Była miss mówi, co zrobił dla niej Jezus (WIDEO)

Była miss mówi, co zrobił dla niej Jezus (WIDEO)

piątek, 02 wrzesień 2016 15:45
Kirsten Haglund Kirsten Haglund fot. YouTube

Wspaniałe świadectwo byłej miss. Piękność powiedziała, czego doświadczyła dzięki Jezusowi Chrystusowi. Podkreśla, że ma Mu, za co dziękować.

Gdy w roku 2008 Kirsten Haglund wygrała konkurs na Miss Ameryki, walczyła z anoreksją. Szukała też swojej tożsamości.

- U osoby, która cierpi na zaburzenia żywienia, umysł nie działa normalnie. Patrzysz na siebie jak na kogoś obrzydliwego - tłumaczy 28-letnia Haglund w filmie-świadectwie "I Am Second" (Jestem drugi).

Kirsten przyznaje, że anoreksja to "niewola". Ale nie tylko ona była jej problemem.

Wieli wpływ wywarł na nią fakt, że gdy była dzieckiem, u jej matki zdiagnozowano raka piersi. Z kolei u jej brata pojawiły się zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.

Starając się znaleźć swoją tożsamość, postanowiła być profesjonalną baletnicą, bo czuła się dobrze w tej dziedzinie. W szkole tanecznej zaczęła pracować nad swoim ciałem. Przeszła na dietę. Była z siebie dumna, ale to był początek jej kłopotów.

- Anoreksja kłamliwie mówi: "jeśli będziesz ze mną, to dam ci wszystko, czego chcesz". Lustro dla kogoś, kto ma obsesję na punkcie swojego ciała, jest jak narzędzie tortur. Wszystko, co widziałam, było dla mnie niewystarczające. Wciąż nie byłam wystarczająco anoreksyjna - wyjaśnia.

W końcu rodzice zaprowadzili ją do lekarza, który stwierdził anoreksję.

Mimo to, Kirsten nie zamierzała się zmieniać. Chciała dla niepoznaki tylko trochę przybrać na wadzę, by potem znów wrócić do dawnego trybu odżywiania.

Pewnego dnia biegała bez wystarczającego odżywienia. Przesadziła z wysiłkiem i prawie zemdlała. Wtedy się przestraszyła.

- Przez trzy lata miałam tak niewiele uczuć. Nagle przyszło pragnienie, które wybuchło jak wulkan. Znów zachciałam pizzy, tortu, zakochania się, małżeństwa, pomagania ludziom i bycia normalnym człowiekiem. Wtedy zrozumiałam, że chcę się zmienić - wspomina.

Wzięła udział w programie rehabilitacyjnym i przez dwa lata walczyła, by odzyskać zdrowie.

Wsparcia udzieliły jej przyjaciółki. Jedna z nich podarowała jej książkę z cytatami z Biblii. Zaczęła więc czytać Pismo Święte, zwłaszcza Księgę Psalmów. Jak mówi, słowa króla Dawida były dla niej "bardzo piękne, bogate i rzeczywiste".

- Te słowa wprost wyskakiwały do mnie ze stron. Płakałam, bo były takie dobre - wyjaśnia.

To przyniosło pociechę jej duszy.

- Zrozumiałam, że nie jestem sama. Jezus wyciągnął do mnie rękę - tłumaczy.

Już wiedziała, że Jezus tak bardzo ją kochał, że za nią umarł.

- Przez moją relację z Chrystusem i zrozumienie mojej tożsamości jako dziecka Bożego pojęłam, że miłość i akceptacja to dar, na który nie mogę zasłużyć. To łaska dana mi przez Boga - mówi była Miss Ameryki.

Poniżej wideo-świadectwo Kirsten Haglund.

Zobacz także: Sir Alex Ferguson mówi o Biblii

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Zobaczcie nowy przedmiot NAUKA O ZDROWIU,na kanale A.Cyrikasa tez jest o tym filmik pt MASKI OPADŁY.: Lgbt,szczepienia homosex.....
@zielonoświątkowiecNa jakiej Bozej podstawie?
@ale co ja tam wiem..Tacy krytykanci to nie sa wyznawcy Chrystusa
Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.