Pastor, uczestnik spotkania z papieżem: nie ma powodu do niepokoju

Pastor, uczestnik spotkania z papieżem: nie ma powodu do niepokoju

poniedziałek, 17 październik 2022 14:53
Pastor, uczestnik spotkania z papieżem: nie ma powodu do niepokoju fot. ks. Przemysław Sawa/Facebook

Wziął udział w słynnym już spotkaniu pastorów z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Teraz odnosi się do komentarzy i krytyki.

Michał Włodarczyk, pastor ICF Bydgoszcz, złożył deklarację:

"W Rzymie nie wydarzyło się nic, co w jakikolwiek sposób uderzałoby w naszą ewangelikalną tożsamość albo było jej zaprzeczeniem. Nadal jesteśmy bibijnymi protestantami, kochamy Pana Jezusa i nadal – o czym doskonale wiedzą moi katoliccy przyjaciele - nie zgadzamy się z wieloma katolickimi dogmatami oraz przejawami katolickiej pobożności."

Jak wskazał, w drugą stronę działa to tak samo.

"Katolicy kochają swoją tożsamość i nie chcą po tym spotkaniu się protestantyzować".

Pastor stwierdza, że spotkanie w Rzymie było "piękne" i "ważne". To piękno, według niego, polega na tym, że "potrafimy rozmawiać ze sobą w uniżeniu i w miłości".

"Tak, to prawda - różnimy się. I tak, to prawda - mimo tych różnic rozpoznajemy w sobie braci. Braci, którzy co prawda się ze sobą nie zgadzają w wielu sprawach, ale już z tego powodu nie odmawiają sobie miana chrześcijan, a to w historii zdarzało się nagminnie" - zauważa.

W poście odnosi się do krytyki, jaka wylala się po watykańskim spotkaniu.

"Naszemu spotkaniu z papieżem w Rzymie towarzyszą różne emocje. Jest sporo chrześcijańskiej miłości i wzajemnego szacunku. Niestety jest też niemało kłamstw, szczucia i oszczerstw" - ubolewa.

Jak wyjawia, początkowo nie chciał "zajmować się hejtem" związanym z jego wizytą w Rzymie i całym spotkaniem.

"Pomyślałem, że co mnie obchodzi czyjaś nienawiść" - pisze.

Stwierdził jednak, że zabierze głos, ponieważ wiele osób "czytając czyjeś kłamstwa, faktycznie może poczuć się zdezorientowanym i zagubionym".

"Tym zaniepokojeniem rzeczywiście chciałbym się przejąć i pokazać, że nie ma żadnych powodów do zmartwień (bo przecież nie ma sensu przejmować się czyimiś kłamstwami)" - oświadcza.

"Szanuję i rozumiem Wasze zaniepokojenie tą wizytą" - deklaruje.

Zamierza w związku z tym przygotować film, w którym wyjaśni, dlaczego "dla nas, biblijnie wierzących protestantów, nie ma powodu do niepokoju".

Włodarczyk odnosi się do dwóch informacji, które pojawiły się w mediach społecznościowych i które określił mianem "kłamstw".

Jedną była podana przez pastora Sławomira Ciesiółkę informacja o wręczeniu przez papieża uczestnikom poświęconych różańców.

"Sławomir Ciesiółka napisał, że papież dał nam poświęcone różańce i że od przyszłej niedzieli będziemy się modlić na różańcach w naszych Kościołach. Potem poszły zdania w stylu „Czy twój pastor jest na tym zdjęciu” i zachęta „uciekajcie od takich pastorów” - wskazuje Włodarczyk.

Wspomniana informacja została później sprostowana przez pastora z Inowrocławia, ale na tym, jak pisze Włodarczyk, sprawa się nie skończyła.

"Sławek Ciesiółka sprostował na drugi dzień, że co prawda to nie były różańce, ale napisał, że i tak będziemy się na nich modlić. Czyli nadal kłamliwie na nas szczuje" - stwierdził pastor z Bydgoszczy.

Jako "kłamstwo numer 2" podał wpis pastora Andrzeja Cyrikasa.

"Andrzej Cyrikas napisał, że w Rzymie rozmawialiśmy „o zjednoczeniu chrześcijan w jednej organizacji kościelnej”. Taki tekst ma prawo zaniepokoić każdego protestanta. Kiedy to przeczytałem, pomyślałem, że albo Andrzej Cyrikas kłamie albo ja uczestniczyłem w innym spotkaniu. Okazało się, że Andrzej Cyrikas przeczytał o tym u Marcina Zielińskiego. Zrobiłem więc coś, czego manipulant nie założył – przeczytałem, co tak naprawdę napisał Marcin" - pisze Włodarczyk.

Jak zauważa, we wpisie Zielińskiego była co prawda mowa o "budowaniu jedności w Kościele", ale też o tym, że papież zachęcał uczestników do zachowania "swojej tożsamości i przynależności".

