Reklama

Marcin Zieliński w maryjnym Medziugoriu. "Modlę się i za Was"

Marcin Zieliński w maryjnym Medziugoriu. "Modlę się i za Was"

sobota, 30 lipiec 2022 18:40
Marcin Zieliński w Medjugorje Marcin Zieliński w Medjugorje fot. Marcin Zieliński/Facebook

Marcin Zieliński, katolicki charyzmatyk udzielający się także na spotkaniach ewangelicznych, odwiedził znane z kultu maryjnego Medziugorie w Bośni i Hercegowinie.

Przypomnijmy, tzw. objawienia maryjne zostały tam zapoczątkowane w 1981 roku. Są cały czas badane przez Kościół katolicki. Do tej pory nie zostały potwierdzone ani odrzucone. W 2019 roku jednak, mimo tych wątpliwości, papież Franciszek przyzwolił na organizowanie oficjalnych pielgrzymek do tego miejsca na podstawie raportu sporządzonego przez abp. Henryka Hosera.

Reklama

"Przejazdem" w Medziugoriu był właśnie Marcin Zieliński, który zamieścił zdjęcie z pobliża figury Maryi.

"Modlę się i za Was" - napisał.

Wśród komentarzy pod postem znalazły się między innymi takie, które mówiły o "opiece" Matki Boskiej.

"Niech Maryja ma Cię w swojej opiece. Cieszę się, że tam jesteś", "Niech Bóg będzie uwielbiony w czasie Twojego przebywania, Marcin, z Matką Bożą Królową Pokoju", "Dziękujemy za modlitwy. Niech Bóg cię prowadzi twoimi ścieżkami, Marcinie, z Panem Bogiem i Maryją" - pisali internauci.

To nie pierwszy raz, gdy Zieliński wskazuje na swoje przywiązanie do kultu maryjnego.

Poprzednio podczas modlitwy przed kamerą zwrócił się do Matki Boskiej słowami:

"Proszę cię, Maryjo, wstawiaj się za nami o to, by nasza odpowiedź na prośbę Boga była zawsze twierdząca, byśmy zawsze szli za Nim".

Uczynił to pod koniec tego nagrania:

Reklama

Innym razem zachęcał do dołączenia do inicjatywy "selfie dla Maryi".

"Chciałem zaprosić cię bardzo serdecznie i zachęcić do tego, byś mógł zrobić sobie selfie i wysłać je na koronamaryi.pl i byś mógł przez to zdjęcie okazać wdzięczność Panu Bogu i Maryi za to, że przyniosła nam Jezusa na ziemię i za to, że możemy mieć z nim osobistą relację. Zachęcam cię do tego, ja już to zrobiłem" - mówił.

Zieliński przyznawał także, że uznaje doktrynę o Wniebowzięciu Maryi.

Głoszący podczas jednego z nagrań stwierdził, że zna wielu protestantów, którzy "kochają Matkę Bożą".

Na te słowa zareagował pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku - Paweł Bartosik. Podkreślił on, że choć zasadne jest, byśmy kochali biblijną, pokorną Marię, to jednak nie jest to równoznaczne ze sprawowaniem względem niej kultu, ponieważ Pismo Święte zachęca, byśmy w całości powierzyli się tylko Bogu i byśmy za jej przykładem modlili się wyłącznie do Niego.

Reklama

Zwrócił się też bezpośrednio do Zielińskiego.

"Marcin, mam nadzieję, że i Ciebie z powodu Twojego oddania Słowu Bożemu (Biblii) również oburza czynienie z naszej szczególnie ubłogosławionej siostry w wierze obiektu pospolitego bałwochwalstwa, nadawanie jej boskich cech (np. treść modlitwy "Pod twą obronę"), modlitwy i nabożeństwa do niej oraz obdzieranie z piękna służebnicy Pańskiej poprzez niebiblijne dogmaty (np. o jej Niepokalanym Poczęciu, Wniebowzięciu), święte obrazy i figury będące obiektami kultu. Taka Maria (tzw. "Maryja") to zupełnie inna postać, o innych cechach. Prawdziwą Marię spotykamy na kartach Ewangelii. Udajmy się tam, by ją lepiej poznać i prawdziwie pokochać jako naszą siostrę w wierze i służebnicę Pańską. Niech Ci Bóg błogosławi i prowadzi w Swoim spisanym Słowie przez Ducha Świętego".

