Warszawa

20°C

  Teoria ewolucji. Wierzysz w nią Ty albo Twoi znajomi? Musisz to obejrzeć! (WIDEO)

  Teoria ewolucji. Wierzysz w nią Ty albo Twoi znajomi? Musisz to obejrzeć! (WIDEO)

  sobota, 18 październik 2014 12:15
  dr PZ Myers, Uniwersytet Minnesota Morris dr PZ Myers, Uniwersytet Minnesota Morris

  Teoria ewolucji została poddana poważnej próbie!

  Ewangelista Ray Comfort wyprodukował film "Evolution vs. God (Ewolucja kontra Bóg). Stanowi on poważne wyzwanie dla wyznawców teorii ewolucji międzygatunkowej, a także ateistów.

  W nieco ponad półgodzinnym filmie Comfort rozmawia z naukowcami, studentami, a także zwykłymi ludźmi przekonanymi co do słuszności teorii Darwina.

  - Zapytałem ich czy istnieją naukowe, możliwe do obserwowania dowody. Żaden z nich nie był w stanie przedstawić ani jednego. To oświeci wielu ludzi, którzy kpią z chrześcijan, twierdząc, że mają ślepą wiarę i nie posiadają dowodów - mówi o filmie Comfort.

  Rozmowy, które prowadzi, pokazują, że ewolucja tak naprawdę wymaga wiary.

  - To naukowo niemożliwe, żeby natura sama siebie stworzyła - podkreśla.

  Ray Comfort zaznacza, że nawet najbardziej inteligentny naukowiec na świecie nie jest w stanie stworzyć ziarnka piasku z niczego. Nie potrafi też samodzielnie stworzyć zwierząt, które mogłyby się rozmnażać.

  Ewangelista prosi swoich rozmówców o możliwy do zaobserwowania dowód przechodzenia jednego rodzaju stworzenia w drugie. Studenci i profesorowie są jednak tylko w stanie podać przykłady zwierząt, które dostosowują się do środowiska (adaptacja), a nie przekształcają się w inne zwierzę.

  Film z napisami od niedawna jest dostępny także w wersji polskiej. Gorąco go polecamy i zamieszczamy poniżej.

  Jeżeli nie wyświetlają Ci się polskie napisy, włącz je, klikając w biały kreskowany znaczek po prawej stronie na dole filmu, a także ustawiając język polski w ustawieniach ("rogaty" okrągły przycisk obok).

  Źródło: The Blaze, creation.com

  Dodaj komentarz

  Komentarze  

  +1 # Tonący (tj. autor tego "dzieła") brzytwy się chwyta.mrupio 2018-08-01 15:35
  Nie sadzę, żeby wszyscy prezentowani w tym filmie byli idiotami lub ignorantami.
  Sądzę, że to kwestia manipulacji i to niezbyt finezyjnej.
  Odpowiedz
  0 # kazirodztwojan 2018-07-24 05:20
  Skoro 0ierwsi byli Adam i Ewa to reszta pochodzi ze związków kazirodczych. A gdyby założyć że pisma opisują prawdę to takie związki muszą być legalne, z prawa Mojżeszowego.
  Odpowiedz
  -1 # OdpowiedźJANUSZ LADOWSKI 2018-07-22 23:47
  Gatunki pośrednie, z ktorych rzekomo rozwinął się jeszcze wyższ gatunek - człowiek stały na wyższym poziomie niż niższe gatunki, które nie wymarły. A więc nie powinny wymrzeć, raczej powinny dzisiaj być (w pełnym komplecie) w ogrodach zoologicznych lub powinny robić za adiunktów w uznanych uniwersytetach nadal promujących tę beznadziejną, mimo że nadal b. popularną ""teorię"" - pseudonaukową teorię.
  Odpowiedz

  Please publish modules in offcanvas position.