Warszawa

0°C

  Joel Osteen: zapraszamy do nas zarówno hetero-, jak i homoseksualistów

  Joel Osteen: zapraszamy do nas zarówno hetero-, jak i homoseksualistów

  niedziela, 10 luty 2013 14:07
  Joel Osteen Joel Osteen fot. mysanantonio.com

  Pastor kościoła Lakewood w Houston, Joel Osteen, powiedział, że unika kontrowersyjnych spraw społecznych, gdyż nie chce, by ktokolwiek był zamknięty na jego kazania.

  Pastor Osteen uważa homoseksualizm za grzech. Nie zgadza się też z legalizacją małżeństw homoseksualnych. Stara się jednak unikać wypowiedzi na zagadnienia będące punktem społecznego sporu.

  - Ja chcę zarzucać szeroką sieć nadziei. Nie chcę, żeby ludzie wyłączali mój program z powodu jakiejś sprawy, o której usłyszeli gdzie indziej - powiedział stacji KVVU-TV.

  - Bez względu na to czy dany człowiek jest gejem, republikaninem, demokratą, człowiekiem dobrym czy złym, wszyscy są u nas mile widziani. Dla mnie kościół jest miejscem, w którym przyjmuje się uzdrowienie i miłość - stwierdził.

  Kazania Joela Osteena często spotykają się z krytyką wśród chrześcijan za to, że nie zawierają przesłania o grzechu czy cierpieniu.

  Osteen odpowiada krytykom:

  "Wierzę, że świat potrzebuje więcej radości, więc nie muszę się za to tłumaczyć. Każdy, kto przynosi zmiany, będzie trochę kontrowersyjny".

  Do kościoła Lakewood co weekend przychodzi 43 tys. wiernych.


  Źródło: Christian Post

  Please publish modules in offcanvas position.