Katolicki charyzmatyk występował m.in. na znanej zwłaszcza w ewangelicznych kręgach konferencji Baza Centrum. Przemówił też na konferencji Początek we Wrocławiu obok ewangelicznych usługujących. Wśród nich znalazł się m.in. Bogdan Olechnowicz - pastor wspólnoty Górna Izba w Gorzowie Wielkopolskim.

Reklama

Olechnowicz oświadczył wówczas na scenie:

"Muszę przyznać, że kiedy na Marcina patrzę, kiedy go widzę, kiedy słyszę go, jak usługuje, jestem głęboko ubłogosławiony, jestem Bogu wdzięczny za to, że Bóg powołuje młodych ludzi i nie mam problemu z tym, żeby się ukorzyć i uznać ten rodzaj namaszczenia i być Bogu za to namaszczenie wdzięcznym".

Wypowiedź pastora w pierwszych minutach tego nagrania:

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Mateusz · 1 mies. temu
  Przepraszam za spam, szukam pomocy gdzie tylko mogę...Wierzę w Boga i ludzi dobrej woli.... Moja siostra Sandra cierpi na rzadką chorobę immunologiczną, przetoczenia flebogammy co miesiąc, po śmierci Ojca zostaliśmy sami z chorą Mamą, wyjechałem do niemiec, przerwałem studia psychologiczne, żeby pomóc rodzinie. proszę wesprzyj jak możesz: https://zrzutka.pl/z/ratujsandre Zweryfikowana autentyczność zbiórki.
 • This commment is unpublished.
  Natasza · 1 mies. temu
  Widzę, że rodacy sobie już "województwo medziugorskie" zrobili, połączone z plażą w Neum. Z województwem częstochowskim nie wyszło niestety... Osobiście wolę międzynarodową pisownię "Medjugorie" i nieodmienne...
 • This commment is unpublished.
  Robert · 1 mies. temu
  następny zwodziciel
 • This commment is unpublished.
  stopwatykan · 1 mies. temu
  wreszcie wyszło szydło z wora, wora watykańskiego, a tak się zachwycali niektórzy jego naukami, a tu okazuje się że szczyt bałwochwalstwa, bóg ma ryja i czysta katolicka nauka. Typowy zwodziciel, trochę prawdy a sedno heretyckie maryjne.
  • This commment is unpublished.
   kaznodzieja wiary · 1 mies. temu
   @stopwatykan paszoł won! Bo nie myślisz o tym co Boże ale o tym co ludzkie ! "Nie zaprzestaniesz ty wykrzywiać prostych dróg Pańskich? " Dzieje Apostolskie 13:10
 • This commment is unpublished.
  Tubal · 1 mies. temu
  On głosi wielki Babilon, czyli pomieszanie z poplątaniem. Wszyscy którzy go kiedyś polecali powinni się od tej nauki trzymać jak najdalej i szczerze pokutować. Bałwochwalstwo w czystej postaci ubrane w ewangeliczny kamuflaż. 
  • This commment is unpublished.
   uczeń Chrystusa! · 1 mies. temu
   @Tubal nie  sądź bo będziesz sądzony powiedział Pan Jezus! 
  • This commment is unpublished.
   Szukajcie Królestwa Bożego · 1 mies. temu
   @uczeń Chrystusa! @uczen Chrystusa zgadza się ale tez nauczał o wilkach w owczej skórze czyż nie?Tak pozatym to nie widzę aby Tubal osądzał a raczej orzestrzegał. 
  • This commment is unpublished.
   uczeń Chrystusa! · 1 mies. temu
   @Szukajcie Królestwa Bożego @Szukajcie Królestwa Bożego  Ale Jezus powiedział też poznacie po owocach wilki w owczej skórze nie mają pozytywnych dobrych owoców. A znajdź mi choć jeden zły owoc u Marcina? Czy szatan uzdrawia? Jezusa też się czepiali Żydzi, że On że mocą belzebuba wygania demony ! A Jezus odpowiedział im, że właśnie zbluźnili Duchowi Św. a Ty więc szukający uważaj abyś szukał Królestwa Bożego. Więc bierz przykład z Marcina On szuka Królestwa Bożego i jest mu jeszcze dodane! Pozdrawiam.
  • This commment is unpublished.
   Szukajcie Królestwa Bożego · 1 mies. temu