"Kto jednak ma odrobinę pojęcia o poglądach papieża Franciszka, wie, że poprzez Kościół papież rozumie rzeczywistość, której nie wyczerpuje i nie obejmuje w pełni żadne jedno tylko wyznanie" - podkreśla pastor z Bydgoszczy.

Na koniec jeszcze raz podkreśla, że "nie ma powodu do zmartwień" po spotkaniu w Watykanie.

"Rozumiem, że ktoś biblijnie wierzący mógł zgorszyć się tym, że „rozmawialiśmy o jedności w ramach jednej organizacji” albo „będziemy modlić się na różańcu”. Chciałem pokazać Wam, że takie teksty to po prostu kłamstwa. Bóg nigdy nie używa kłamstwa i manipulacji do budowania swojego Kościoła. Naprawdę nie ma powodu do zmartwień" - zaznaczył.

Na podstawie: Facebook/Michał Włodarczyk

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 listopad 2022 20:32
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  sługa Chrystusa · 1 lata temu
  Dzięki pastorze za twój wyważony głos i świadectwo w tej sprawie. Oprócz mądrych słów Johna Godsona , czy Bogdana Olechnowicza, brakowało jeszcze twojego. Jeszcze raz dziękuję za te wyjaśnienia. 
  • This commment is unpublished.
   Ale tu capi judaszem · 1 lata temu
   @sługa Chrystusa Ohydne judaszowe wazeliniarstwo sługa judasza 
  • This commment is unpublished.
   sługa Chrystusa · 1 lata temu
   @Ale tu capi judaszem A czy powtórzysz to samo słowo w słowo  o mnie przed Jezusem, Który mnie odkupił i usprawiedliwił?  Oj marny twój los wówczas jeśli nie przestaniesz jak diabeł oskarżać braci, katolików czy protestantów! 
  • This commment is unpublished.
   Nawróć się póki czas do ? · 1 lata temu
   @sługa Chrystusa Gdybys był now*narodzonym dzieckiem Bożym nie tolerowałbyś zwodniczej ekumenii nie jesteś dzieckiem bożym lecz zwodziciela wilkiem w owczej skórze mój kochany Pan zgładzi twego szefa jednym tchem 
  • This commment is unpublished.
   Nie dla ekumeni · 1 lata temu
   @Nawróć się póki czas do ? Nawróć się do żywego Pana panów Króla królów jedynego Zbawiciela Jezusa Chrystusa 
  • This commment is unpublished.
   ekumeniczny protestant · 1 lata temu
   @Nawróć się póki czas do ? Nie krzyżuj Pana Jezusa ponownie, przez oskarżanie braci! Nie jeden katolik kocha Pana Jezusa o wiele bardziej niż nie jeden protestant! 
  • This commment is unpublished.
   Szyderca będzie w puekle · 1 lata temu
   @ekumeniczny protestant W Biblii nie ma czegoś takiego jak ekumeniczny protestant ale prostytutka tak 
  • This commment is unpublished.
   dziecko Boże · 1 lata temu
   @Szyderca będzie w puekle Co ty wiesz o piekle? Byłeś tam?
  • This commment is unpublished.
   Prawda cię boli ekumenisto p · 1 lata temu
   @dziecko Boże Ekumeniczne prostytutki idą na zatracenie do piekła w niebie nie ma miejsca dla 30to srebrnikowych ekumenicznych judaszy
  • This commment is unpublished.
   Ekumenia to patologia · 1 lata temu
   @sługa Chrystusa Tona wazeliny no cóż moda na kochających inaczej ma się całkiem nieźle szczególnie w takim środowisku różowych miśków purpuratów 
  • This commment is unpublished.
   Dżejn · 1 lata temu
   @sługa Chrystusa Braci katolików? 
  • This commment is unpublished.
   ekumeniczny protestant · 1 lata temu
   @Szyderca będzie w puekle w Biblii za to jest , że prostytutki was (nawet was protestantów walczących z krwią i ciałem) wyprzedzą do Królestwa Bożego! 
  • This commment is unpublished.
   Prawda cię wyzwoli · 1 lata temu
   @Prawda cię boli ekumenisto p Nie zdrowo tak jad wylewać przed snem jeśli w ogóle jesteś wierzący.
  • This commment is unpublished.
   biblista · 1 lata temu
   @Ekumenia to patologia Nie wiem czy wiesz, ale @walczący z krwią ciałem to oznajmiam ci że słowo ekumenia pochodzi z Biblii ! To greckie οικουμενης , a oznacza zamieszkujący świat, ziemię. :) Wszyscy ludzie są nazwani ekumenią. :) 
  • This commment is unpublished.
   Wiktor · 1 lata temu
   @ekumeniczny protestant Kochają Pana Jezusa a modląc się do Maryi czy „świętych” sami Go ponownie nie krzyżują? Zapomnieliśmy już może o tablicach Mojżesza ??Tak wiele się cytuje tutaj Nowego Testamentu a może warto czasem powrócić to Starego? Przecież on nadal obowiązuje. 
  • This commment is unpublished.
   katol · 1 lata temu
   @Wiktor Mariawityzm-maryjnosc to BALWOCHWALSTWO zgodnie z pierwszym przykazaniem dekalogu
   Jest JEDEN Bog.
