Nudzi ci się chrześcijaństwo? Oto gdzie leży przyczyna

Nudzi ci się chrześcijaństwo? Oto gdzie leży przyczyna

niedziela, 13 grudzień 2015 17:30
Nudzi ci się chrześcijaństwo? Oto gdzie leży przyczyna fot. pixabay.com

Kościół, chrześcijaństwo kojarzy ci się z nudą? Podobnie jak twoje życie jako wierzącego? Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego tak może być.

Chrześcijaństwo jest nudne, monotonne i jest po prostu stratą czasu - myślałem.

Nie byłem fanem chodzenia do kościoła czy udziału w jeszcze jednej grupce młodzieżowej, gdy byłem młodszy. To wszystko zdawało się bezsensowne i bez odniesienia do mojego ówczesnego etapu życia. Czułem się tak przez pierwszych 19 lat mojego życia aż wreszcie doświadczyłem Jezusa takiego, jakim jest, a nie jakim mi się wcześniej wydawał.

Zrezygnowałem z dumy i w końcu dałem Bogu wkroczyć. Dopiero wtedy moje życie zostało przemienione. To nie wydarzyło się w ciągu jednego wieczoru, ale przez wytrwałość i pokorę moja relacja z Bogiem naprawdę zaczęła się rozwijać.

Wielu ludzi chrześcijaństwo niezbyt ekscytuje. Niektórzy wzdrygają się na myśl o czytaniu Biblii, chodzeniu na nabożeństwa, a nawet modlitwie. Nie zapominajmy o tych, którzy twierdzą, że są wierzący, a jednak myślą, że wspaniałe życie naśladowcy Chrystusa nie jest takie, jak się mówi. Pozwalam sobie wyrazić inne zdanie.

Prawdziwe spotkanie

Kiedy ktoś naprawdę zostaje ogarnięty przez miłość Jezusa, to jego życie jest wszystkim tylko nie monotonią i zastojem. Nie może takie być, bo miłość i moc Jezusa jest zbyt cudowna, by od niej odejść, gdy raz się jej skosztowało. Uwielbienie staje się wtedy porywające, czytanie Biblii fascynujące, a modlitwa staje się rozmową z Bogiem, którą pragniesz kontynuować.

Biblia bardzo jasno mówi, co się dzieje, gdy ktoś należy do Chrystusa. Stare odchodzi, a zaczyna się nowe życie. Tylko przez Jezusa możemy prawdziwie ożyć do społeczności, do której zostaliśmy stworzeni. Życie w Nim obejmuje pełnię Chrystusa, która charakteryzuje się wszystkim poza monotonią i otępieniem.

"Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, dla wielkiej miłości swojej, którą nas umiłował, i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście - i wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie, aby okazać w przyszłych wiekach nadzwyczajne bogactwo łaski swojej w dobroci wobec nas w Chrystusie Jezusie. Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił" (Ef. 2,4-9).

Życie w Chrystusie przynosi cel, odnowienie, łaskę i wieczną tożsamość. Świat nie jest w stanie sprostać ani nawet zbliżyć się do przygody, która czeka naśladowcę Jezusa. Każdy dzień to nowe doświadczenie, nowy aspekt Bożej chwały i kolejna okazja do pogłębienia osobistej relacji ze Stwórcą. Zawsze jest miejsce na wzrost, co oznacza, że zawsze jest miejsce na przygodę. A więc jeśli myślisz, że chrześcijaństwo jest nudne, to nie spotkałeś Jezusa.

Zrozum, że chrześcijańskie życie nie będzie zawsze usłane różami i skąpane w słońcu. Każdy napotyka na zwątpienie, niepokój, a nawet strach - nie bylibyśmy ludźmi, gdybyśmy na nie napotykali. Musimy pamiętać, że nawet w tych trudnych chwilach ciemności i niepewności mamy światło na końcu tunelu, do którego możemy biec. Duch Jezusa, nasze pocieszenie i pokój to ocean wiecznej euforii.

Nie pozwól, by religijna mowa powstrzymywała cię przed doświadczeniem niepojętej relacji z Chrystusem.

Artykuł autorstwa Jarrida Wilsona - pastora, autora, blogera.

Zobacz także: Oto jak możesz sprawdzić czy na pewno podążasz za Jezusem

Źródło: Charisma News

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.