Niezwykłe odkrycie w Polsce popsuło teorię ewolucjonistom

Niezwykłe odkrycie w Polsce popsuło teorię ewolucjonistom

wtorek, 11 grudzień 2018 10:17
Lisowicia bojani Lisowicia bojani fot. Wikimedia Commons/Dmitry Bogdanow

Kości gada ssakokształtnego zwanego Lisowicia bojani, który niegdyś żył na Śląsku, znaleźli archeolodzy. Naukowcy przyznają, że odkrycie dokonane we wsi Lisowice zmienia ich pojęcie na temat czasów, w których żyły dinozaury.

Lisowicia miała ponad 2,5 metra wysokości i ważyła 9 ton. Te gabaryty można porównać z niektórymi gatunkami słoni.

– Lisowicia to nie był dinozaur. To był gad ssakokształtny, któremu bliżej jest do ssaków – czyli do nas, niż do dinozaurów – mówi dr hab. Tomasz Sulej - profesor Instytutu Paleobiologii PAN.

I przyznaje:

"To nasze odkrycie pokazuje, że początek ery dinozaurów wyglądał zupełnie inaczej, niż sobie wyobrażaliśmy. Bo do tej pory wyobrażaliśmy sobie, że dinozaury to była jedyna grupa, która w tym czasie tak gwałtownie powiększała swoje rozmiary. Dzięki badaniom Polaków okazało się jednak, że wśród wielkich mieszkańców ówczesnych lądów były również gady ssakokształtne".

Z kolei Stephen Brusatte, paleontolog z Uniwersytetu Edynburskiego, powiedział magazynowi "Science", że dotąd nauczał, iż dinozaury i gady ssakokształtne nie koegzystowały.

- To jest historia, o której mówię moim studentom na wykładach. Ale to odkrycie wszystko psuje - przyznał.

- Lisowicia jest niezwykle ekscytująca, bo robi dziury w wielu naszych klasycznych pojęciach - stwierdził z kolei dr Grzegorz Niedźwiedzki z Uniwersytetu w Uppsali.

Głos zabrał również Brian Thomas - badacz z Instytutu Badań nad Stworzeniem (ICR). Według niego, znalezisko wskazuje na dzieło Stwórcy.

- Synapsyd wielkości słonia odkryty w górnych warstwach triasowych w Polsce to znalezisko, które potwierdza biblijne informacje o stworzeniu. Synapsydy nigdy nie były gadami ani ssakami. Tworzą oddzielną grupę. Koncepcja, że Bóg stworzył synapsydy razem z ssakami i gadami, w tym dinozaurami, wskazuje na projekt jako akt intencjonalny - wyjaśnił.

Również dr Georgia Purdom, genetyk molekularna, która zdobyła swój tytuł naukowy na Uniwersytecie Ohio, stwierdziła, że odkrycie nie stanowi niespodzianki dla osób wierzących w biblijny przekaz o potopie, który szybko zabił zwierzęta, tworząc skamieliny.

- Znalezienie skamieniałości dużego ssaka w tym samym okresie, co dinozaurów, po prostu nie zgadza się z ewolucyjną chronologią - zauważyła.

Według niej, skały i warstwy skamieniałości nie są zapisem milionów lat (wg ewolucjonistów, Lisowicia żyła na Śląsku ponad 200 milionów lat temu). Są zaś potwierdzeniem tego, że powstały gwałtownie w wyniku potopu.

- Wszystkie ziemskie istoty, w tym dinozaury i duże ssaki, zostały stworzone dnia szóstego tygodnia stworzenia i żyły w tym samym czasie, a także zginęły w tym samym czasie w wyniku potopu Noego. Historia przekazana przez Biblię doskonale wyjaśnia to, co obserwujemy, jeśli chodzi o zapis skamieniałości - mówi dr Purdom.

Brian Thomas zauważa, że dziś nie widzimy, by duże stworzenia przekształcały się w skamieniałości. Wymaga to bowiem unikalnej, gwałtownej katastrofy wodnej, która niesie ze sobą wystarczająco dużo osadu, by je pochować i zakopać.

Naukowiec uważa, że Biblia wskazuje na świat, w którym zwierzęta wszystkich rodzajów i rozmiarów żyły w tym samym czasie, ale w różnych lokalizacjach i zostały zmiecione przez wielką wodę, przez co powstały skamieniałości.

Przypadek Lisowici bojani to kolejny przykład omylności naukowców wierzących w teorię ewolucji. Pokazał on, że tak naprawdę posiadają oni jedynie ograniczoną wiedzę na temat dawnych dziejów świata i że na tej wiedzy nie można opierać swoich przekonań.

Na podstawie: ChristianNews.net, Wprost

Zobacz także: Teoria ewolucji. Wierzysz w nią ty albo twoi znajomi? Musisz to obejrzeć! (WIDEO)

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 grudzień 2018 18:32
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.