   Przypominam ze z mariawityzmem (maryjnoscia) wyjatkowo polskiej specyfiki ostatnicjh 100 lat walczyl sam Watykan i ekskomunikowal te sekte siostry Kozlowskiej
   pl.wikipedia.org/wiki/Mariawityzm
   JEST JEDEN BOG OJCIEC WSZECHMOGACY-wyznanie wiary nicejskie z 325 roku powtarzane na kazdej katolickiej mszy.
   Rozance do XI wieku odmawiane przez mnichow i zakonnikow TYLKO na Psalmach na chwale Boga Ojca a NIE pozdrowieniem anielskim z ewangelii Lukasza do Marii czlowieka.Marii nie nalezy sie czesc boska!
   Na calym swiecie w Kosciele Katolickim wielbi sie Boga Ojca Wszechmogacego!!
   Na krzyzu Jezus NIE powiedzial ucziowi zawierz sie Marii tylko wez ja pod opieke "oto matka twoja" Jezus NIE uczyl dwusnastke apostolow modlitw do Marii swojej matki!!!!TYLKO do Boga Ojca ktory go poslal.
   Fragment z wikipedii
   "Mariawityzm – grupa wyznań chrześcijańskich, tradycji katolickiej powstała w Polsce na przełomie XIX i XX wieku, oparta na objawieniu Dzieła Wielkiego Miłosierdzia, którego dostąpiła polska zakonnica Maria Franciszka Kozłowska. Wspólnota mariawicka działała początkowo w ramach Kościoła rzymskokatolickiego zachowując jego zwyczaje i praktyki pobożnościowe, jednak w 1906, po ekskomunice nałożonej przez papieża Piusa X na założycielkę i księdza Jana Kowalskiego, została z niego wyłączona[1].
   Mariawityzm jest wyznaniem oryginalnie polskim, wywodzącym się organizacyjnie z ruchu honorackiego. .."
  • This commment is unpublished.
   Mw · 1 lata temu
   @sługa Chrystusa Katolik to nie brat. A jeżeli dla kogoś jest to radzę sprawdzić w jakim duchu...
  • This commment is unpublished.
   katolik · 1 lata temu
   @sługa Chrystusa Niech Jezus Ci błogosławi! Dobrze,  że jesteś Bracie
 • This commment is unpublished.
  Zielonoświątkowiec z KZ · 1 lata temu
  Dokładnie jest tak jak piszesz Pastorze, ja  bym tylko jeszcze  wielu pastorom zamiast konkretnych cytatów biblijnych, których już tu i tak wrzucałem, dodał przypomnieć sobie proroczą wizję pewnego świętej pamięci już proroka  zielonoświątkowego Rick Joyner "Zastępy, czy też Hordy piekła maszerują"" 3 Tomy aż były. Sporo tam było o pokorze i pysze i  niestety też o walce braterskiej zamiast z diabłem i grzechem. 
  • This commment is unpublished.
   Konkret · 1 lata temu
   @Zielonoświątkowiec z KZ Bezpłciowe budyniowe miśki waszym grzechem jest bratanie się z diabłem watykanem
  • This commment is unpublished.
   sługa Chrystusa · 1 lata temu
   @Konkret No to mi znajomo wygląda twój jad przypomina, jad faryzeuszy do których Pan  Jezus powiedział. że  prostytutki wyprzedzają ich do Królestwa! Wyprzedzają też katolicy protestantów, z których sączy się jad nienawiści. Któzy zamiast z diabłem wojować wojuą z krwią i ciałem! 
  • This commment is unpublished.
   David Kotkin · 1 lata temu
   @Zielonoświątkowiec z KZ Rick joyner zyje i ma sie ma sie dobrze .Prosze nie myl kazdej krytki z atakiem zlego
  • This commment is unpublished.
   Ekumenia to zwiedzenie · 1 lata temu
   @sługa Chrystusa Wasz jad jest dopiero zwodniczy ciepełkowo milusio faryzejsko jezuicki jak wąż w Edenie  który skusił Ewkę 
  • This commment is unpublished.
   Zielonoświątkowiec z KZ · 1 lata temu
   @David Kotkin Tak pomyliłem go z innym prorokiem John Paul Jacksonem, który zmarł, a miałem na myśli wizję żyjącego przepraszam Ricka Joynera, ale nie mylę ataku złego z atakiem ludzi wierzących o których pamiętam na 100 % było w tej wizji proroczej , proszę sobie przypomnieć te trzy tomy opisane. 
  • This commment is unpublished.
   ekumeniczny protestant · 1 lata temu
   @Ekumenia to zwiedzenie jak ty się modlisz bracie z takim jadem?
  • This commment is unpublished.
   ekumeniczny protestant · 1 lata temu
   @Konkret Bój się Boga i unikaj złego  to niech będzie twoim motto !
  • This commment is unpublished.
   Precz szatanie · 1 lata temu
   @ekumeniczny protestant Ja boje się Boga ty niestety nie idziesz ze złem w zaparte szyderco 
  • This commment is unpublished.
   Ekumenia jest z piekła rodem · 1 lata temu
   @ekumeniczny protestant Z Prawda się modle która jest Jezus Chrystus a jad masz ty broniąc diabelskiej ekumenii 
  • This commment is unpublished.
   Popraw se kiecke · 1 lata temu
   @ekumeniczny protestant Nie pisz do mnie bracie służący diabłu nie są moimi braćmi nazywasz siebie protestantem to kpina przeciwko komu i czemu protestujesz bratając się z wielka wszetecznicy watykańską 
