Podano 9 rzeczy, których mężczyźni szukają w Bożych kobietach

Podano 9 rzeczy, których mężczyźni szukają w Bożych kobietach

czwartek, 30 kwiecień 2015 17:02
Podano 9 rzeczy, których mężczyźni szukają w Bożych kobietach fot. PxHere.com

Mężczyźni są ostrożni przy wybieraniu żony. A czego szukają w wierzących kobietach?

Te rzeczy postanowił określić Vincent Egoro - bloger, nauczyciel i mówca motywacyjny.

Według niego, choć mężczyźni mogą chodzić z różnymi kobietami, a nawet obdarowywać je drogimi prezentami, często wybierają tę, która nie jest być może tak piękna, ale za to posiada takie cechy:

1. Mądry mężczyzna nie żeni się wyłącznie ze względu na piękno i dobry wygląd, bo, jak wiemy, nawet złoto widziane codziennie powszednieje. Podobnie najpiękniejsza twarz, jeśli kobieta nie ma w sobie pięknej natury.

2. Mężczyźni nie wybierają gadatliwych kobiet, które nie potrafią zachować ich sekretów.

3. Kobieta, która nie potrafi rozsądnie rozwiązywać codziennych trudności w relacji i która nie może być postrzegana jako najlepsza przyjaciółka mężczyzny, będzie raczej wstrzymywać go przed rozwojem niż mu w tym pomagać.

4. W małżeństwie i relacjach miłosnych cechy takie jak delikatność, cierpliwość, hojność, wierność i miłość są dla mężczyzny o wiele cenniejsze niż atrakcyjność osobista czy klasa społeczna albo intelektualne osiągnięcia kobiety. Jak potwierdzają szczęśliwie żonaci, te cechy bardziej przyczyniają się do ich szczęścia w domu.

5. Według psychologów, sposób, w jaki kobieta się ubiera, pokazuje jej charakter. Kobieta "materiał na żonę" nie będzie ubierać się krzykliwie i w złym guście, by się zaprezentować.

6. Mężczyzna chce kobiety łagodnej, choć jest to bardzo trudne do odkrycia u kobiet, bo potrafią one ukrywać swoje usposobienie w swoim uśmiechu.

7. Każdy mężczyzna chce ożenić się z pracowitą kobietą, zwłaszcza w tych trudnych ekonomicznie czasach.

8. Podczas gdy mężczyzna będzie wydawać dla ciebie pieniądze i okazywać ci przez nie miłość, chce kobiety, która jest oszczędna i ma siłę, by zrezygnować z niepotrzebnych wydatków.

9. Kobieta bojąca się Boga i rozmodlona jest skarbem dla mężczyzny.


Vincent Egoro przyznaje, że lista nie jest wyczerpująca. Postanowił ją bowiem ograniczyć do cech cnotliwej kobiety wymienionych w Przypowieściach Salomona 31,10-31.

Oto ten fragment Biblii:

"Dzielna kobieta - trudno o taką - jej wartość przewyższa perły, serce małżonka ufa jej, nie brak mu niczego, gdyż wyświadcza mu dobro, a nie zło, po wszystkie dni swojego życia; dba o wełnę i len i pracuje żwawo swoimi rękami.

Podobna jest do okrętów handlowych, z daleka przywozi żywność. Wstaje wcześnie, gdy jeszcze jest noc; daje żywność swoim domownikom, a swoim służącym, co im się należy. Gdy zeche mieć rolę, nabywa ją, pracą swoich rąk zasadza winnicę. Mocą przepasuje swoje biodra i rześko porusza ramionami.

Wyczuwa pożytek ze swojej pracy, jej lampa także w nocy nie gaśnie. Wyciąga ręce po kądziel, swoimi palcami chwyta wrzeciono. Otwiera swoją dłoń przed ubogim, a do biedaka wyciąga swoje ręce. Nie boi się śniegu dla swoich domowników, bo wszyscy jej domownicy mają po dwa ubrania.

Sama sobie sporządza okrycia, jej szata jest z purpury i bisioru. Mąż jej jest w bramach szanowany, zasiada w radzie starszych kraju. Wyrabia spodnią bieliznę i sprzedaje ją, i pasy dostarcza kupcowi. Dziarskość i dostojność jest jej strojem, z uśmiechem na twarzy patrzy w przyszłość.

Gdy otwiera usta, mówi mądrze, a jej język wypowiada dobre rady. Czuwa nad biegiem spraw domowych, nie jada chleba nie zapracowanego. Jej synowie nazywają ją szczęśliwą, jej mąż sławi ją, mówiąc: jest wiele dzielnych kobiet, lecz ty przewyższasz wszystkie!

Zmienny jest wdzięk i zwiewna jest uroda, lecz bogobojna żona jest godna chwały. Oddajcie jej, co się jej należy! Niech ją w bramach wysławiają jej czyny!"

Czytaj także: 7 rzeczy, które mężowie powinni przestać robić odnośnie swoich żon

Źródło: Charisma Magazine

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.