Ateizm, homoseksualizm - nowoczesność czy ciemnota?

Ateizm, homoseksualizm - nowoczesność czy ciemnota?

wtorek, 20 styczeń 2015 18:41
Ateizm, homoseksualizm - nowoczesność czy ciemnota? fot. Pixabay.com

Nowoczesna Polska kontra konserwatywny zaścianek - takie hasła słyszymy co chwilę. Ale czy na pewno jest tak, jak się mówi?

Ateiści i zwolennicy praw dla związków jednopłciowych głośno proklamują swoje poglądy. Są wszędzie - w telewizji, radiu, gazetach, billboardach, na paradach.

Podkreślają przy tym, że ich hasła są synonimem "nowoczesności", a ci, którzy się im sprzeciwiają to "średniowiecze", "zaścianek", "ciemnogród", osoby oderwane od "rzeczywistości XXI wieku". Pomijają jednak pewne istotne fakty.

Zacznijmy od ateizmu.

Nie jest to bynajmniej idea, która została zapoczątkowana w XX, XIX czy nawet XVIII wieku.

Jak zwraca uwagę Brian Nixon, publicysta serwisu Assist News, już sofiści w starożytnej Grecji kwestionowali to czy bogowie istnieją. Podobnie czyniono w Rzymie. Również Biblia mówi o ateistach. Król Izraela, Dawid, napisał w Psalmie 14:

"Głupi rzekł w sercu swoim: Nie ma Boga! Są znieprawieni, popełniają ohydne czyny. Nie ma nikogo, kto by dobrze czynił."

Nowy Testament wskazuje, że choć Boga nie widać fizycznymi oczami, widać dzieła, które stworzył:

"Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę" (Rz. 1,20)

Stwierdza następnie, że ludzie polegający wyłącznie na zmysłach, a takimi są ateiści, nie są w stanie poznać Boga, ponieważ trzeba Go szukać duchem.

"Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać." (1 Kor. 2,14).

Biblia mówi również o osobach współżyjących z tą samą płcią i to jeszcze w Starym Testamencie:

"Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z mężczyzną tak jak z kobietą, popełnia obrzydliwość; obaj poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich." (Kpł. 20,13).

Należy przy tym zauważyć, że aktów homoseksualnych dopuszczały się ludy, które zajmowały ziemię obiecaną przed Izraelem i które zostały z niej przepędzone.

"Będziecie przestrzegać wszystkich moich ustaw i wszystkich moich praw i będziecie je wypełniać, aby nie wyrzuciła was ziemia, do której Ja was prowadzę, abyście w niej mieszkali. A nie postępujcie według ustaw ludu, który Ja wypędzam przed wami, gdyż to wszystko czynili i obrzydziłem ich sobie." (Kpł. 20,22-23).

O osobach dopuszczających się aktów homoseksualnych czytamy także w Nowym Testamencie:

"Kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie." (Rz. 1,26-27)

"Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego." (1 Kor. 6,9-10).

Jak widać współżycie z osobą tej samej płci jest wymienione nie jako "orientacja seksualna" czy jako coś naturalnego, ale jako jeden z grzechów.

Pytanie więc czy wobec przytoczonych faktów należy nazywać postawy ateistyczne i bezbożne, w tym homoseksualne jako "nowoczesne".

Ze wspomnianej w Biblii historii wynika bowiem, że to Bóg przez lud izraelski wprowadził wówczas coś nowego, moralność, na ziemie zamieszkane przez pogańskie i rozpustne ludy, które praktykowały między innymi homoseksualne akty.

Jak wiadomo, zwolennicy homoseksualizmu i różnych form rozpasania często argumentują, że Bóg jest miłosierny i kocha ludzi. Zapominają jednak o tym, że Bóg lituje się nad tymi, którzy się upamiętują, nie chcą grzeszyć.

"Szukajcie Pana, dopóki można Go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko! Niech bezbożny porzuci swoją drogę, a przestępca swoje zamysły i niech się nawróci do Pana, aby się nad nim zlitował, do naszego Boga, gdyż jest hojny w odpuszczaniu!" (Iz. 55,6-7).

"Czy mamy grzeszyć, dlatego że nie jesteśmy pod zakonem, lecz pod łaską? Przenigdy! Czyż nie wiecie, że jeśli się oddajecie jako słudzy w posłuszeństwo, stajecie się sługami tego, komu jesteście posłuszni, czy to grzechu ku śmierci, czy też posłuszeństwa ku sprawiedliwości?" (Rz. 6,15-16)

"A z tego wiemy, że go znamy, jeśli przykazania jego zachowujemy. Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma. Lecz kto zachowuje Słowo jego, w tym prawdziwie dopełniła się miłość Boża. Po tym poznajemy, że w nim jesteśmy. Kto mówi, że w nim mieszka, powinien sam tak postępować, jak On postępował." (1 List Jana 2,3-6).

O nawróceniu się z grzechów mówi też sam Jezus:

"Odtąd począł Jezus kazać i mówić: Upamiętajcie się, przybliżyło się bowiem Królestwo Niebios." (Mt. 4,17).

Bóg kocha grzeszników i wzywa ich do upamiętania. Należy jednak pamiętać, że na zbawienie nie dać się zasłużyć, ponieważ, jak mówi Biblia, "wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej", a "zapłatą za grzech jest śmierć".

Dlatego Zbawiciela potrzebują wszyscy, zarówno ateiści, homoseksualiści, jak i tak zwani "porządni ludzie" czy duchowni. Jedynie Jezus może uratować wszystkich przed piekłem.

"Jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz." (Rz. 10,9).

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.