Kościół to wylęgarnia "narcyzów"? Pastor: będę nietaktowny...

Kościół to wylęgarnia "narcyzów"? Pastor: będę nietaktowny...

wtorek, 01 sierpień 2023 06:55
Kościół to wylęgarnia "narcyzów"? Pastor: będę nietaktowny... fot. Wikipedia

Obecnie modnie jest gniewać się na szeroko pojęty Kościół. W dobrym tonie jest mówić, że wszędzie jest miłość - tylko nie w Kościele - zauważa Bartłomiej Kurylas - pastor kościoła Nowe Narodzenie w Tarnowskich Górach.

Według niego, bardzo przyjmuje się też narracja, że "w Kościele rządzą strasznie zakompleksieni ludzie, którzy krzywdzą innych. Że to wylęgarnia i przechowywalnia narcyzów".

Pastor pyta czy może ma to wywołać wstyd za przynależność do Kościoła?

Podkreśla, że on sam jest dumny ze swojej przynależności i wdzięczny Bogu, że "pozwolił mu być jedną z nieidealnych owiec należących do idealnego Pana".

Czy cenisz sobie ludzi ze swojego kościoła?
 • Głosów: (0%)
 • Głosów: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

"Niestety będę niepopularny i nietaktowny - dla mnie osobiście Kościół jest oazą normalności i przystanią miłości. Tak doświadczam" - oznajmia.

Jak mówi, bez wsparcia ludzi z Kościoła niejednokrotnie zostałby "w ciemnościach absolutnych, powierzając się negatywnym emocjom".

Widzi społeczność, która wspiera się nawzajem i stara się dążyć do dobrego.

Jednocześnie zdaje sobie sprawę z tego, że, jak wszędzie, również w Kościele mogą pojawić się ludzie "z wadami". Mimo to, według niego, nie należy "ogólnikowo oceniać całości przez pryzmat kilku negatywnych przykładów".

"To nadal wyjątek potwierdzający regułę" - zaznacza.

Jak pisze, warto zauważyć, ze wiele osób zaangażowanych w życie kościelne jest oddanych pomaganiu innym i podejmuje działania na rzecz dobra społeczności.

Kurylas nie neguje doświadczeń innych i nie zamierza bagatelizować problemów, jakie mogą występować.

Jednak, jak wskazuje, jego osobiste przeżycia prowadzą go do przekonania, że "warto szukać i doceniać dobro w Kościele, tak jak w każdej innej sferze życia, bez generalizowania i uprzedzeń".

Pastor apeluje:

"Widzisz niebo i dobro czy piekło i zło? Bo jeśli wszędzie widzisz demony, wszędzie widzisz zło i wszędzie widzisz brak miłości - dobrze się rozejrzyj - być może już jesteś zanurzony w piekle. Człowiek nieba jest uskrzydlony Chrystusem i inspiruje innych, by latać. To nie ktoś, kto sam nie potrafi się wznieść i chce innych sprowadzić w dół poprzez zadarcie nosa i prowokacyjną gardę".

Źródło: Facebook/Bartłomiej Kurylas

Reklama

Ostatnio zmieniany wtorek, 01 sierpień 2023 07:18
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Dżejn · 8 miesiecy temu
  I bardzo cenię sobie takie zdanie pastora! 
 • This commment is unpublished.
  Andrzej z DG · 8 miesiecy temu
  Dlaczego odchodzą... dokąd zmierzają?  Warto wczytać się i pochylić nad problemem kościelnego uchodźstwa. Znajdź nas na grupie FB - Kościelni uchodźcy. 
 • This commment is unpublished.
  Janusz · 8 miesiecy temu
  Jak to mówił Janusz Gajos w słynnym monologu o kulturze: różne ludzie są na świecie
 • This commment is unpublished.
  Em · 8 miesiecy temu
  No i właśnie zawsze to wina ludzi, którym ciągle coś nie pasuje.
 • This commment is unpublished.
  Zbędna gadka · 8 miesiecy temu
  Każdy będzie bronił swojej racji i jakiekolwiek dyskusje są tu bezcelowe!
 • This commment is unpublished.
  jan · 8 miesiecy temu
  Jaki pastor i starsi tacy zborownicy, od głoszących bardzo wiele zależy, jeśli budują religię to zbankrutują a jeśli Oblubienicę to Pan Jezus się przyznaje do tej społeczności, bez Jezusa można zbudować hybrydę....
 • This commment is unpublished.
  ~Mary · 8 miesiecy temu
  Nie ma różnych kościołów,czy różnych punktów widzenia,nie ma dobrych nauczycieli.Jest tylko jeden prawdziwy,żywy duchowy,niewidzialny Kościół Jezusa Chrystusa.Pan wie,którzy są Jego.Jest tylko jeden dobry nauczyciel-Jezus Chrystus.Jeśli wsłuchasz się uważnie w Jego nauczanie i będziesz wprowadzać je w swoje życie-nie zbłądzisz.Odnoszę wrażenie,że wsłuchiwanie się w różne głosy nauczających ,próby zrozumienia ich  różnych punktów widzenia mają za zadanie odciągać nas od wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego.Bo jak możemy słyszeć głos Ducha Świętego,słyszeć co do nas mówi osobiście ,gdy zajęci jesteśmy rozmyślaniem o tym co jakiś pastor,czy ksiądz powiedział i czy miał rację.?Pan już idzie,a idzie bardzo cicho-jak złodziej,jak rabuś-tak cicho.
  ☼♥
 • This commment is unpublished.
  Wyjaśniam · 7 miesiecy temu
  a co ma taki "pastor" powiedzieć gdy zarabia dobre pieniądze na naiwnych i posłusznych "owieczkach" oraz pokazuje im kto tu rządzi!  Będzie chwalił, będzie się przymilał, będzie mówił same pozytywy..a jednocześnie będzie kpił z tych, co widzą, słyszą, mają inne zdanie i nie są mu posłuszni!
 • This commment is unpublished.
  Czuwajcie · 5 miesiecy temu
  Zależy gdzie trafisz jak na narcystycznego psychologa  "mistrza" z DNA to później ta ich "braterska" miłość może być trudna do przełknięcia dla młodego wierzącego. Dlatego szukajcie zgromadzenia które opiera się na Jezusie i Słowie, na nieobludnej milosci,   a nie na dziesięcinach (bo te dotyczyły izraelitow) , ewangelii sukcesu, ruchu słowa wiary, albo NAR i oczywiście planszowkach.

Ostatnie komentarze

A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...
@Artur Są filmy jak to Rosjanie strzelają w plecy ....
@Gitara2) (ciąg dalszy poprzedniego komentarza)
... Strzeżcie więc pilnie swoich dusz, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, w którym PAN przemówił do was na ...
@Gitara1) "Nie zapominaj o dniu, w którym stałeś przed PANEM, swoim Bogiem, na Horebie, gdy PAN powiedział do mnie: Zgromadź mi lud, abym im przekazał ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.