Zakonnik nauczał o seksie. Lawina komentarzy

Zakonnik nauczał o seksie. Lawina komentarzy

sobota, 08 styczeń 2022 10:52
o. Adam Szustak o. Adam Szustak fot. Langusta na palmie/YouTube

Co zrobić, żeby seks w małżeństwie był jak najlepszy? - temat prelekcji dominikanina - o. Adama Szustaka wciąż budzi emocje. Pod postem portalu Deon.pl przypominającym to nauczanie - lawina komentarzy i to mimo, że dominikanin spotkał się z młodymi na Uniwersytecie Jagiellońskim już dawno.

Do spotkania z udziałem znanego duchownego, zakonnika doszło przed cztetema laty. Pokusił się on wtedy o naukę o tym, jak zbudować w małżeństwie udane życie seksualne - na podstawie biblijnej księgi "Pieśni nad Pieśniami".

Jak wskazał, seksualność wymyślił Pan Bóg, który zwrócił się już do pierwszych ludzi - Adama i Ewy - by byli płodni i się rozmnażali.

O. Szustak podkreślał, że aby zbudować udane życie seksualne w małżeństwie, potrzeba prawdziwej relacji między dwojgiem ludzi, gdyż ta relacja "daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa".

Wezwał również do tego, aby w życiu seksualnym skupiać się na potrzebach małżonka i zapominać o sobie, a także, by pamiętać w tej sferze o Bogu.

- Nie chodzi o to, by kochać się z żoną z różańcem w ręku. Ale przecież każdy wierzący wie, że jeśli w najfajniejszych rzeczach nie będzie Boga, to wyjdzie lipa. Małżonkowie powinni się tego uczyć z modlitwy Tobiasza i Sary - oznajmił.

Zachęcał do rozmów między małżonkami o seksualności i do szczerości w tej dziedzinie.

Portal Deon.pl postanowił teraz przypomnieć to nauczanie. W komentarzach pod postem na Facebooku pojawiła się lawina komentarzy. Wielu komentujących wyraziło niezrozumienie przede wszystkim w związku z samym faktem, że na temat seksu wypowiadał się zakonnik. Nie brakowało ironii...

Oto niektóre z komentarzy:

"Nie mam pojęcia czy on wie, o czym mówi czy tylko teoretyzuje. Czy stworzył trwałą relację kobietą, taką jak ją opisuje".

"Co jak co, ale z tematami seksu, to lepiej, aby duchowni dali sobie spokój. Nie mają doświadczenia, to lepiej, aby nie udzielali rad".

"Rady dają wybitni specjaliści, nie podając, gdzie tak dobrze zapoznali się praktycznie z tematem".

"Idealny temat dla księży".

"Chyba ma duże doświadczenie. Praktyczne".

"No tak, ksiądz najlepiej wie, co zrobić... Co za bzdura...".

Czy celibat jest zgodny z Biblią?
 • Głosów: (0%)
 • Głosów: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Życie małżeńskie bywa nieraz tematem nauczań również pastorów. Wielu pastorów ma jednak doświadczenie z życia małżeńskiego.

Więcej w tym temacie - w naszym dziale poświęconym pożyciu małżeńskiemu i seksualnemu tutaj

Sama Biblia mówi o zawieraniu małżeństw przez chrześcijańskich duchownych i ich życiu rodzinnym. W 3. rozdziale I Listu do Tymoteusza czytamy:

"Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel, nie oddający się pijaństwu, nie zadzierzysty, lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz, który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości, bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży?".

Więcej o tym czy celibat jest zgodny z Biblią mówi chrześcijański apologeta i publicysta - dr Michael Brown:

Na podstawie: Deon.pl

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Moc · 2 lata temu
  Profesorowie też nauczają o tematach w których nie mają doświadczenia. Taki chory ten świat! 
 • This commment is unpublished.
  TS · 2 lata temu
  Zaś żonaci pastorzy uważają, że mają coś do powiedzenia na temat celibatu. Tak, dziwny jest ten świat.
 • This commment is unpublished.
  Joel · 2 lata temu
  A gdzie w bibli podział na duchownych i innych?
 • This commment is unpublished.
  Anno domini · 2 lata temu
  Przecież oni wszyscy mają żony, kochanki, nieślubne dzieci i są częstymi bywalcami burdeli, akurat temat seksu, orgii jest im bliski i znany z praktyk.Nie brakuje w ich środowisku pedofilii, homoseksualistów, w końcu po to tam idą,żeby mieć nieograniczony dostęp do ofiar.
 • This commment is unpublished.
  Emcik · 2 lata temu
  Ślepy: "a teraz porozmawiajmy o kolorach"
 • This commment is unpublished.
  Emcik · 2 lata temu
  A te "o" z przodu nazwiska to od ojciec? To gdzie żona i dzieci?
 • This commment is unpublished.
  krótko · 1 lata temu
  z niego taki ojciec ja ze mnie papież

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.