Warszawa

17°C

  Stanęli w obronie Marcina Zielińskiego

  Stanęli w obronie Marcina Zielińskiego

  piątek, 12 październik 2018 09:53
  Marcin Zieliński Marcin Zieliński fot. swiatlopana.com

  Film przedstawiający w negatywnym świetle charyzmatyka Marcina Zielińskiego i jego działalność doczekał się stanowczej odpowiedzi.

  Jak informowaliśmy tutaj, materiał na stronie zwiedzeni.pl oskarżał Zielińskiego między innymi o protestantatyzację Kościoła katolickiego i związki z ewangelicznymi głoszącymi, stosowanie technik okultystycznych i brak poszanowania dla katolickiej tradycji.

  Film obił się szerokim echem i spotkał się z oburzeniem w środowisku katolickim.

  Prawie 130 osób podpisało się pod oświadczeniem broniącym Marcina.

  Księża, egzorcyści, teologowie, liderzy wspólnot i dziennikarze wyrazili "ubolewanie i smutek" z powodu materiału. Podkreślili, że zawarte w nim treści to "wyłącznie prywatne przekonania" autorów. Skrytykowali twórców materiału także za "osądzające wypowiedzi" wobec ks. Jana Rawy - opiekuna Wspólnoty Głos Pana w Skierniewicach, w której liderem jest Zieliński czy Andrzeja Dziuby - biskupa diecezji łowickiej.

  Film określono jako "działanie niezgodne z duchem Ewangelii" i wyrażono nadzieję, że takie działania nie będą powtarzać się w przyszłości.

  Oświadczenie udostępnił na swoim profilu na Facebooku także sam Marcin Zieliński.

  Do sprawy odniósł się oddzielnie także Marek Blaza - jezuita, wykładowca teologii ekumenicznej.

  Skrytykował autorów filmu za to, że atakując Zielińskiego, jednocześnie sami "bawią się w Urząd Nauczycielski Kościoła" i nie mają "żadnego upoważnienia od kompetentnej władzy".

  Blaza zarzucił im także nieznajomość teologii.

  "Wniosek po zobaczeniu tego filmu: jego autorzy twierdzą: "nie lubimy Marcina Zielińskiego. Ba, więcej, bardzo go nie lubimy" - konkludował.

  Głos zabrał również inny jezuita - Remigiusz Recław. W filmie opublikowanym na portalu YouTube (poniżej) zaznaczył, że ponieważ zna Marcina osobiście i "wie, jakim jest człowiekiem", nie zamierza zmieniać na jego temat zdania ze względu na "paszkwil" zrobiony przez stronę zwiedzeni.pl

   

  Na podstawie: Deon.pl

  REKLAMA

  Ostatnio zmieniany niedziela, 14 październik 2018 16:45

  Dodaj komentarz

  Komentarze  

  +1 # To katolicki serwis?Seweryn 2018-10-13 18:21
  Jak dobrze rozumiem, filmy i wypowiedzi. Jeden facet mówi o tym, że jest dobrym katolikiem. Potem inni katolicy mówią że nie jest dobrym. Następnie inni katolicy biorą go w obronę. Następnie portal publikuje pana Jezuitę - który wie kto jest katolikiem bo przecież zakon ten powołany był do zdławienia Reformacji.
  Droga Redakcjo - to Marcin Zieliński jak rozumiem po artykule ponad wszelką wątpliwość Marcin Zieliński jest katolikiem tak jak mówił. Przynajmniej to jest jasne.
  Tylko dlaczego tym sie zajmujecie? Czy to teraz jest katolicki serwis?
  Odpowiedz
  0 # RE: Stanęli w obronie Marcina ZielińskiegoKasia 2018-10-13 17:42
  M.Zielinski --SELFI DLA mARYJI na yt.
  Odpowiedz

  Please publish modules in offcanvas position.