Warszawa

9°C

  Te Kościoły przestrzegają przed atakiem na Syrię

  Te Kościoły przestrzegają przed atakiem na Syrię

  piątek, 13 kwiecień 2018 16:06
  Te Kościoły przestrzegają przed atakiem na Syrię fot. Wikimedia

  Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja rozważają uderzenie na Syrię w odwecie za atak chemiczny w mieście Duma niedaleko Damaszku. Te Kościoły przestrzegają przed takim krokiem.

  Ostrzeżenie wystosował między innymi Kościół metodystyczny w Wielkiej Brytanii.

  W oświadczeniu podpisanym przez przewodniczącą Lorraine Mellor i wiceprzewodniczą Jill Baker Konferencji Metodystów czytamy:

  "Pamiętamy o zabitych i rannych w Dumie, a także o ich rodzinach w naszych modlitwach. Użycie broni chemicznej jest godne potępienia. To ważne, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni, zostali zidentyfikowani i ukarani za swoje przestępstwa. Społeczność międzynarodowa ma rolę do odegrania, jeśli chodzi o sprawiedliwość w tej sytuacji".

  Jednak Kościoł ostrzega, pisząc, że "ataki z powietrza na Syrię to ryzyko dalszej destabilizacji sytuacji w kraju i eskalacji konfliktu".

  Oświadczenie kończy się słowami:

  "Modlimy się, by w tej sytuacji przywódcy państw wykazali się zrozumieniem, wnikliwością, kreatywnością i poświęceniem. Apelujemy, aby przy wszystkich natychmiastowych reakcjach brane było pod uwagę to, że konflikt może zostać doprowadzony do końca na drodze negocjacji ze wszystkimi stronami".

  Do zaangażowania się w wysiłki dyplomatyczne zamiast eskalacji wezwał również anglikański Kościół w Walii.

  - Sytuacja jest bardzo skomplikowana, ale prężenie militarnych muskułów nie jest, moim zdaniem, mądrą reakcją. Wzywamy wszystkich chrześcijan i ludzi wiary, by pamiętali o Syrii w swoich modlitwach w tym napiętym czasie - powiedział biskup Gregory Cameron.

  Wczoraj prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump powiedział, że decyzja w sprawie działań w Syrii zostanie podjęta "dość szybko". W rozmowie telefonicznej zgodził się z premier Wielkiej Brytanii Theresą May, że sytuacja wymaga "międzynarodowej akcji". Sytuację komplikuje jednak fakt, że sojusznikiem rządu Syrii, którego Zachód podejrzewa o atak chemiczny, jest Rosja, a na miejscu przebywają jej żołnierze.

  W ataku chemicznym w Dumie zginęło co najmniej 70 osób, w tym kobiety i dzieci.

  Na podstawie: Christian Today

  REKLAMA

  Dodaj komentarz

  Komentarze  

  +2 # Żadnej wojny nie będziekik 2018-04-16 05:32
  Jak patrze na komentarze że ludzie piszecie takie głupoty żadnej 3 wojny światowej nie będzie ile takich wojen domowych jest i nic nadal nie ma to media głupie robią wode z mózgów że by ludzie się bali bo ktoś na tym zarabia. Putin ma gdzieś to wszystko on się tą syrią nie zajmuje bo dla niego są ważniejsze mistrzostwa świata a po nich pewnie pojedzie na urlop i puzniej zajmie się swoim krajem politycznie więc on nic nic nie zrobi. stany zjednoczone mają się w kwietniu czy w maju pogodzić się z krld więc to tylko.Będzie wojna domowa w syrii która jest już od pięciu lat a kiedy ta wojna w syrii się skończy nie wiadomo.
  Odpowiedz
  +1 # PetycjaPeelin 2018-04-15 19:14
  Na stronie petitions.whitehouse.gov jest "Petycja do Donalda Trumpa z międzynarodowym śledztwem w sprawie katastrofy samolotu w Smoleńsku, 10 kwietnia 2010 r" / "Petition to Donald Trump calling a international investigation into Smolensk Plane Crash, April 10th 2010". Wyznawcom róznych teorii i narracji powinno na tym zależeć. Zapraszam do głosowania.
  Odpowiedz
  -3 # 3 wojna śwRealista 2018-04-13 20:57
  W kilku różnych przepowiedniach upadek Syrii = początek 3 wojny światowej
  Odpowiedz
  0 # czas przebudzeniadominik 2018-04-13 20:52
  gigantyczna wojna nadejdzie kiedyś i my chrześcijanie będziemy wtedy na ziemi, nadal będziemy tu i oby nasza ufność była w JEZUSIE Wszechmogącym. Wielu wierzy w błędna interpretację tzw pochwycenia i wielu z nich zgorszy się ciężkimi czasami, prześladowaniami, ale wielu właśnie wtedy przebudzi się, nabiorą sił w Jezusie i będą wielkim świadectwem ... nie traćmy czasu na głupstwa, marności bo to wszystko gasi Chrystusowego ducha .......... Google : " Jeździec na białym koniu to symbol uczniów JEZUSA a nie antychrysta - hiper zwycięzcy interpretacja " _________ " gaszenie Ducha powód słabości duchowej chrześcijan część 2 - niewolnik doulos "
  Odpowiedz
  -1 # Reżim syryjski może liczyć tylko na RosjęHenry 2018-04-13 17:15
  Czy mamy pozwolić na gazowanie niewinnych?
  Asad powinien odpowiadać za zbrodnie przed Międzynarodowym Trybunałem..
  Odpowiedz
  +2 # RE: Reżim syryjski może liczyć tylko na RosjęJaKol 2018-04-14 12:57
  A skąd wiesz, że Asad o tym wiedział ? Skąd wiesz, że to zrobili żołnierze Asada ? Może ktoś inny to zrobił ? W ogóle skąd wiesz, że doszło w rzeczywistości do użycia broni chemicznej ?
  PS.
  NIe bronię tego kto to zrobił, ale czy nie za wcześnie stawiamy zarzuty ?
  Odpowiedz
  +1 # RE: Reżim syryjski może liczyć tylko na RosjęJaKol 2018-04-14 13:03
  Tak się składa, że Asad walczy z ISIS, tak się skalda, że Asad jest tym, który "broni" chrześcijan ( nie mówię, że taki chętny, ale fakt faktem).
  Odpowiedz

  Please publish modules in offcanvas position.