   @uczeń Chrystusa! A Muslim ze przykazania Mojżeszowe  pedestals obowiązywać ?  Podaj mi proszę chociaż jeden cyctat Biblijny głoszący o bóstwie Maryji. Podaj proszę. 
  • This commment is unpublished.
   krasnal · 1 mies. temu
   @Szukajcie Królestwa Bożego A podaj gdzie kiedy i Kościół Katolicki ogłosił dogmat o bóstwie Maryj bo właśnie skłamałeś!  Nigdy żaden ksiądz m czy papież nie nazywał Maryi bogiem! 
  • This commment is unpublished.
   Tubal · 1 mies. temu
   @uczeń Chrystusa! Pan Jezus też powiedział (jan 7:24) nie sądźcie z pozoru ale niech sąd wasz będzie sprawiedliwy), sądzenie w tym przypadku nie ma nic wspolnego z osądzaniem człowieka. Ja tylko poddałem w wątpliwość naukę którą głosi ten młody człowiek. Argumentacja typu że ludzie są uzdrawiani nie jest żadnym wyznacznikiem. Wyznacznikiem jest sprawiedliwość Boża, czyli jeżeli mówisz zgodnie ze Słowem to ok. Weryfikatorem jego nauk nie jest to że kogoś uzdrowił.  WIEM że ciężko ci to będzie zrozumieć kiedy sądzisz po pozorach, ale to nie jejest żaden owoc. Naoglądalem się pełno uzdrowień i nie wszystkie były z Ducha Bożego.
  • This commment is unpublished.
   kościelny · 1 mies. temu
   @Tubal ludzie giną i idą do piekła, a ty masz czas na idiotyczne spory doktrynalne, zamiast razem z katolikami wyrywać ludzi z grzechu i przyprowadzać ich do Jezusa? Serio nie szkoda ci czasu? Halo! XVI wiek już dawno minął! Powinny więc też minąć wszelkie walki między katolikami a protestantami ! Jesteśmy wszyscy BRAĆMI W CHRYSTUSIE !
 • This commment is unpublished.
  Do widzenia · 1 mies. temu
  Ale syf. To nie jest chrześcijańśtwo!
  • This commment is unpublished.
   Dobra nowina się kłania · 1 mies. temu
   @Do widzenia nie bądź skory do osądu! Ale skory bądź do słuchania!
  • This commment is unpublished.
   DikTurpin · 22 dni temu
   @Do widzenia tu masz zielonoswiatkowe chrzescijanstwo rozwodnione
   "Dom zły. Horror dzieci z rodziny Turpinów wstrząsnął światem
   kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-dom-zly-horror-dzieci-z-rodziny-turpinow-wstrzasnal-swiatem,nId,6256167
   James and Betty Turpin, David Turpin's parents, told ABC that "God called" David and Louise to have so many children, who they said were raised in the Pentecostal faith, faced "strict homeschooling," and would memorize long Bible verses, some of the children even trying to memorize the book entirely.
   Jak rozumiem 'pentacostal' to zielonoswiatkowcy lub 'Assembly of God' .Dziwnie nauczyli tych pawlowych cytatow i darmowego zbawienia z laski, 'mamrotania' na jezykach.
 • This commment is unpublished.
  mia · 1 mies. temu
  Trucizna.
  • This commment is unpublished.
   obcy na tej ziemi · 1 mies. temu
   @mia Zatrułeś się czymś? To idź do Lekarza, do Jezusa! Zatrułeś się pewnie literą, która zabija, a jedynie Duch daje Życie! Jezus wylewa przez takie osoby jak Marcin Swojego Ducha Świętego!
 • This commment is unpublished.
  Maryja i Jezus? · 1 mies. temu