  • This commment is unpublished.
   ekumeniczny protestant · 1 lata temu
   @Popraw se kiecke Kiedy się ostatnio spowiadałeś przed Bogiem? Protestantów nie obowiązuje żadne wyznanie grzechów? Z każdego słowa będziemy wszyscy rozliczeni!
  • This commment is unpublished.
   Prawda ciebie boli · 1 lata temu
   @sługa Chrystusa Będą się wymieniać koraliczkami i medalionami kłamstwo goni kłamstwo już się napili jadu ze swego szefa 
  • This commment is unpublished.
   Biblista · 1 lata temu
   @Prawda ciebie boli nie zapędzaj się ze swoją pychą wiodącą cię do upadku? A ty myślisz, że co żony Jakuba miały w swoich walizkach? :) 
  • This commment is unpublished.
   Taka prawda o judaszach · 1 lata temu
   @ekumeniczny protestant Ekumeniczna prostytutka raczej jesteś
  • This commment is unpublished.
   ekumeniczny wierny · 1 lata temu
   @Ekumenia jest z piekła rodem czego bronię? οικουμενης - oikoumenēs zamieszkałej ziemi? :) 
  • This commment is unpublished.
   ekumeniczny protestant · 1 lata temu
   @Precz szatanie nie widać tego po twoim jadzie z serca :( Dobranoc! 
  • This commment is unpublished.
   katol · 1 lata temu
   @Ekumenia to zwiedzenie zwiedzeniem jest rozwodnienie TYLKO Pawlem nauki Kosciola i stworzenie fast fooda pseudo-zbawienia.Pozniej po kilku pokoleniach taki protestantyzm przeradza sie w pustynie laicka duchowa jak w Prusach w tym byle nrd  (Luteranie) Czechy -90 procent laickie po protestanckich Husytach, Holandia i Wielka Brytania dominujaco dzis agnistyczne, ateistyczne i laickie. Kiedys kolebka europejskiego protestantyzmu.Dziwolagow chrzescijansko proetstanckich  ze Skandynawii nie bede omawial.PLACEBO ksiazka Howarda Pittmana- baptysty traktuje o chrzescijanstwie wielbiacym ustami!!goraco polecam
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @katol Lepiej jest być człowiekiem wolnym i to wyrażać, niż być w złotej klatce katolickiego bałwochwalstwa, które zamiast Chrystusa wypełnia ludzką pustkę dając fałszywe przeświadczenie, że jest się zbawionym. Kościół nie jest powszechny, ani katolicki - wąska jest droga i niewielu nią idzie. A dla samozwańczych rządców dusz tylko statystyki i głowy się liczą, ale jaki jest poziom moralności w tych krajach? Zobacz sobie wskaźnik korupcji - kraje protestanckie zawsze są w czołówce najmniej skorumpowanych na świecie w/g Transparency International.
  • This commment is unpublished.
   kato · 1 lata temu
   @Mat chopie ja zyje w kraju najwiekszej drukarki gdzie dominuja protestanci.
   Bajki o korupcjii opowiadaj w swwoim gronie ignorantow. Zdajesz sobie sprawe ze pierwsze szlaki ucieczek czarnych niewolnikow byly na poludnie do katolickiej hiszpanskiej Florydy. Tam znajdowali ustawowa wolnosc i prosperite. Ba byli hiszpancy czarnoskorzy spaniards -kapitanowie statkow. Wiesz co oznaczaja 'saggy pants' od 'breaking the buck' -przelamywanie kwaltem nieposlusznego ogiera czarnego niewolnika gdzie na znak przelamania zbiorowym gwaltem chodzil z opuszczonymi gacviami. Dzis czarni chyba nieswiadowmie to powielaja w modzie. Segregacja rasowa byla jeszce w latach 60tych ubieglego wieku. W 2015 Wielka Blytania spalcila FRAMEROM za szkody wynikle z utraty niewolnikow-zniesienie niewolnictywa. Powtorze bialym anglosaskim FARMEROM, a nie czarnym niewolnikom.
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @kato Niewolnictwo, transport Czarnych z Afryki i prześladowanie tubylców miały miejsce w obu Amerykach, również Łacińskiej, katolickiej. Anglikanie różnią się od katolików prawie tylko tym, że nie uznają papieża jako głowy, podobnie jak prawosławni. Nie utożsamiam się z tym kościołem. Anglikanie prześladowali u siebie purytan czyli tych, którzy pragnęli większych reform kościelnych na podstawie Biblii. Oni właśnie opuszczali Anglię i założyli niektóre miasta w USA i cieszyli się długo sympatią u Indian. W 1641 r w Messachusetts ustanowili tzw. Body of Liberties mówiący, że niewolnictwo jest dopuszczone tylko wobec tych, którzy są schwytani w wojnach, albo z własnej woli się mu oddali. Obie Ameryki kolonizowali różnego pokroju ludzie. A jak traktowano chłopów w Polsce?
   https://wielkahistoria.pl/malo-sie-roznia-od-bydla-jak-naprawde-wygladali-polscy-chlopi-panszczyzniani/
