Warszawa

-1°C

  Chrześcijanki uderzają w feminizm. Reagują media (WIDEO)

  Chrześcijanki uderzają w feminizm. Reagują media (WIDEO)

  środa, 07 luty 2018 18:07
  "Manifest kobiet! #Nie jestem feministką" "Manifest kobiet! #Nie jestem feministką" fot. YouTube/Idź Pod Prąd TV

  "Manifest kobiet! #NieJestemFeministką" - o wideo, które jest częścią antyfeministycznej akcji, mówi się coraz więcej, także w mediach.

  Kobiety w nim występujące drą przed kamerami symbole tzw. czarnego protestu i tłumaczą, dlaczego nie są feministkami.

  Używają między innymi takich argumentów:

  "Nie muszę brać sztandaru do ręki i chodzić na manifestacje, żeby czuć się wolną kobietą".

  "Bo czuję się wspaniale, mogąc prosić mojego męża, żeby mi w czymś pomógł. O to, że zawsze mogę na niego liczyć".

  "Lubię na przykład, kiedy mężczyzna okazuje mi szacunek, kiedy przepuszcza mnie w drzwiach, kiedy mogę się czuć przy nim bezpieczna".

  "Nie wyobrażam sobie, że to ja mogłabym bronić i dawać bezpieczeństwo mojemu mężowi".

  "Feminizm okrada też mężczyznę z prawa do bycia silnym, przewodnikiem, opiekunem. Odziera kobietę z naturalnych cech jak wdzięk, piękno, wrażliwość, prawo do bycia słabszą. Zmusza do udowadniania, że mogę być taka, jak mężczyzna".

  Część z mówiących kobiet występuje w koszulkach z chrześcijańskimi hasłami i napisami reklamującymi internetową telewizję "Idź Pod Prąd", której autorstwa jest nagranie.

  W międzyczasie w mediach społecznościowych rozkręca się akcja pod hashtagiem #NieJestemFeministką.

  Sprawa zwróciła uwagę mediów. Napisała o niej liberalna Wirtualna Polska.

  Autorka artykułu na ten temat, Helena Łygas, ze zgrozą zauważyła, że filmik "rozchodzi się w sieci z prędkością światła". Zarzuciła występującym w nim kobietom "ignorancję, niewiedzę" i niezrozumienie idei feminizmu i po kolei skrytykowała argumenty przez nie przedstawione, twierdząc, że są to "brednie".

  Na akcję zwróciły uwagę także "Wysokie Obcasy" - serwis "Gazety Wyborczej". Zgodnie z tym, czego można było się spodziewać, ultralewicowy serwis stwierdził, że akcja świadczy o stereotypowym postrzeganiu feminizmu, którego założeniem ma być to, by kobiety "miały wybór". Brzmi znajomo, prawda? Najczęściej to hasło jest stosowane przez zwolenniczki aborcji, które chcą mieć "wybór" i zdecydować czy zabić swoje dziecko czy jednak pozwolić mu żyć.

  Na akcję zwróciło uwagę także kilka mniejszych serwisów, w tym prześmiewczy AszDziennik.pl, który z filmiku po prostu zakpił.

  "Mimo silnych argumentów przeciwko feminizmowi, jak np. "feminizm jest głupi", nagranie przyniosło odwrotny do zamierzonego efekt. Oglądające go kobiety zwróciły uwagę, że jego przesłanie mówi o prawie decydowania o sobie i byciu taką kobietą, jaką samą chce się być. Zupełnie jak w feminizmie" - czytamy.

  "Powinni jeszcze dodać: "Przecież zrobiliśmy wszystko, żeby cię do niego przekonać" - dodano.

  Patrząc na takie komentarze, tym bardziej należy docenić kobiety, które zdecydowały się wystąpić przeciwko feminizmowi, licząc się zapewne z tym, że spotka się to z krytyką liberalnych środowisk.

  REKLAMA

   

  Ostatnio zmieniany piątek, 09 luty 2018 22:25

  Please publish modules in offcanvas position.