Amerykanie przekazali, jak może wyglądać inwazja Rosji na Ukrainę

Amerykanie przekazali, jak może wyglądać inwazja Rosji na Ukrainę

piątek, 11 luty 2022 19:44
zdjęcie z manewrów rosyjsko-białoruskich "Związkowa stanowczość" zdjęcie z manewrów rosyjsko-białoruskich "Związkowa stanowczość" fot. Ministerstwo Obrony Rosji/Twitter

To już bardzo poważne ostrzeżenie przed możliwą rosyjską inwazją na Ukrainę. Według doniesień, mogłoby dojść do niej nawet w przyszłym tygodniu.

Jake Sullivan, doradca prezydenta USA Joe Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego, nie wykluczył, że atak nastąpi jeszcze w trakcie igrzysk olimpijskich pomimo licznych spekulacji, że może on nastąpić po igrzyskach.

- Jeśli dojdzie do rosyjskiego ataku na Ukrainę, to prawdopodobnie rozpocznie się on od bombardowań z powietrza i ataków rakietowych, które oczywiście mogą zabijać cywilów niezależnie od ich narodowości. Dalsza inwazja lądowa oczywiście może zakładać użycie znacznych sił - powiedział.

Waszyngton wezwał obywateli Stanów Zjednoczonych do opuszczenia Ukrainy w ciągu najbliższych 24-48 godzin.

Pomimo podanych informacji, Sullivan nie wyraził opinii, że Putin podjął już decyzję o inwazji.

- Chcę powiedzieć wyraźnie - ostateczna decyzja nie została podjęta przez prezydenta Putina, ale na podstawie tego, co widzimy na ziemi i danych zebranych przez naszych analityków wywiadu mamy wystarczające podstawy do zaniepokojenia - oświadczył.

Nick Schifrin, dziennikarz amerykańskiej stacji PBS specjalizujący się w polityce zagranicznej i obronności, podał jednak, że według Waszyngtonu Putin już postanowił dokonać inwazji. Miał to zakomunikować rosyjskim wojskowym.

"Stany Zjednoczone spodziewają się, że inwazja rozpocznie się w przyszłym tygodniu" - dodaje dziennikarz.

Jak pisze na Twitterze, Amerykanie przewidują "przerażającą, krwawą kampanię". Możliwym celem Rosjan - zmiana władzy na Ukrainie.

Nowe zdjęcia satelitarne wykonane przez amerykańską firmę Maxar dowodzą, że Rosjanie nadal zwiększają liczbę żołnierzy na Krymie, w zachodniej Rosji i na Białorusi, gdzie trwają rosyjsko-białoruskie manewry "Związkowa Stanowczość".

O pokój modlą się chrześcijanie mieszkający na Ukrainie. Niektórzy przygotowują się na wypadek wojny. Inni szykują się do ewakuacji.

Więcej na ten temat w artykułach:

Kościoły pod lufami rosyjskich czołgów. Relacja spod granicy

oraz: Będzie wojna? Oto co myślą chrześcijanie na Ukrainie

Na podstawie: CNN, PBS

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    Nowa Huta · 2 lata temu
    Warto przypomnieć, iż Putin popierał Trumpa poprzez nieuczciwe naciski i ataki w internecie. Dzięki temu Trump miał proces impeachmentu. To konserwa chrześcijaństwa lansowała Trumpa, dziś widzimy tego skutki.
  • This commment is unpublished.
    Huta Katowice · 2 lata temu
    Nowa Huta plecie głupoty. Rosja zawsze mąci w innych krajach, także w Polsce. Trump próbował zmusić europejskie kraje NATO do płacenia co najmniej 2% PKB na obronność. Zamiast tego Niemcy i inni pożyteczni idioci biernie patrzyli na to, co się działo w Gruzji i na Ukrainie. 

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.