  Apostoł Paweł pisał w jednym ze swoich listów: a jeśliby ktoś inny przyszedł, albo nawet anioł, i zwiastował inną ewangelię niż my wam zaprezentowaliśmy, niech będzie przeklęty!!! Zastanówcie się chwilę. Czy napisałby tak Apostoł Jezusa gdyby taka sytuacja nie mogła mieć miejsca? Wniosek mój jest taki, że będą zarówno ludzie jak i stworzenia niebiańskie, które będą odwracać uwagę ludzi od Boga i Jego dzieła. Pozwólcie więc że się zapytam: co Maria, Matka Jezusa zrobiła dla waszego zbawienia? Odpowiedź brzmi: NIC!!! Ona jest wielkim przykładem uniżenia i posłuszeństwa wobec Boga, który to On zdecydował, że przez tą kobietę w sposób nadnaturalny, bez udziału czy zamysłu ludzkiego, Słowo stanie się ciałem. Czyli Bóg Jezus który był od zawsze, przyjął naturę ludzką a zwlókł z siebie na jakiś czas wielkość i chwałę i dostojność jaką miał w niebie. Znowu jaki był udział Marii? Żaden. To my przekraczaliśmy Boże doskonałe prawo, przez co byliśmy przeznaczeni na słuszną karę, którą ma wymierzyć Święty i doskonały Bóg, a Jezus i tylko On wziął na siebie tą karę, byśmy ty i ja mogli być wolni od konsekwencji naszych grzechów. Czy Maria zawisła na krzyżu? Czy o niej mówił głos z nieba? Czy to ona doznała przemienienia w obecności dwóch proroków? Czy to ona uzdrawiała chorych? Czy ona wybrala sobie uczniow by nieśli ewangelię na cały świat? Jedynie Jezus to uczynił. I to On wzywa dziś wszystkich ludzi na całym globie, by się odwracali od swojego złego postępowania czynem i myślą, a wierzyli Jezusowi, że poniósł karę za ich grzechy
 • This commment is unpublished.
  SylwiaBogu-sława · 1 mies. temu
  Temat Marcina Zielińskiego uważam za zamknięty. Albo jest zwiedziony albo agentem Jezuitów. Nic dodać nic ująć. Ten człowiek pod płaszczykiem "osobistej więzi z Jezusem" w rzeczywistości przykłada się do odwodzenia ludzi od Jezusa wykazując że  jakaś wymyślona "Maryja" ma obecnie wpływ na nasze zbawienie. "..Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie..." Amen!!
  • This commment is unpublished.
   doktor świętej teologii · 1 mies. temu
   @SylwiaBogu-sława Sam się zamknij ! Nie bluźnij! Marcin Jest Sługą jedynie Boga! Reformacja się zakończyła! Mamy XXI wiek a nie XVI ! 
  • This commment is unpublished.
   SylwiaBogu-sława · 29 dni temu
   @doktor świętej teologii Pokaż w którym miejscu bluźnię, bo akurat zacytowałam fragment z Pisma świętego w przekładzie Biblii Tysiąclecia z 1 Tym., 2,5 o tym że jedynym pośrednikiem miedzy Bogiem a ludźmi jest Jezus Chrystus i nie ma innych, a Maria (Miriam) była tylko skromną żydowską kobietą, która powiedziała że  ...raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy... Łk 1,47, czyli również ona była grzeszna i potrzebowała zbawienia jak każdy.   A że Jezuici nadal maja swoich agentów, to wiadome ze świadectw byłych Jezuitów (no tu rozumiem że mogłeś (-aś) nie wiedzieć). A w ogóle to jestem kobietą. Ale dzięki że zabrałeś (-aś) głos.(;  Pozdrawiam
  • This commment is unpublished.
   bystry klecha · 16 godzin temu
   @SylwiaBogu-sława Katolik to twój i mój brat w CHRYSTUSIE! Kościół Katolicki znaczy powszechny od greckiego słowa katolikos! Jezus chciał aby Kościół był powszechny a nie zamknięty w wieczerniku! Dlatego wysłał ich na cały świat!  Dlatego powołał jednego z faryzeuszy który prześladował chrześcijan, nawracając go i czyniąc apostołem narodów! Zwany świętym Pawłem ! Dzięki niemu chrześcijaństwo się tak rozpowszechniło, że w IV wieku skończyły się prześladowania w Europie i nastała swoboda głoszenia Ewangelii, dzięki temu w Polsce mamy chrześcijaństwo!  Inaczej gdyby nie chrześcijański król Sobieski musiałabyś dziś nosić burkę.
 • This commment is unpublished.
  lekarz · 1 mies. temu
  Uwaga krytykanccy Protestanci! Zazdrościcie Marcinowi, bo nie chodzicie w MOCY BOGA! Bóg Wszech potężny się przyznaje do Marcina który uzdrawia w Imię Jezusa! A wy się trzymacie jedynie litery prawa!