   Tu masz indeks postrzegania korupcji Transparency International. Pierwsze kraje Skandynawskie, Dania, Finlandia, Norwegia, Nowa Zelandia, wysoko Singapur, Niemcy dopiero 10.
   https://www.transparency.org/en/cpi/2021
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   Nie zadałem pytania czy Indian, lub Murzynów przywożono do Polski tylko jak katolicka polska szlachta traktowała polskich katolickich chłopów? Czytałeś? Bo sugerujesz, że niewolnictwo to głównie protestancka rzecz. Umierali z głodu oni i ich dzieci, historycy stawiają tezy, że mogli być odsprzedawani. Natomiast w USA interesem pana było aby niewolnik był zdrowy i miał siłę do pracy, chłop polski sam musiał się o siebie troszczyć po oddaniu pańszczyzny, czasem jedynym ratunkiem było dla niego uciec ze wsi - jak niewolnik. Zastanawiam się ilu polskich chłopów okresu przedrozbiorowego zamieniłoby się na warunki życia z niewolnikami w USA. Nie kolonizowaliśmy jak katolicka Portugalia, czy Hiszpania, bo nasi /w tym również również katoliccy/ sąsiedzi uznali, że jesteśmy państwem niezdolnym do samo-rządzenia i skolonizowali nas.
   Mentalność kolonizatora i wyzyskiwacza nie zależy od wyznania, podobne obrazki prześladowania Czarnych mógłbym ci przedstawić z Brazylii i co z tego, że później niektórzy papieże usiłowali z niewolnictwem walczyć poprzez bulle, skoro miejscowe kościoły się tym nie przejmowały i niewolnictwo akceptowały, film "Niewolnica Isaura". W Brazylii zniesiono je oficjalnie w 1888 r, najpóźniej w Amerykach, przez 350 lat było ono sercem ekonomii tego kraju. Pod koniec XV w papież dał władzę Portugalii nad Afryką Zachodnią, a Hiszpanii nad Ameryką Pd, aby nawracały, ale i wykorzystywały tamtejszych Indian jako niewolników.
  • This commment is unpublished.
   Mw · 1 lata temu
   @sługa Chrystusa 2Kor 6:14-18: "Nie wprzęgajcie się w nierówne jarzmo z niewierzącymi. Cóż bowiem wspólnego ma sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo jaka jest wspólnota między światłem a ciemnością? Albo jaka zgoda Chrystusa z Belialem, albo co za dział wierzącego z niewierzącym? A co za porozumienie między świątynią Boga a bożkami? Wy bowiem jesteście świątynią Boga żywego, tak jak mówi Bóg: Będę w nich mieszkał i będę się przechadzał w nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, i nieczystego nie dotykajcie, a ja was przyjmę. I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami — mówi Pan Wszechmogący."
  • This commment is unpublished.
   Catty · 1 lata temu
   @Zielonoświątkowiec z KZ Hm...wierzysz w objawienia Ricka Joynera ? 
  • This commment is unpublished.
   Catty · 1 lata temu
   @Catty Polecam w kontekście RJ i Morning star  poszukac sobie książki Mishel McCummber
  • This commment is unpublished.
   Catty · 1 lata temu
   @Catty Fragment : "Widzisz, kiedy po raz pierwszy przybyłam do MorningStar, mój pytający umysł wytworzył wiele wewnętrznych turbulencji. Jednak im dłużej tam byłam, tym lepiej stawałam się racjonalizująca znaczenie prawie każdego przeciwstawnego dowodu. Gdybym przestała o tym myśleć, zdałabym sobie sprawę, że dosłownie robiono mi pranie mózgu do zamknięcia moich racjonalnych myśli i naturalnego rozeznania. Byliśmy zalewani zapierającymi dech w piersiach biblijnymi zwrotami, które były poza kontekstem.]
 • This commment is unpublished.
  Mario · 1 lata temu
  Michal Włodarczyk z ICF Bydgoszcz, dawny zbor (KDC) Kościoła Zielonoświątkowego, potem usuniety ze struktur tego kosciola za dziwne nauki. ICF zapraszal tez B. Olechnowicza, znanego heretyka, fanatycznie oddanego Platformie Obywatelskiej. Dziekuje, ale te zapewnienia M. Włodarczyka sa dla mnie tak wiarygodne,  jak zapewnienia Hitlera, czy obecnego cara Putina o pokoju na swiecie. Duzo, duzo by tu pisac. Nie zdziwie sie, jak tam byl kolejny heretyk Marek Ciesiółka  - z tej samej denominacji , co B. Olechnowicz,  czyli KBwCH.Podsumowując: jest to powod do odejscia z tych zborow i goracej modlitwy do Pana, GDZIE jest moje wlasciwe miejsce.
 • This commment is unpublished.
  aolsza · 1 lata temu
  Jak może nie być niepokoju, sokro pan Marcin Zieliński otwartym tekstem mówi o ugodzie w sprawie prozelityzmu i wspomina, że marzeniem tego układu jest INTERKOMUNIA .... Chyba że pan Marcin i pastor Włodarczyk byli na różnych spotkaniach....
 • This commment is unpublished.
  aolsza · 1 lata temu
