Warszawa

27°C

  Piękne słowa Jima Carreya o Jezusie Chrystusie (WIDEO)

  Piękne słowa Jima Carreya o Jezusie Chrystusie (WIDEO)

  piątek, 21 lipiec 2017 16:32
  Jim Carrey Jim Carrey fot. YouTube/Homeboy Industries

  Hollywoodzki aktor Jim Carrey o Chrystusie. To piękna wypowiedź.

  Carrey wziął udział w spotkaniu organizacji Homeboy Industries w Los Angeles. Pomaga ona byłym więźniom i członkom gangów.

  Przemówił podczas tego spotkania. Podał przykład Jezusa jako tego, który cierpiał za ludzkość.

  Już na początku powiedział, że wierzy, że pomieszczenie, w którym się znajdują, "wypełnia Bóg", a ludzie, z którymi się spotkał, są dla niego "bohaterami", bo podjęli decyzję, by "zostawić za sobą ciemność".

  Przyznał, że sam musiał stawić czoło kilku wyzwaniom w swoim życiu i doszedł do wniosku, że "cierpienie prowadzi do zbawienia".

  Gdy ono następuje, można albo wybrać odrzucenie, które prowadzi do zemsty i krzywdzenia siebie i innych albo wybrać przebaczenie, które prowadzi do łaski.

  Za przykład osoby, która wybrała przebaczenie uznał Chrystusa.

  - Na krzyżu okropnie cierpiał i został zdruzgotany do tego stopnia, że zaczął wątpić. Czuł się całkowicie opuszczony. Wtedy podjął decyzję - by spojrzeć na ludzi, którzy powodowali to cierpienie ze współczuciem i przebaczeniem. To otwiera bramy nieba dla nas wszystkich - oświadczył.

  Życzył tego wszystkim zgromadzonym i sobie samemu.

  Mówił także o wszechobecności Boga.

  - W kościele mówimy o wszechobecności i nikt tak naprawdę nie zastanawia się, co to znaczy. A znaczy to, że każda komórka naszego ciała jest z Boga. Wszystko jest z Boga. Wszystko pochodzi od Boga. Więc kiedy robisz dobre rzeczy i starasz się wykroczyć poza negatywizm i postarać się zrobić coś pozytywnego dla siebie, dla twojej rodziny, to jesteś sercem i oczami Boga. Gdy mówisz z tej pozycji, to jesteś Bożym głosem - powiedział.

  Jak dodał, eucharystią jest to, gdy błogosławi się innych ludzi i służy światu swoją pracą i wysiłkiem.

  - To jest eucharystia, ciało Chrystusa - podkreślił.

  Ta wypowiedź przetłumaczona na wideo poniżej.

  Niczym płomienny kaznodzieja przemawia również inny znany hollywoodzki aktor - Denzel Washington - syn zielonoświątkowego posługującego. Podkreśla on, że wszystko zawdzięcza Bożej łasce i apeluje, by stawiać Boga we wszystkim na pierwszym miejscu.

  Tu wygłasza płomienne kazanie grupie młodych aktorów:

  Zobacz także: Christ Pratt: podszedł o mnie i powiedział, że Jezus...

  REKLAMA

  Dodaj komentarz

  Please publish modules in offcanvas position.