Chrześcijanie, pić czy nie pić? Ciekawa opinia

Chrześcijanie, pić czy nie pić? Ciekawa opinia

czwartek, 22 styczeń 2015 15:58
Chrześcijanie, pić czy nie pić? Ciekawa opinia fot. Pixabay.com

Chrześcijanie i picie alkoholu - czy można sobie na to pozwolić?

Jednym z cudów, jakich dokonał Jezus, była zamiana wody w wino na weselu. Czy akceptacja alkoholu w niektórych współczesnych kościołach jest w związku z tym właściwa? Mark Spitsbergen, badacz zajmujący się biologią molekularną i pastor kościoła Abiding Place Ministries w San Diego w Kalifornii, uważa, że to nie jest odpowiednie.

- Mamy być duchowym przywództwem dla świata, ludzkości, a oto teraz mamy akceptować coś, co w społeczeństwie skutkuje tragediami i kłopotami? - pyta.

Zwraca uwagę na niedawny przypadek 58-letniej biskup Heather Cook z Kościoła episkopalnego (odłam anglikanizmu w USA), która po pijanemu spowodowała śmiertelny wypadek samochodowy.

- Wiele osób straciło życie w wyniku jeżdżenia po alkoholu, a na niej spoczywa jeszcze większa odpowiedzialność jako na duchowym liderze - zauważa Mark Spitsbergen.

Pastor wielokrotnie pisał na temat alkoholu w Kościele. Jego zdaniem, niemało chrześcijan błędnie uznało cud przemienienia przez Jezusa wody w wino za licencję do konsumpcji płynów z procentami. Spitsbergen wyraża opinię, że Biblia, tak naprawdę, uznaje picie alkoholu za przywarę, do której nie należy zachęcać, a przynajmniej nie powinien tego robić Kościół.

- Spójrzmy na to, co Biblia mówi o upijaniu się. Jest ono potępiane w najmocniejszych słowach - zauważa pastor Mark.

Zwraca również uwagę, że współczesny sposób wytwarzania alkoholu umożliwił produkowanie win o znacznie wyższej zawartości procentów niż było to za czasów Jezusa.

Według niego, relatywizm Kościoła w podejściu do spożywania alkoholu stał się dla wielu kamieniem potknięcia.

Duchowny wyjaśnia, że to, jak ciało poszczególnych osób reaguje na alkohol, zależy od poziomu enzymu, który jest za to odpowiedzialny.

- Może podasz komuś do obiadu szklankę alkoholu. To na przykład skromna ilość wina o zawartości alkoholu między 7 a 11 procent, a ten ktoś akurat będzie miał genetyczne i biochemiczne predyspozycje do alkoholizmu. I tak oto postawiłeś kamień potknięcia na drodze twojego brata - tłumaczy.

- Jezus powiedział, że lepiej byłoby dla ciebie przywiązać sobie kamień młyński wokół szyi i utopić się czyli dosłownie popełnić samobójstwo. To niesamowite, że to wyszło z ust Jezusa - zauważa Spitsbergen.

Zwraca też uwagę, że do spożywania alkoholu na pewno nie zachęcają ci, którzy stracili przez niego bliską osobę, byli maltretowani czy ucierpieli w inny sposób.

- Trzeba powiedzieć, że jedynymi ludźmi, którzy promują alkohol, są ci, którzy na tym zarabiają - stwierdza.

Mark Spitsbergen uważa, że "powinniśmy zacząć postrzegać alkohol jako narkotyk".

Źródło: Christian Post

Informacja dla portali internetowych:

Kopiowanie całości artykułu niedozwolone. Przy użyciu większości tekstu wymagana informacja: "Pełna treść artykułu TUTAJ" (link do artykułu). W razie wykorzystania pojedynczych fragmentów, prosimy o wzmiankę o źródle: chnnews.pl

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.