8 rzeczy, które robisz dla innych kobiet, a nie robisz dla żony

8 rzeczy, które robisz dla innych kobiet, a nie robisz dla żony

wtorek, 01 grudzień 2015 13:08
8 rzeczy, które robisz dla innych kobiet, a nie robisz dla żony fot. Pixabay.com

Naprawdę? To możliwe, że robisz pewne rzeczy dla innych kobiet, które spotykasz, a nie robisz ich dla żony? Odpowiedź brzmi: tak.

Co ważne, robienie tych rzeczy dla innych pań wcale nie jest niewłaściwe, bo mężczyźni powinni okazywać szacunek wszystkim kobietom. Problem pojawia się wtedy, kiedy traktujesz je lepiej niż swoją żonę. To ona powinna mieć we wszystkim pierwszeństwo!

Oto 8 rzeczy, które robisz dla innych kobiet, a których być może nie robisz dla żony:

1. Otwieranie przed nią drzwi.

Możesz nazwać to staroświeckim zwyczajem albo komunałem, ale trzymanie drzwi otwartych przed żoną wiele dla niej znaczy. Nie wchodzisz przecież pierwszy, kiedy widzisz, jak idzie obca kobieta albo współpracowniczka. Upewnij się, że twoja żona jest przez ciebie traktowana jeszcze lepiej.

2. Podziękowanie za pomoc i to, że ci usłużyła.

Łatwe może być podziękowanie miłej kobiecie w kolejce do kasy czy docenienie współpracowniczki za pomoc, ale twoja żona również potrzebuje wiedzieć, że jej pomoc jest zauważana i doceniana! Zwracaj uwagę na to, co ona dla ciebie robi i częściej wypowiadaj słowa wdzięczności.

3. Docenianie jej wyborów i opinii.

Może nie zawsze zgadzasz się z opiniami albo wyborami twojej żony, ale jako jej mąż powinieneś podjąć większy wysiłek, by zrozumieć, dlaczego ich dokonuje. Pomyśl o paru niedawnych rozmowach z innymi kobietami. Chętniej się z nimi zgadzałeś czy nie zgadzałeś? Bądź przed sobą szczery.

4. Podziwianie jej piękna.

Czy kiedy jesteś z dala od swojej żony, to jesteś w stanie utrzymywać swoje oczy i serce pod kontrolą? Kiedy widzisz atrakcyjną kobietę, to czy prędzej odwrócisz oczy i nie będziesz patrzeć w miejsca, w które nie powinieneś? Te odpowiedzi pozostają dla ciebie, ale chciałbym, żebyś zastanowił się, dlaczego nie patrzysz w ten sposób na swoją żonę. Dlaczego ona nie jest twoim standardem? Uczyń ją swoim standardem fizycznego i emocjonalnego piękna, a może być ci łatwiej, kiedy nie będziesz przy niej.

5. Myślenie przed mówieniem.

Kiedy jestem w pracy i muszę zwrócić się do kobiety, to myślę o doborze słów zanim zacznę mówić. Co więcej, staram się uważniej dobierać słowa podczas rozmowy. Czy tak ma się sprawa z twoją żoną? Dąż do tego, by być dojrzałym mężem, który myśli zanim mówi.

6. Rzeczywiście jej słuchasz.

Umiejętność słuchania jest niezbędna, by małżeństwo było wspaniałe. Pomyśl o twoim ostatnim spotkaniu z przyjaciółmi. Byłeś niegrzeczny, nie słuchałeś i nie brałeś udziału w rozmowach czy też uważnie słuchałeś, by być częścią grupy? Upewnij się, że twoja żona jest częścią grupy, że poświęcasz uwagę temu, co mówi i odpowiadasz na jej słowa, a nie tylko czekasz aż nadejdzie twoja kolej mówienia.

7. Uśmiech.

Tak, uśmiech. Wśród przyjaciół, a nawet współpracowników gości on stale na mojej twarzy, bo chcę, by ta druga osoba odczuwała z mojej strony życzliwość i czuła się w mojej obecności komfortowo. Czy to samo robisz w stosunku do swojej żony? Pomyśl o uśmiechu na swojej twarzy, gdy następnym razem będziesz z nią rozmawiał. Gdy zapyta, dlaczego się uśmiechasz, powiedz jej, jak bardzo ją kochasz!

8. Frajda.

Jeśli napotykam na tę samą kobietę dzień po dniu, tydzień po tygodniu, to mogę zacząć czuć się z nią komfortowo. Nawet jeśli jej nie znam, zaczyna być łatwiej mówić "cześć" i dodawać do tego parę żartów. Wydaje się niegroźne, ale zaczyna mieć znaczenie, jeśli robisz to dla niej, a już nie dla żony. W dobrym małżeństwie żarty i drażnienie się (w ramach rozsądku) nie zaszkodzą. Miej frajdę z żoną także w tym tygodniu.

Zastanów się i upewnij czy nie traktujesz innych kobiet lepiej od swojej żony. Postaraj się, by uzyskiwała od ciebie uwagę, jakiej potrzebuje. Zacznij działać już w tym tygodniu.

Artykuł pochodzi z bloga Manturity poświęconego duchowej dojrzałości mężczyzn.

Zobacz także: 7 rzeczy, które żony powinny przestać robić odnośnie swoich mężów

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.