  A skoro nie różaniec, to co otrzymali ? Medal ? A co jest na tym medalu ? Czy  Pan Włodarczyk mógłby opowiedzieć coś więcej o tym? A co z obrazem (gobelinem) w tle, co przedstawia, czego jest symbolem ? Bo to wbrew pozorom nie jest mało istotny drobiazg...
 • This commment is unpublished.
  Udane ekumenie · 1 lata temu
  Słudzy diabla 
 • This commment is unpublished.
  Ekumeniczne odstępstwo · 1 lata temu
  Dzięki takiemu zwiedzeniu oby ludzie jeszcze bardziej przejrzeli na oczy i szli za Jezusem Chrystusem a nie za fałszywymi ludzikami antychrystami
  • This commment is unpublished.
   obiektywny · 1 lata temu
   @Ekumeniczne odstępstwo W niejednym katolickim kościele idą właśnie za Jezusem, a nie jak w wielu protestantów za człowiekiem pastorkiem i mamoną (dziesięciną) 
  • This commment is unpublished.
   Taka moja refleksja · 1 lata temu
   @obiektywny Mylisz się.. nie siej zamętu! W katolickim kościele nikt nie idzie za Jezusem Chrystusem - tym z Pisma Świętego. A jeśli jednak tam jest i poznał Zbawiciela i robi wszystko, żeby iść za Nim to już nie jest r-k katolikiem! Tak mówią dokumenty.Nie można być ignorantem i udawać, że jest się katolikiem a jednocześnie nie wypełniać dokładnie tego co wymaga katolickie prawo!Ludzie mówią: ale przecież nawróciłem się w kościele katolickim! Tak, to możliwe ale źródłem nawrócenia nie jest kościół ten czy tamtemu ale Bóg. Kościołowi nic nie można zawdzięczać tylko Bogu! 
 • This commment is unpublished.
  Dżejn · 1 lata temu
  Jak może wierzący, now*narodzony prowadzić dialog z kimś o poglądzie:" (...) poprzez Kościół papież rozumie rzeczywistość, której nie wyczerpuje i nie obejmuje w pełni żadne jedno tylko wyznanie" - pisze pastor z Bydgoszczy. Kościół jest jeden - Kościół Pana Jezusa. Jakie inne wyznania go wyczerpują? Może te niechrześcijańskie / pogańskie, o których papież mówi? 
 • This commment is unpublished.
  Baca · 1 lata temu
  A muzułmanów tam z wami nie było? Pono chrislam ma być we Jełuropie
 • This commment is unpublished.
  wik jan · 1 lata temu
  Jak widać M. Włodarczyk nie ma zielonego pojęcia o biblijnej wierze uważając katolików za swoich braci i chrześcijan. Będąc pastorem i nie mając tak fundamentalnego rozeznania duchowego wydaje się uzasadnionym twierdzenie że pan W. nie jest zapewne nawet now*narodzony stąd duchowa ślepota. Panu Włodarczykowi trzeba głosić upamiętanie i przyjęcie Jezusa jako Zbawiciela. 
 • This commment is unpublished.
  Tubal · 1 lata temu
  Mnie zadziwia z jaką łatwością można kogoś nazywać bratem. Nawet JEZUS nie mówił że wszyscy są Jego braćmi.(odsyłam do słowa Bożego kto jest nazwany bratem Jezusa)Mnie zależy na jedności na duchwych zasadach Słowa Bożego, nie akceptuję żadnej innej jedności rodem z wierzy Babel.
  I katolicy jak i protestanci powinni z wielu doktryn pokutować! P.S. nie jestem za żadnym z tych wyznań religijnych, nie przypisuję im jedynozbawczości  czy monopolu na prawdę. BOŻE Słowo jest prawdą i do niego was odsyłam. 
  • This commment is unpublished.
   uczeń Jezusa · 1 lata temu
   @Tubal Biblia Ekumeniczna1 Tm 6:3: "Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów naszego Pana Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnością,"1 Tm 6:4: "ten jest zaślepiony przez pychę. Niczego nie rozumie, ale ma chorobliwą skłonność do dociekań i słownych utarczek, które rodzą zawiść, spory, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia,"
  • This commment is unpublished.
   Tubal · 1 lata temu
   @uczeń Jezusa Tylko trzeba to wprowadzić w życie! I nic więcej.
 • This commment is unpublished.
  Kate · 1 lata temu
  Papież po pierwsze powinien głosić dobrą nowinę aby ludzie się naradzali na nowo i nie trafiali do piekła. Nie słyszałam nigdy z jego ust ewangelii. Ewangelia jest prosta, nie ma co kręcić. Chyba że się jej nie chce przyjąć wtedy się dodaje mnóstwo innych „pośredników”, sposobów aby zapracować na zbawienie przez uczynki, nakazów oraz zakazów. Kościół Rzymsko-katolicki opiera się na Starym Testamencie: kapłaństwo wybranych zamiast wszystkich wierzących, modlitwy do zmarłych które są zakazane, pośrednictwo Maryi jak ci ludzie którzy piekli chleby na cześć Królowej Niebios zamiast oddać cześć Bogu. Podobnie jak Izaelici zrobili cielca ze złota tak w KRK pełno „świętych” brązów i przedmiotów przed którymi wyznawcy się kłaniają. To nie jest Bóg.
 • This commment is unpublished.
