Warszawa

0°C

  Dziesiątki tysięcy ludzi modliły się na językach za papieża

  Dziesiątki tysięcy ludzi modliły się na językach za papieża

  środa, 11 czerwiec 2014 14:47
  modlitwa na stadionie w Rzymie modlitwa na stadionie w Rzymie fot. CNS/YouTube

  Ponad 50 tys. katolickich charyzmatyków modliło się na Stadionie Olimpijskim w Rzymie za papieża.

  Spotkanie rozpoczęło się od pieśni "Pan Jezus żyje" w języku hiszpańskim. Utwór ten śpiewają między innymi rodacy papieża w Argentynie.

  - Kiedy odprawiłem mszę świętą z charyzmatyczną wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym w katedrze w Buenos Aires, po konsekracji i kilku chwilach adoracji w językach, zaśpiewaliśmy tę piosenkę z wielką radością i siłą - wspomniał papież.

  W pewnym momencie spotkania w Rzymie Franciszek ukląkł na scenie, podczas gdy katolicy z 55 krajów modlili się i śpiewali, używając duchowego daru języków i kierując swoje ręce ku niemu.

  W przemówieniu, które wygłosił na stadionie, powiedział charyzmatykom, że ich ruch został zapoczątkowany przez Ducha Świętego jako "prąd łaski w Kościele i dla Kościoła". Poprosił ich, by nie robili koniecznie wszystkiego w sposób zorganizowany i zbiurokratyzowany, co mogłoby zatrzymać Ducha Świętego.

  Podkreślił, że pokusa, by "stać się kontrolerami Bożej łaski" stanowi zagrożenie. Według niego, liderzy grup czasem nawet nie zdając sobie z tego sprawy, stają się "administratorami łaski" i decydują, kto powinien praktykować dary Ducha Świętego.

  - Nie róbcie tego więcej. Dzielcie się Bożą łaską, a nie ją kontrolujcie. Nie bądźcie celnikami Ducha Świętego - zaapelował.

  Zaznaczył, że charyzmatycy od początku byli znani ze swojej miłości do Pisma Świętego i poznania go. Franciszek poprosił tych, którzy utracili zwyczaj noszenia wszędzie ze sobą Biblii, by "powrócili do tej pierwszej miłości i zawsze mieli przy sobie Słowo Boże".

  Papież powiedział także, że katoliccy charyzmatycy mają specjalną rolę do odegrania, jeśli chodzi o uzdrawianie relacji pomiędzy chrześcijanami poprzez "duchowy ekumenizm" lub modlitwę z członkami innych chrześcijańskich kościołów i społeczności, które również wierzą w Jezusa jako Pana i Zbawiciela.

  Poniżej wspomniana modlitwa na językach za papieża Franciszka na Stadionie Olimpijskim w Rzymie.

  Udostępnij

  Źródło: Catholic News Service

  Please publish modules in offcanvas position.