który jest w niebie." (Mt. 10,33).

Powróćmy jednak od wyznania wiary do tematu prześladowań. Biblia mówi przecież, że jeśli jesteśmy prześladowani z powodu sprawiedliwości, to będziemy błogosławieni, prawda?

"Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie z powodu sprawiedliwości, albowiem ich jest Królestwo Niebios." (Mt. 5,10).

Jeżeli chcesz wziąć swój krzyż i iść za Jezusem, to zetkniesz się ze ścianą zbudowaną przez religię, humanizm i duchowe zło w okręgach niebieskich. Jeżeli naprawdę masz przynieść zmianę w tym świecie dla Jezusa zamiast zaprzyjaźniać się ze światem, to będziesz doświadczał błogosławieństw, które wynikają z prześladowań. Jeżeli masz spełnić swoje przeznaczenie, to będziesz musiał mieć swój dział w cierpieniach chrystusowych. Wiem, że to nie jest miła myśl, ale jeśli miałabym pisać o chrześcijaństwie tylko jak o drodze usianej różami, to musiałabym odpowiedzieć za to przed Jezusem.

Myślę, że w kolejnych latach chrześcijanie będą doświadczali większych prześladowań, zwłaszcza, jeśli będziemy pozwalać, by nadziemskie władze zajmowały i okupowały nasze ziemie poprzez fałszywe religie. Choć jestem przekonana, że te cierpienia nie będą porównywalne z tymi, jakich doświadczają nasi bracia i siostry w wielu innych krajach, gdzie obcina się im głowy za śmiałe wypowiadanie Słowa.

Dlaczego zatem nie mielibyśmy robić tak jak apostoł Paweł, jak apostołowie w księdze Dziejów Apostolskich? Dlaczego mielibyśmy nie modlić się o odwagę, by móc konfrontować sprawy, które podkopują nasze wartości? Dlaczego mielibyśmy nie zbierać się w naszych firmach i podnosić głos do Boga, który stworzył niebo i ziemię i wszystko co w nich jest? Dlaczego mielibyśmy nie wzywać Boga w obliczu powstającej nikczemności i rządców zmawiających się przeciwko Panu? Dlaczego mielibyśmy nie modlić się, by Pan dał nam odwagę, abyśmy mogli wypowiadać Jego Słowo i by miały miejsce znaki i cuda w imieniu Jezusa? (Dz. 4).

Wzywam Cię, byś zaczął modlić się o odwagę. Wierzę, że wtedy zobaczymy poruszenie. Wtedy będzie wylewać się z nas moc Ducha Świętego. Wtedy będziemy wypowiadać Słowo tak śmiało jak powinniśmy.

Udostępnij
 

Tłumaczenie i opracowanie: ChnNews.pl
Źródło: Charisma News

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.