Ostatnie komentarze

prawnik kościelny
@baptyzm ma mocNie kłam! Nawet świeckie Prawo kodeks karny za zniesławienie kara! uważaj więc!
zielonoswiatkowiec
@baptyzm ma mocKłamstwo NIE kłam bo kłamstwo to grzech! udowodnij, że to prawda! Ok? A jak nie to zamilcz na wieki!
kościelny pentecostal
@baptyzm ma mocCzłowieku znasz Go, że się wypowiadasz ? Komu służysz? Chyba jedynie szatanowi! Jak możesz przeciwko BRATU W CHRYSTYSUE hejtować Nie jesteś ani jemu ani mi ...
baptyzm ma moc
@patrol kościelnyWcale to nie jest tak, że zbory KZ w liczbie kilka rocznie przechodzą do innych denominacji
baptyzm ma moc
To jest człowiek który się kieruje tylko rządzą władzy i nic więcej. Człowiek nawet nie cofnął się przed niszczeniem zboru gdzie był pastorem zanim został ...
bystry klecha
@SylwiaBogu-sława Katolik to twój i mój brat w CHRYSTUSIE! Kościół Katolicki znaczy powszechny od greckiego słowa katolikos! Jezus chciał aby Kościół był powszechny a nie zamknięty ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.

Zachowaj
Cookies user prefences
Używamy plików cookies, byś mógł jak najlepiej korzystać z tego serwisu. Jeśli odmówisz ich wykorzysatnia, strona może nie funkcjonować jak należy.
Akceptuję
Odmawiam wszystkich
Więcej
Essential
These cookies are needed to make the website work correctly. You can not disable them.
chnnews.pl
Akceptuję
Funkcjonalne
Ten rodzaj cookies pomaga nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
e.dlx.addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
dlx.addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
Analityczne
Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony. Pomagają nam też dowiedzieć się, które strony są najbardziej popularne lub jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Jeśli zablokujesz ten rodzaj cookies nie będziemy mogli zbierać informacji o korzystaniu z witryny oraz nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.
addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
quantserve.com
Akceptuję
Odmawiam
Reklamowe
W celu promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń, możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Ten rodzaj cookies służy do tego, aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Double Click/Google Marketing
Akceptuję
Odmawiam
Casale Media
Akceptuję
Odmawiam
PubMatic
Akceptuję
Odmawiam
Quantserve.com
Akceptuję
Odmawiam
mookie1.com
Akceptuję
Odmawiam
innovid.com
Akceptuję
Odmawiam
hit.gemius.pl
Akceptuję
Odmawiam