  Jan · 1 lata temu
  Jezus , i owszem spotykał się ludźmi o skrajnie odmiennych poglądach na prawdę - ale nie oznaczało to wcale że wchodził z nimi w jedność i kompromisy, wręcz przeciwnie wytykał im często hipokryzję, zwiedzenia oraz fałszywe intencje. Nie mówił im np: no cóż są różnice między nami, lecz najważniejsza jest jedność i miłość, tolerancja oraz wzajemne poszanowanie poglądów - obojętnie z jakiego źródła by nie pochodziły. Trzeba też sobie odpowiedzieć na pytanie: po co?? lub dlaczego?? Jezus spotykał się z tymi osobami, jaka była Jego główna motywacja albo cel tych spotkań?. Odniosę to pytanie do obecnie szeroko komentowanego wydarzenia w Rzymie.
 • This commment is unpublished.
  Jan · 1 lata temu
  Jezus , i owszem spotykał się ludźmi o skrajnie odmiennych poglądach na prawdę - ale nie oznaczało to wcale że wchodził z nimi w jedność i kompromisy, wręcz przeciwnie wytykał im często hipokryzję, zwiedzenia oraz fałszywe intencje. Nie mówił im np: no cóż są różnice między nami, lecz najważniejsza jest jedność i miłość, tolerancja oraz wzajemne poszanowanie poglądów - obojętnie z jakiego źródła by nie pochodziły. Trzeba też sobie odpowiedzieć na pytanie: po co?? lub dlaczego?? Jezus spotykał się z tymi osobami, jaka była Jego główna motywacja albo cel tych spotkań?. Odniosę to pytanie do obecnie szeroko komentowanego wydarzenia w Rzymie.
 • This commment is unpublished.
  Telimena · 1 lata temu
  A aaa , tak Wgl..Gdzie jest słowo" Pastor" napisane w księdze żywota?Więc , to przykazanie daje wam byście się wzajemnie miłowali !!! Każdy może się spotykać z kim chce 🤝
  Każdy może 
 • This commment is unpublished.
  નિષ્કર્ષ · 1 lata temu
  "..nie ma powodu do niepokoju."  - Czyżby?   Z tego co widać i słychać w komentarzach chyba raczej jakiś powód jest
 • This commment is unpublished.
  christi · 1 lata temu
  Naiwność nie ma granic... nie wierze w uczciwość i czystość motywacji, a to się liczy, każda strona ma „ukryty biznes” w tym... Bóg wie, ja mogę się tylko domyślać... to „budowanie jedności” sprawiło jeszcze większy podział, jeśli ktoś się wypowie negatywnie, a w Polsce jest jeszcze wolność, to jest usuwany spośród znajomych danego lidera lub blokowany i to jest „owoc” tej jedności, a miało być tylko w Duchu, czyli jednak poglądy się liczą, czyli tu chodzi o jedność, ale z zamkniętymi ustami, jeśli czegoś nie popierasz to „w*n”, jesteś legalistą, bez miłości i tak dalej, osąd totalny nie miłość, cierpliwość itd... a Jezusowi na ziemi też mówiono „w*n” (czyli nie jesteś już nasz, odejdź od nas). I tak wyglada ta jedność...???
 • This commment is unpublished.
  nie lękajcie się · 1 lata temu
  Ależ pięknie "protestanci" ( ? ) klęczą przed summus pontifex (pontifex maximus) - już prawie na dwa kolanka .. ależ pięknie oddają hołdy liderowi organizacji, która nigdy nie uzna ich jak równorzędnych - raczej ucieszy się gdy odłączeni na nowo przyłączą się pod skrzydła jedynego prawdziwego kościoła r-k., w którym jest cała pełnia i bez którego nie ma zbawienia. Wystarczy poczytać dokumenty soborowe i wszystko jest jasne
 • This commment is unpublished.
 • This commment is unpublished.
  odpMat · 1 lata temu
  Chodzi o tragiczny obraz chlopow panszczyznianych. Autor zwierzen zapomnial tylko wspomniec ze Polska byla juz pod zaborami200 lat temu czyli w 1822 -trzech zaborcow i totalnie wyniszczona ograbiona wojanmi rabunkowymi wczesniejszymi jak Potop Szwedzki, Potop ruski z wycinka Polakow przez szwedzkich proetstantow, i pozniejsza Wojna polnocna ktora rozegrala sie na terenach Polski. Taki ogromny szczegol, gdzie ludzie nie mieli juz NIC lacznie ze szlachta.
  Sam sobie odpowiedz prosze jak w protestanckiej WB czy protestanckiej biednej Szwecji traktowano chlopow i dlaczego ci nie mieli wodociagow, wody cieplej, elektrycznosci, kanalizacji, intenetu, tv i smutne buzie mieli . Moze za czesto ich szwedzi, ruscy i szwaby, Tatarzy i Turcy podbijali wespol czynili rozbiory , wybijali i okradali.
 • This commment is unpublished.
  odpMat · 1 lata temu
  web.archive.org/web/20140304193634/www.ciekawe.onet.pl/historia/wymazana-karta-amerykanskiej-historii,4,5597434,artykul.html
  Wymazana karta amerykańskiej historii (moim zdaniem wymazana karta anglosaskich protestantow bo polnoc katolicka, luteranska, podjela walke z poludniem)

