Dlaczego reinkarnacja jest nieprawdą? Odpowiedź

Dlaczego reinkarnacja jest nieprawdą? Odpowiedź

niedziela, 30 lipiec 2023 16:45
Dlaczego reinkarnacja jest nieprawdą? Odpowiedź fot. Victoria Regen/Pixabay.com

Wiara w reinkarnację to centralne założenie większości hinduskich religii takich jak hinduizm, sikhizm czy dżinizm. Na Zachodzie wierzą w nią niektóre ruchy New Age i zwolennicy spirytyzmu. Dlaczego jest to fałszywe wierzenie?

Reinkarnacja to nauka o tym, że po śmierci dusza trafia do miejsca tymczasowego, a następnie wchodzi w nowe ciało. Niektórzy wierzą, że ludzie mogą w nowym życiu stać się zwierzętami czy roślinami.

Ten cykl ma być kontynuowany przez tysiące lat aż dana osoba rzekomo nauczy się tego, czego potrzebuje się nauczyć. Wtedy proces reinkarnacji ma się zatrzymać.

Dla chrześcijanina nie ma wątpliwości - reinkarnacja jest niebiblijna i musi być odrzucona jako fałszywa. Gdyby była prawdą, nie byłoby dnia sądu, potrzeby krzyża i zaufania Jezusowi.

List do Hebrajczyków 9,27 mówi wyraźnie, że człowiek raz umiera, a potem jest sąd. Biblia nigdy nie wspomina o tym, by ludzie mieli drugą szansę życia czy powracali na ziemię jako inni ludzie lub zwierzęta. Jezus powiedział łotrowi na krzyżu: "Zaprawdę powiadam ci dziś, będziesz ze mną w raju", a nie: "Będziesz miał jeszcze jedną szansę, by żyć na tej ziemi". Biblia naucza, że wierzący będą żyć wiecznie, a niewierzący będą cierpieć wieczną karę.

Ludzie potrzebują Jezusa, ponieważ reinkarnacja nie usuwa grzechu. Działa z karmą - ideą, że przeszłe życie "dobroci" czy "zła" wpływa na jakość czy pozycję kolejnej inkarnacji. Celem reinkarnacji jest pomoc w rozwinięciu doskonałej karmy, przez którą rzekomo można osiągnąć jedność z "boską świadomością" po tym, jak człowiek nauczy się tego, czego ma się nauczyć.

Reklama

Może i brzmi to dobrze, ale nie ma sensu. Pomyśl - jeśli to prawda, to każda osoba miała pierwszą inkarnację. A więc miała doskonałą karmę, ponieważ nie miała żadnego poprzedniego życia i nie zrobiła niczego złego. Więc skoro miała doskonałą karmę i nie nauczyła się tego, czego powinna w swoim pierwszym życiu, co sprawia, że sądzi, że po setkach inkarnacji z zakumulowaną złą karmą będzie w stanie osiągnąć doskonały stan jedności z boską świadomością?

Jest też problem z ostatecznym autorytetem. Gdy nadchodzi czas inkarnacji, kto albo co jest kosmiczną postacią, która decyduje czy byłeś dobry czy zły? Te religie nie mają Boga, który sądzi. To jak wymiar sprawiedliwości bez sędziego. Nie ma to sensu.

Tym, co ma sens, jest to, że jest jeden Bóg, który objawił się w Jezusie Chrystusie, a jedynym sposobem wybaczenia naszych grzechów jest zaufanie Mu, a nie naszym własnym wysiłkom w różnych życiach, by osiągnąć doskonałość. Dlatego potrzebujemy Jezusa, bo reinkarnacja nie tylko jest fałszywa, ale i pusta, ponieważ nie możesz wygrać.

Nikt poza Jezusem nie był doskonały. Z tego powodu nikt nigdy nie mógłby być wystarczająco dobry, by wyjść z rzekomego cyklu reinkarnacji. Po śmierci jest sąd, co oznacza, że nie ma drugiej szansy. Dlatego potrzebujemy Zbawiciela. W dniu śmierci nie powrócisz na początek kolejki, by spróbować jeszcze raz. Będziesz sądzony. Bez sprawiedliwości Chrystusa, nie będziesz mieć szansy.

Autor: Mark Spence - wiceprzewodniczący centrum ewangelizacji Living Waters

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  andrzej · 7 miesiecy temu
  brednie... rozważania na poziomie małego dziecka. jeżeli chcecie przykonać , że reinkarnacji nie ma , musicie dać głos osobie z charyzmą , z darem Ducha Swiętego do przekonywania. z łatwością mogę obalić każde twierdzenie w tym tekście
  • This commment is unpublished.
   Rem · 6 miesiecy temu
   @andrzej Hehe podstawowy brak wiedzy co za dziecinada  …. Sikhowie tez maja święta księgę i co z tego … chrześcijaństwo to religia księgi zamknęli się na Boga wierzą tylko w to co jest napisane w Bibli żałosne podejście do nieskończonego nieodgadnionego niepoznawalnego Bytu żeby zamknąć Boga w książce- cóż za zwiedzenie  
  • This commment is unpublished.
   JACEK · 28 dni temu
   @Rem BIEDNY ,łljzo  nigdy nie doswiadczyles obecnosci JEGO JEZUSA , A JA  CODZIENNIE ,,, 
 • This commment is unpublished.
  no i to · 1 miesiecy temu
  Szatan zwodzi na wiele sposobów. Jedne charaktery przyciągnie do tej religii a innych do innej. Dla każdego "coś miłego" w zależności od upodobań jednostki. W sprawach duchowych trzeba postawić na jakąś kartę a dopiero na końcu dowiemy się czy postawiliśmy na dobrą. To jakiego każdy dokona wyboru to jedyna ważna decyzja jaką mamy dokonać w tym życiu. Ale ludzie gonią zazwyczaj za czymś innym, to smutne. Ja wierzę w Boga opisanego w Biblii a nie w katolickie, protestanckie, prawosławne, adwentystyczne, świadkowe czy inne chrześcijańskie "wielkie" religie. Idę pod prąd, z małym stadkiem, wąską drogą bo autostrady światowych religii prowadzą do szatana.

Ostatnie komentarze

Zobaczcie nowy przedmiot NAUKA O ZDROWIU,na kanale A.Cyrikasa tez jest o tym filmik pt MASKI OPADŁY.: Lgbt,szczepienia homosex.....
@zielonoświątkowiecNa jakiej Bozej podstawie?
@ale co ja tam wiem..Tacy krytykanci to nie sa wyznawcy Chrystusa
Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.