Podano 9 rzeczy, których mężczyźni szukają w Bożych kobietach

Reklama

Podano 9 rzeczy, których mężczyźni szukają w Bożych kobietach

czwartek, 30 kwiecień 2015 17:02
Podano 9 rzeczy, których mężczyźni szukają w Bożych kobietach fot. iffr.com

Mężczyźni są ostrożni przy wybieraniu żony. A czego szukają w wierzących kobietach?

Te rzeczy postanowił określić Vincent Egoro - bloger, nauczyciel i mówca motywacyjny.

Według niego, choć mężczyźni mogą chodzić z różnymi kobietami, a nawet obdarowywać je drogimi prezentami, często wybierają tę, która nie jest być może tak piękna, ale za to posiada takie cechy:

1. Mądry mężczyzna nie żeni się wyłącznie ze względu na piękno i dobry wygląd, bo, jak wiemy, nawet złoto widziane codziennie powszednieje. Podobnie najpiękniejsza twarz, jeśli kobieta nie ma w sobie pięknej natury.

2. Mężczyźni nie wybierają gadatliwych kobiet, które nie potrafią zachować ich sekretów.

3. Kobieta, która nie potrafi rozsądnie rozwiązywać codziennych trudności w relacji i która nie może być postrzegana jako najlepsza przyjaciółka mężczyzny, będzie raczej wstrzymywać go przed rozwojem niż mu w tym pomagać.

4. W małżeństwie i relacjach miłosnych cechy takie jak delikatność, cierpliwość, hojność, wierność i miłość są dla mężczyzny o wiele cenniejsze niż atrakcyjność osobista czy klasa społeczna albo intelektualne osiągnięcia kobiety. Jak potwierdzają szczęśliwie żonaci, te cechy bardziej przyczyniają się do ich szczęścia w domu.

5. Według psychologów, sposób, w jaki kobieta się ubiera, pokazuje jej charakter. Kobieta "materiał na żonę" nie będzie ubierać się krzykliwie i w złym guście, by się zaprezentować.

6. Mężczyzna chce kobiety łagodnej, choć jest to bardzo trudne do odkrycia u kobiet, bo potrafią one ukrywać swoje usposobienie w swoim uśmiechu.

7. Każdy mężczyzna chce ożenić się z pracowitą kobietą, zwłaszcza w tych trudnych ekonomicznie czasach.

8. Podczas gdy mężczyzna będzie wydawać dla ciebie pieniądze i okazywać ci przez nie miłość, chce kobiety, która jest oszczędna i ma siłę, by zrezygnować z niepotrzebnych wydatków.

9. Kobieta bojąca się Boga i rozmodlona jest skarbem dla mężczyzny.


Vincent Egoro przyznaje, że lista nie jest wyczerpująca. Postanowił ją bowiem ograniczyć do cech cnotliwej kobiety wymienionych w Przypowieściach Salomona 31,10-31.

Oto ten fragment Biblii:

"Dzielna kobieta - trudno o taką - jej wartość przewyższa perły, serce małżonka ufa jej, nie brak mu niczego, gdyż wyświadcza mu dobro, a nie zło, po wszystkie dni swojego życia; dba o wełnę i len i pracuje żwawo swoimi rękami.

Podobna jest do okrętów handlowych, z daleka przywozi żywność. Wstaje wcześnie, gdy jeszcze jest noc; daje żywność swoim domownikom, a swoim służącym, co im się należy. Gdy zeche mieć rolę, nabywa ją, pracą swoich rąk zasadza winnicę. Mocą przepasuje swoje biodra i rześko porusza ramionami.

Wyczuwa pożytek ze swojej pracy, jej lampa także w nocy nie gaśnie. Wyciąga ręce po kądziel, swoimi palcami chwyta wrzeciono. Otwiera swoją dłoń przed ubogim, a do biedaka wyciąga swoje ręce. Nie boi się śniegu dla swoich domowników, bo wszyscy jej domownicy mają po dwa ubrania.

Sama sobie sporządza okrycia, jej szata jest z purpury i bisioru. Mąż jej jest w bramach szanowany, zasiada w radzie starszych kraju. Wyrabia spodnią bieliznę i sprzedaje ją, i pasy dostarcza kupcowi. Dziarskość i dostojność jest jej strojem, z uśmiechem na twarzy patrzy w przyszłość.

Gdy otwiera usta, mówi mądrze, a jej język wypowiada dobre rady. Czuwa nad biegiem spraw domowych, nie jada chleba nie zapracowanego. Jej synowie nazywają ją szczęśliwą, jej mąż sławi ją, mówiąc: jest wiele dzielnych kobiet, lecz ty przewyższasz wszystkie!

Zmienny jest wdzięk i zwiewna jest uroda, lecz bogobojna żona jest godna chwały. Oddajcie jej, co się jej należy! Niech ją w bramach wysławiają jej czyny!"

Czytaj także: 7 rzeczy, które mężowie powinni przestać robić odnośnie swoich żon

Reklama

Źródło: Charisma Magazine

Reklama

Please publish modules in offcanvas position.