Pastor Joel Osteen o papieżu Franciszku i homoseksualistach

Pastor Joel Osteen o papieżu Franciszku i homoseksualistach

sobota, 05 październik 2013 17:37
Joel Osteen Joel Osteen fot. Huff Post Live

Joel Osteen, pastor megakościoła Lakewood w Houston (USA), zaniepokoił i wzburzył wielu chrześcijan.

Chodzi o jego wypowiedź dla lewicowego portalu The Huffington Post. Do programu "Huff Post Live" został zaproszony w związku z ukazaniem się na rynku jego nowej książki. Zapytano go między innymi o opinię na temat obecnego papieża, a także homoseksualistów.

- Myślę, że obecny papież jest fantastyczny. Jego ton, pokora. Nasze podejście jest podobne. U nas wszyscy są mile widziani. Może nie zgadzamy się z papieżem w 100 procentach w sprawach doktrynalnych, teologicznych, ale Kościół katolicki i nasz są otwarte dla każdego. U papieża podoba mi się to, że nie odpycha ludzi. Wierzę, że Bóg jest wielki, a Jego łaska bardzo szeroka - powiedział o papieżu Franciszku Osteen.

Zapytany o sprawę akceptacji homoseksualizmu stwierdził:

"Wierzę, że Bóg dał dech Swojego życia każdemu człowiekowi. Wszyscy jesteśmy w trakcie podróży. Nikt nie jest doskonały. Biblia mówi, że grzechem jest choćby pycha, samolubne pragnienia, wiele rzeczy. Tymczasem my mamy tendencję do wybierania niektórych. Wierzę, że wszyscy ludzie zostali stworzeni na obraz Boga i trzeba ich akceptować takimi, jakimi są, podczas gdy są w trakcie swojej podróży. Pismo Święte uczy nas, że Jego uczniowie zostaną poznani po miłości wzajemnej. Nie jestem więc tutaj, by głosić nienawiść, dołować ludzi, mówić komukolwiek, co robi źle".

Te wypowiedzi wywołały poruszenie zwłaszcza w chrześcijańskich mediach, które wskazują, że choć Bóg rzeczywiście jest "wielki", a Jego łaska "szeroka", to istnieje różnica pomiędzy przyjmowaniem wszystkich do kościoła, a tolerowaniem braku pokuty za grzech - cudzołóstwo, homoseksualizm czy inne postępowanie.

Przypomina się, że trzeba kochać grzesznika, ale nie akceptować grzechu, ponieważ Bóg jest miłością, ale grzechu nienawidzi.

Wspomniany fragment wywiadu z pastorem Osteenem obejrzysz TUTAJ (w jęz. angielskim).


 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.