Jest ich coraz więcej. Mogą być wśród nas. Wierzą w Boga, ale...

Jest ich coraz więcej. Mogą być wśród nas. Wierzą w Boga, ale...

niedziela, 12 październik 2014 18:13
nabożeństwo nabożeństwo fot. mikekim.tv

To może być każdy - nasz znajomy, człowiek, z którym chodzimy do kościoła. A może i my sami?

Przybywa chrześcijańskich ateistów! Tak twierdzi Kenny Luck - założyciel chrześcijańskiej służby Every Man Ministries, pastor mężczyzn w amerykańskim kościele Saddleback i członek rady doradczej chrześcijańskiego serwisu randkowego ChristianMingle.com.

W coraz bardziej liberalnym kierunku zmierza podejście chrześcijan do spraw seksu, randek i miłości. Obie płci mają tendencje do oddzielania swojej wiary od życia seksualnego.

Serwis ChristianMingle.com przeprowadził ankietę. Chrześcijanom, singlom w wieku od 18 do 59 lat zadano pytanie: "Czy zdecydowałbyś się na seks przed ślubem?". Wynik poraża. 63 proc. respondentów odpowiedziało: "tak".

Zdaniem, Kenny'ego Lucka, oznacza to, że te osoby są w praktyce "seksualnymi ateistami". Zdają się one uważać, że Bóg nie ma im nic do powiedzenia, by skłonić ich do odejścia od takiego postępowania.

Natychmiast na myśl przychodzą słowa Jezusa z Ewangelii Łukasza 6,46:

"Dlaczego mówicie do mnie: Panie, Panie, a nie czynicie tego, co mówię?".

Jak podkreśla Luck, nasze życie w Bogu i dla Niego tak naprawdę odzwierciedla nasze postrzeganie Go. 

Osoby nie zachowujące spójności swojego zachowania płciowego z wiarą powinny być konfrontowane w świetle autorytetu i przejrzystości Pisma Świętego, które odzwierciedla Bożą miłość i mądrość ratującą życie i małżeństwo.

Jeśli osoba nie jest zdyscyplinowana seksualnie przed ślubem i jest już wtedy gotowa na kompromis w swoich przekonaniach, to obrączka wcale nie zdyscyplinuje jej po ślubie.

Według Lucka, w praktyce seksualny ateizm oznacza myślenie, że Bóg może mówić odnośnie pewnych rzeczy, ale już nie odnośnie seksu. To samooszukiwanie się pochodzi jeszcze z ogrodu Eden, kiedy pewna postać zapytała Adama i Ewę: "czy Bóg naprawdę tak powiedział?".

Oni połknęli haczyk, najwyraźniej podobnie jak większość chrześcijan-singli w ogrodzie miłości, seksu i randek. Pozwalają oni, by ciekawość wygrała w ich życiu z Chrystusem, co wiąże się z nieuchronną i nieopisaną ceną do zapłacenia.

To nie jest czas, by zachowywać się wobec naszych braci i sióstr będących singlami z wyniosłością i siłą, a z łaskawością, ale w prawdzie. Ponieważ oni, podobnie jak my, staną kiedyś przed żywym Chrystusem. My chcemy, by ten moment był najlepszy, jaki tylko może być - pisze Kenny Luck.

Podkreśla, że musimy nie tylko się za nich modlić, ale i wyposażyć ich w nauczania mogące przywrócić im wizję Boga, który przynosi zmiany w ich okolicznościach.

Musimy angażować się w kształtowanie kultury, a nie od niej uciekać - dodaje.

Ale "chrześcijańskim ateistą" można być nie tylko ze względu na niezgodne z wiarą życie seksualne.

Chyba prawidłowo zdefiniował to pojęcie Craig Groeschel, autor książki poświęconej temu zagadnieniu. Kim jest więc chrześcijański ateista?

To osoba wierząca w Boga, ale żyjąca tak jakby On nie istniał...

Udostępnij
 

Źródło: Charisma News

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy
Prorocy ganili balwochwalstwo i za to byli zabijani.Jak to jest ze p.Krzywy usluguje w budynkach rzym kat.stojac wsrod figur i obrazow obwieszonych koralami itd i ...
@Jaoto jest CZAS HORUSAherezja horusa u drzwi
no i co z tego wieczoru proroczego wynikło? Jakieś spektakularne przesłanie? Ktoś coś..? 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.