Ewangelista Billy Graham: trzy wskazówki, jak odróżnić wspólnotę chrześcijańską od kultu

Ewangelista Billy Graham: trzy wskazówki, jak odróżnić wspólnotę chrześcijańską od kultu

niedziela, 07 sierpień 2016 15:36
Billy Graham Billy Graham fot. Billy Graham Evangelistic Association

Słynny ewangelista odpowiedział, jak rozróżnić kulty, które jedynie podszywają się pod chrześcijańskie kościoły, od rzeczywistych chrześcijańskich wspólnot.

Billy Graham, który jako ewangelista przemawiał w 185 krajach do około 215 mln. osób, odpowiedział na to pytanie w kolumnie gazety "Kansas City Star".

Podkreślił, że trzeba zachować ostrożność w takich sprawach. W przeciwnym wypadku bowiem można stać się częścią grupy, która oddala od biblijnego nauczania.

"Podczas gdy niektóre kulty otwarcie zaprzeczają wierze chrześcijańskiej, inne imitują chrześcijańskie praktyki i twierdzą, że wierzą w Biblię, ale zaprzeczają niektórym z jej najważniejszych nauk" - ostrzega Graham.

Aby odróżnić kulty od rzeczywistych chrześcijańskich grup, proponuje zadanie sobie trzech pytań, które posłużą jako przewodnik.

"Po pierwsze, co ci ludzie uważają na temat Biblii? Czy tylko ona jest dla nich Słowem Bożym (co chrześcijanie potwierdzają) czy też dodają ona coś do niej lub twierdzą, że tylko oni prawidłowo ją przetłumaczyli?" - pisze ewangelista.

Następnie przechodzi do drugiego punktu...

"Po drugie, w co wierzą, jeśli chodzi o Jezusa? Czy jest On jedynym Synem Bożym zesłanym z nieba, by zbawić nas od naszych grzechów czy też zaprzeczają temu i twierdzą, że musimy zapracować na swoje zbawienie?".

I trzeci punkt...

"Po trzecie, co ci ludzie uważają na temat innych chrześcijan? Czy twierdzą, że tylko oni mają prawdę czy też cieszą się, że Bóg działa również gdzieś indziej?".

Graham zwraca uwagę, że nie należy dać się zwieść przyjaźni oferowanej przez członków danego kultu. Pociesza też, mówiąc, że ci, którzy zostali już omamieni, mogą wciąż wrócić do Boga.

"Bóg cię kocha. Tak bardzo, że posłał Swego jedynego Syna na świat, by cię zbawił. Odkryj tę wspaniałą prawdę. Tak się stanie, gdy zwrócisz się ku Jezusowi Chrystusowi i zaprosisz Go, by wszedł do twojego życia" - podkreśla.

Ewangelista zachęca osoby, które przyjęły Jezusa, by poprosiły Go, aby poprowadził je do kościoła, w którym głoszona i nauczana jest Biblia. Wtedy będą mogły wzrastać i być bliżej Chrystusa.

Na koniec przypomina Psalm 119, werset 28:

"Dusza moja zalewa się łzami ze smutku, Podźwignij mnie słowem swoim!".

Billy Graham został w marcu 2013 roku uznany za "Ewangelistę XX wieku" przez Uniwersytet Carsona-Newmana w amerykańskim Jefferson City. Graham skończy w listopadzie 98 lat.

Źródło: Christian Today, KansasCity.com

Zobacz także: Co odpowiedzieć na pytanie sceptyków, kto stworzył Boga? Wyjaśnienie

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@ale co ja tam wiem..Tacy krytykanci to nie sa wyznawcy Chrystusa
Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.