Alians Ewangeliczny przeciwko radykalnemu prawu LGBT w katolickim kraju

Alians Ewangeliczny przeciwko radykalnemu prawu LGBT w katolickim kraju

poniedziałek, 21 sierpień 2017 08:00
Alians Ewangeliczny przeciwko radykalnemu prawu LGBT w katolickim kraju fot. Pixabay.com

Alians Ewangeliczny w tym katolickim europejskim kraju stanowczo protestuje przeciwko propozycji ustawy, która wyraźnie dyskryminuje przeciwników tzw. "małżeństw homoseksualnych".

Propozycja nowego prawa w Hiszpanii, według aliansu, "zagraża demokratycznej wolności wszystkich obywateli".

Oficjalnie ustawa ma być wymierzona "przeciwko dyskryminacji w odniesieniu do orientacji seksualnej, a także tożsamości i ekspresji płciowej" i ma służyć "równości dla społeczności LGBTI".

Zakłada między innymi promowanie tejże "równości" przez rząd oraz kary za terapię mającą na celu powrót do tradycyjnej orientacji.

Alians Ewangeliczny w Hiszpanii podkreśla, że ideologia, na której bazuje projekt, nie jest oparta na nauce.

"Przeczy on równości wszystkich obywateli, dając jednej grupie społecznej przywilej wobec innych. Ogranicza wolność sumienia i słowa. Narusza kompetencje społeczeństwa obywatelskiego i rodziny" - czytamy w oświadczeniu.

Ewangeliczni apelują do ustawodawców, by pamiętali o duchu demokracji i "prawdziwej różnorodności" podczas debaty nad ustawą i nie stali się "ofiarami dogmatu, nowej ortodoksji, nauczania, nierówności i nietolerancji, zwłaszcza, gdy przybiera ona pozór postępu".

Podkreślają, że projekt ogranicza tolerancję, a więc prawo rodzin do edukowania swoich dzieci zgodnie z wyznawanymi przez siebie wartościami. Ogranicza też róznorodność i jest nacechowany "uprzedzeniami" - nie odróżnia bowiem szacunku do ludzi od prawa do różnicy zdań.

Parlament zajmie się ustawą we wrześniu. Oczekuje się, że zostanie przyjęta. "Małżeństwa homoseksualne" są w Hiszpanii legalne od 2005 roku. Wówczas u władzy byli socjaliści. Obecnie teoretycznie konserwatywna Partia Ludowa.

Ewangeliczni chrześcijanie w Hiszpanii stanowią tylko część protestanckiej społeczności w tym kraju.

Ustawa cieszy się już większym poparciem na przykład w kościele metodystyczno-prezbiteriańskim.

Łącznie protestanci stanowią 2,5 procent hiszpańskiego społeczeństwa. Przynależność do Kościoła katolickiego deklaruje blisko 70 procent obywateli.

Na podstawie: Christian Today, Evangelical Focus

Zobacz także: Prymas Polski a pastorzy. Różnice w sprawie uchodźców

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...
@liberał w kościele zielono?Biblijnie jest udowodnione, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem. Poczytaj trochę Biblii, a może Bóg ci otworzy oczy i rozjaśni umysł. Boże chroń nas od ludzi ...
@ale co ja tam wiem..doszło do tragedii a ty plujesz jadem?
nie przepadam za discopolo ale jeśli głosi Pana Jezusa to ok

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.