Warszawa

2°C

  Dziesiątki tysięcy ludzi na konferencji pastora T.D. Jakesa

  Dziesiątki tysięcy ludzi na konferencji pastora T.D. Jakesa

  sobota, 31 sierpień 2013 15:59
  pastor T.D. Jakes pastor T.D. Jakes fot. Christian Post

  Około 50 tys. ludzi przyjechało do Dallas w Teksasie, by wziąć udział w trzydniowej konferencji chrześcijańskiej MegaFest.

  W wydarzeniu bierze udział między innymi słynna dziennikarka telewizyjna Oprah Winfrey, co zapewne jeszcze bardziej przyciągnęło tłumy.

  Na MegaFest przyjechali ludzie nie tylko z różnych stron Ameryki, ale i świata. Wśród nich są ci, którzy uczestniczyli w poprzednim MegaFeście - w 2006 roku w Atlancie.

  Organizator konferencji, pastor T.D. Jakes, mówi, że chce gromadzić ludzi różnych kultur, pochodzenia czy poglądów politycznych.

  - To coś więcej niż konferencja. To festiwal, święto. Jest w amerykańskim duchu - bez względu na to, przez co przechodzimy i jak ciemna jest noc, zawsze jakoś lądujemy na nogach - mówi.

  Jakes ma nadzieję, że życie rodzin, które przyjechały na wydarzenie, zostanie umocnione.

  - Wierzę w rodzinę. Myślę, że jest ona gniazdkiem, które Bóg dał nam, by odzyskać siłę. Nie musi być pozbawiona wad, doskonała. Musi być zachowana za wszelką cenę - podkreśla pastor.

  Wśród mówców konferencji jest pastor megakościoła Lakewood z Houston - Joel Osteen. Komentując ten fakt, Jakes zaznacza, że obaj ze sobą współpracują, a nie rywalizują.

  - Kościoł powinien odejść od idei czarnych i białych kościołów i stać się w końcu Kościołem Biblii, obmytym krwią - powiedział Jakes.

  Udostępnij


  Źródło: Charisma News, Christian Post

  Please publish modules in offcanvas position.