"Amen i awoman". Absurdalna modlitwa w Kongresie USA

"Amen i awoman". Absurdalna modlitwa w Kongresie USA

środa, 06 styczeń 2021 13:23
Emanuel Cleaver Emanuel Cleaver fot. The Hill/YouTube

Radykalna liberalna agenda prowadzi do kolejnych absurdów. Amerykański demokratyczny kongresmen Emanuel Cleaver podczas sesji zdominowanej przez swoją partię Izby Reprezentantów zakończył modlitwę nie tylko tradycyjnym "amen", ale i neologizmem "awoman".

- Niech Pan rozpromieni nad nami swe oblicze i da nam pokój. Pokój w naszych rodzinach, pokój na tej ziemi i - o to proszę Panie – pokój w tej Izbie Kongresu – mówił.

Na koniec powiedział: "Amen... and awoman". Po angielsku "amen" brzmi podobnie jak "a man", czyli "mężczyzna". "A woman" to "kobieta".

 

Demokrata, który jest również pastorem kościoła metodystycznego, tłumaczył, że chodziło mu o grę słów, która miała podkreślić, że w nowym Kongresie zasiada rekordowa liczba kobiet.

Konserwatywni kongresmeni wskazują jednak, że słowo "amen" w oryginale nie odnosi się do płci, a oznacza "niech tak się stanie".

Były republikański szef Izby Reprezentantów Newt Gingrich uznał słowa Cleavera za początek "radykalnego szaleństwa".

A to nie jedyny przykład daleko idących zmian, które wprowadzają Demokraci. Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi przedstawiła projekt preferujący język "neutralny płciowo" w odniesieniach do rodziny. Chodzi o to, by słowa takie jak "ojciec, matka, syn, brat, siostra, mąż, żona" zostały zamienione słowami: "rodzic, dziecko, rodzeństwo, małżonek".

Rezolucja zakłada "poszanowanie wszystkich tożsamości płciowych".

Wszystko wskazuje na to, że Partia Demokratyczna uzyska kontrolę nie tylko nad Izbą Reprezentantów, ale również nad Senatem USA. Wyborczą dogrywkę przy kolejnych kontrowersjach związanych z przebiegiem głosowania, wygrywają jej kandydaci.

Tym samym, lewa strona amerykańskiej sceny politycznej nie będzie miała już żadnych przeszkód w forsowaniu swojej radykalnej agendy. 20 stycznia ma zostać zaprzysiężony prezydent-elekt Joe Biden.

Przerażony tą perspektywą jest między innymi znany ewangelista Franklin Graham, który podkreśla, że polityka Demokratów jest "otwarcie wroga tym, którzy wyznają chrześcijańskie przekonania".

Ostrzega, że zamierzają oni pozbawić Amerykanów wolności religijnej i "zmienić naród u jego fundamentów".

Na podstawie: Rmf FM, TVN24, Facebook/Franklin Graham

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.