Sojusz Iran-Rosja proroczym znakiem czasów końca?

Sojusz Iran-Rosja proroczym znakiem czasów końca?

niedziela, 12 styczeń 2020 09:39
Hassan Rouhani i Władimir Putin Hassan Rouhani i Władimir Putin fot. Wikimedia

Iran to dawna Persja. Zmiana nazwy kraju nastąpiła dopiero w 1935 roku. O Persji jest mowa między innymi w Starym Testamencie. Czy obecne wydarzenia pasują do biblijnych proroctw o czasach końca? O tym podczas publicznej debaty rozmawiał pastor wielotysięcznego kościoła Harvest Christian Fellowship Greg Laurie z głoszącym m.in. w chrześcijańskich stacjach telewizyjnych kaznodzieją Donem Stewartem.

Jak zauważył ten drugi, mowa o takim sojuszu jest w biblijnej Księdze Ezechiela, dokładnie w 38. rozdziale.

- W 38. rozdziale Księgi Ezechiela jest mowa o koalicji w czasach ostatecznych. Persja została wspomniana razem z innym krajem o nazwie "Rosz", co zdaje się odnosić do dzisiejszej Rosji. Miały one zawrzeć sojusz wojskowy - powiedział.

Jak stwierdził, do czasów obecnych nie było sojuszu między Rosją i Persją, a dziś oba te państwa zawierają militarne pakty i porozumienia.

- Scenariusz przewidziany przez Biblią pozornie wydawał się niemożliwy, a teraz ma miejsce. Iran i Rosja są dwoma z tych wielkich graczy - wskazał.

Stewart zwrócił uwagę także na religijną ideologię, jaką kieruje się Iran. Ludność tego kraju to w większości szyiccy muzułmanie.

- Szyici to tylko 10 procent islamskiego świata, ale mają oni proroczy pogląd na temat dni ostatnich, że nadejdzie ostatni imam, mahdi, mesjasz. Rozpoznają go na podstawie tego, że będzie zabijał chrześcijan i Żydów i utworzy ogólnoświatowy kalifat. To, jak wierzą, wydarzy się w czasach ostatecznych - tłumaczy kaznodzieja.

Jak mówi, sunnici wyznają nieco inny pogląd na czasy ostateczne, a te dwie grupy zwalczają się wzajemnie jeszcze od VII wieku.

- Iran wierzy, że boskim przeznaczeniem jest, by to on to wykonał. Dlatego wzbogacają uran, pracują nad bombą i mają rakietę mierzącą około 30 metrów, która ma być międzykontynentalną rakietą balistyczną - stwierdził.

Według niego, celem miałoby być nie tylko uderzenie w Izrael, ale nawet w Stany Zjednoczone.

- Bo my jesteśmy tym wielkim szatanem, a Izrael tym małym - wyjaśnił myślenie muzułmanów.

Więcej na temat czasów ostatecznych i wojny Goga i Magoga w naszym dziale Czasy Ostateczne.

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio
Myślę, że już samo stwierdzenie "magia świąt.." powinno dać do zastanowienia...
Będąc w tym wychowanym trudno to porzucić ale trzeba nam wychodzić ze świata, bo jeśli ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.