Ewangelista Billy Graham: trzy wskazówki, jak odróżnić wspólnotę chrześcijańską od kultu

Ewangelista Billy Graham: trzy wskazówki, jak odróżnić wspólnotę chrześcijańską od kultu

niedziela, 07 sierpień 2016 15:36
Billy Graham Billy Graham fot. Billy Graham Evangelistic Association

Słynny ewangelista odpowiedział, jak rozróżnić kulty, które jedynie podszywają się pod chrześcijańskie kościoły, od rzeczywistych chrześcijańskich wspólnot.

Billy Graham, który jako ewangelista przemawiał w 185 krajach do około 215 mln. osób, odpowiedział na to pytanie w kolumnie gazety "Kansas City Star".

Podkreślił, że trzeba zachować ostrożność w takich sprawach. W przeciwnym wypadku bowiem można stać się częścią grupy, która oddala od biblijnego nauczania.

"Podczas gdy niektóre kulty otwarcie zaprzeczają wierze chrześcijańskiej, inne imitują chrześcijańskie praktyki i twierdzą, że wierzą w Biblię, ale zaprzeczają niektórym z jej najważniejszych nauk" - ostrzega Graham.

Aby odróżnić kulty od rzeczywistych chrześcijańskich grup, proponuje zadanie sobie trzech pytań, które posłużą jako przewodnik.

"Po pierwsze, co ci ludzie uważają na temat Biblii? Czy tylko ona jest dla nich Słowem Bożym (co chrześcijanie potwierdzają) czy też dodają ona coś do niej lub twierdzą, że tylko oni prawidłowo ją przetłumaczyli?" - pisze ewangelista.

Następnie przechodzi do drugiego punktu...

"Po drugie, w co wierzą, jeśli chodzi o Jezusa? Czy jest On jedynym Synem Bożym zesłanym z nieba, by zbawić nas od naszych grzechów czy też zaprzeczają temu i twierdzą, że musimy zapracować na swoje zbawienie?".

I trzeci punkt...

"Po trzecie, co ci ludzie uważają na temat innych chrześcijan? Czy twierdzą, że tylko oni mają prawdę czy też cieszą się, że Bóg działa również gdzieś indziej?".

Graham zwraca uwagę, że nie należy dać się zwieść przyjaźni oferowanej przez członków danego kultu. Pociesza też, mówiąc, że ci, którzy zostali już omamieni, mogą wciąż wrócić do Boga.

"Bóg cię kocha. Tak bardzo, że posłał Swego jedynego Syna na świat, by cię zbawił. Odkryj tę wspaniałą prawdę. Tak się stanie, gdy zwrócisz się ku Jezusowi Chrystusowi i zaprosisz Go, by wszedł do twojego życia" - podkreśla.

Ewangelista zachęca osoby, które przyjęły Jezusa, by poprosiły Go, aby poprowadził je do kościoła, w którym głoszona i nauczana jest Biblia. Wtedy będą mogły wzrastać i być bliżej Chrystusa.

Na koniec przypomina Psalm 119, werset 28:

"Dusza moja zalewa się łzami ze smutku, Podźwignij mnie słowem swoim!".

Billy Graham został w marcu 2013 roku uznany za "Ewangelistę XX wieku" przez Uniwersytet Carsona-Newmana w amerykańskim Jefferson City. Graham skończy w listopadzie 98 lat.

Źródło: Christian Today, KansasCity.com

Zobacz także: Co odpowiedzieć na pytanie sceptyków, kto stworzył Boga? Wyjaśnienie

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Część 2 .
Gdyby zbawienie było utracalne, to powinnismy głosić tylko na OIOMach, i to po upewnieniu się, że już nie ma ratunku, bo inaczej narażalibyśmy ...
Część 1Należy odróżnić usprawiedliwienie z grzechów (raz na zawsze na krzyżu Wykonało się, doskonale wykonane, bez potrzeby poprawiania, bo należna mi, zgodnie ze sprawiedliwością Bożą, ...
Łał łał łał  --- ależ sensacja! i co z tych "proroczych" spotkań wynika?  Wystarczy zobaczyć na owoce np wielu konferencji proroczych w zamierzchłych czasach organizowanych przez ...
@andwhenidieNiestety z łap szatana trudno się wyzwolić ale Bóg uzdrawia z grzechu ,tak właśnie  stało się z Matthew. Szukajcie a znajdziecie ,pukajcie a otworzą wam,proście ...
Chwała Bogu że wiele dusz ocalonych od piekła,ale nie cieszmy się i spoczywajmy na laurach. Modlitwa różańcowa,Koronka do Miłosierdzia Bożego ,Koronka za konających. Jest jeszcze specjalna ...
Brawo Słowacja ,nie pozwoliła na propagowanie grzechu .
@liberał w kościele zielono?Ta różnica od nauki a może nawet pseudonauki która jest głupotą w oczach Boga,  że trzeba takich ludzi upominać a nie propagować ich grzech . ...
@zielonoświątkowiecRząd szatański  ,  który doprowadzi do całkowitego upadku a konsekwencją będzie rewolucja w Warszawie która doprowadzi do pustyni ,tylko ma zostać jeden kościół . Sodoma ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.