  14 lut, 08:20 Tomasz Borejza / Onet Onet

  Człowiek pracujący na plantacjach Luizjany "amortyzował" się w cztery lata. Po tym czasie mógł umrzeć bez straty dla właściciela, a ten kupował nowego. To tam doszło do największego powstania niewolników w historii USA, które należy do wstydliwych i skrywanych kart przeszłości tego kraju.
  Szybka reakcja dała im przewagę, ponieważ niewolnicza armia złożona z 11 różnych narodowości i mająca... 11 wodzów, nie zdołała w tak krótkim czasie przekształcić się ze zbieraniny w wojsko.
 • This commment is unpublished.
  Za_pytanie · 1 lata temu
  Nie ma powodów do niepokoju... hahhahah bo co, bo ty człowieku tak mówisz? Kto ci dał prawo do tego?! Jeśli twoje życie nie niepokoi cię to rób jak uważasz ale jeśli nazywasz się "pastorem" - bierzesz kasę od ludzi za to że pozwalają ci wmawiać sobie co tylko chcesz to uważaj co robisz, co mówisz, z kim się spotykasz itp bo nie jesteś osobą prywatną Dostajesz kasę za twoje religijne działania! A to chyba może się nie wszystkim podobać. Rozmawiałeś o tym może z innymi którzy ci płacą???
 • This commment is unpublished.
  Mm · 1 lata temu
  Daniel nie pochylił się przed Nabuchodonozorem. A Włodarczyk tak. Bóg mówi że światłość nie ma nic wspólnego z ciemnością A On znając Słowo Boże nie zachował słów JEZUSA. Bóg mówi wyjdzcie spośród nich i nieczystego nie dotykajcie...To do dzieci Bożych.. Ale już nie do Wlodarczyka 
 • This commment is unpublished.
  ela · 11 miesiecy temu
  ekumeni mówię NIE!

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.