Biblia mówiła to już dawno temu. Nauka to potwierdziła

Biblia mówiła to już dawno temu. Nauka to potwierdziła

środa, 08 październik 2014 19:37
Biblia mówiła to już dawno temu. Nauka to potwierdziła

Myślałeś, że Biblia jest nienaukowa? Zobacz to!

Często osoby, które nie czytają Biblii, negują i lekceważą ją jako księgę napisaną tysiące lat temu. Sądzą przy tym, że jest ona przestarzała i niezgodna ze współczesnymi odkryciami naukowymi.

Oczywiście Biblia nie jest księgą stricte naukową. Jest przesłaniem Boga do ludzi.

Jest jednak parę przykładów, które pokazują, że Biblia już dawno mówiła o faktach opisywanych dziś przez naukę. Oto niektóre z nich:

1. Ziemia ma okrągły kształt

Księga Izajasza 40,22:

"Siedzi nad okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze; rozpostarł niebo jak zasłonę i rozciąga je jak namiot mieszkalny."

Księga Przypowieści Salomona 8,27:

"Gdy budował niebiosa, byłam tam; gdy odmierzał krąg nad powierzchnią toni." - mowa mądrości.

2. Niezliczona liczba gwiazd

Księga Jeremiasza 33,22:

"Jak nie mogą być zliczone zastępy niebieskie i nie może być zmierzony piasek morski, tak mnogie będzie potomstwo Dawida, mojego sługi, i kapłanów lewickich, którzy mi służą".

3. Ziemia unosi się w przestrzeni

Księga Hioba 26,7:

"Rozpościera północ nad pustką, a ziemię zawiesza nad nicością."

4. Ponad atmosferą ziemską znajdują się kolejne "niebiosa", jeszcze potężniejsze. To "niebiosa niebios". Może chodzić tu o przestrzeń kosmiczną

2 Księga Kronik 6,18:

"Lecz czy naprawdę zamieszka Bóg z człowiekiem na ziemi? Oto niebiosa i niebiosa niebios nie mogą cię ogarnąć, a cóż dopiero ten przybytek, który zbudowałem?!".

Księga Powtórzonego Prawa 10,14:

"Oto do Pana, twego Boga, należą niebiosa i niebiosa niebios, ziemia i wszystko, co na niej się znajduje".

Księga Nehemiasza 9,6:

"Ty jedynie jesteś Panem! Ty stworzyłeś niebiosa, niebiosa niebios i cały ich zastęp, Ziemię i wszystko, co jest na niej, morza i wszystko, co jest w nich, Ty też wszystko to utrzymujesz przy życiu, a zastęp niebieski oddaje ci pokłon."

Ten fragment wskazuje także, że gwiazdy (nazywane w Biblii często zastępem niebieskim) znajdują się nie na niebie atmosfery ziemskiej, lecz na niebiosach niebios czyli, jak można się domyślić, w przestrzeni kosmicznej, ponad atmosferą ziemską.

5. Gwiazdy nie są jedynie plamkami na niebie.

Księga Hioba 9,9-10:

"On stworzył Niedźwiedzicę, Oriona, Plejady i Gwiazdozbiór Południa. Czyni wielkie, niezbadane rzeczy i cuda, którym nie ma miary."

Hiob mówi więc o stworzeniu gwiazd jako o niesamowitym cudzie i dowodzie wszechmocy Boga. Podobnie Izajasz (40,28):

"Podnieście oczy w górę i patrzcie: Kto stworzył te gwiazdy? - Ten, który w szykach prowadzi ich wojsko, wszystkie je woła po imieniu. Spod takiej potęgi i olbrzymiej siły nikt się nie uchyli."

6. We wnętrzu Ziemi panuje nadzwyczaj wysoka temperatura.

Księga Hioba 28,5:

"Z ziemi pochodzi chleb, lecz w głębi jest ona rozgrzebana jakby przez ogień".

7. Powietrze posiada wagę

Księga Hioba 28,25:

"Gdy nadawał wiatrowi wagę i mierzył pojemność wód".

8. Wiatr "krąży"

Księga Kaznodziei Salomona (Koheleta) 1,6:

"Wiatr wieje ku południowi i skręca ku północy; wiatr ustawicznie krąży i w swym biegu okrężnym wraca."

9. Krew jest źródłem życia

Księga Kapłańska 17,11:

"Gdyż życie ciała jest we krwi, a Ja dałem wam ją do użytku na ołtarzu, abyście dokonywali nią przebłagania za dusze wasze, gdyż to krew dokonuje przebłagania za życie."

10. Na dnie oceanu znajdują się doliny i góry

Księga Jonasza 2,6-7:

"Wrzucił mnie na głębię pośród morza i porwał mnie wir; wszystkie twoje bałwany i fale przeszły nade mną. Już pomyślałem: Jestem wygnany sprzed twoich oczu, jakże będę mógł jeszcze spojrzeć na twój święty przybytek? Wody sięgały mi aż do gardła, ogarnęło mnie topielisko, sitowie wiło się koło mojej głowy. Zstąpiłem do stóp gór, zawory ziemi na zawsze się za mną zamknęły. Lecz Ty wydobyłeś z przepaści moje życie, Panie, Boże mój." - słowa proroka Jonasza po tym, jak został połknięty przez wielką rybę.

11. Zasady obiegu wody w przyrodzie

Księga Kaznodziei Salomona 1,7:

"Wszystkie rzeki płyną ku morzu, a jednak morze nie wzbiera; w dalszym ciągu płyną rzeki do miejsca, do którego zdążają."

Księga Amosa 5,8:

"Wzywa wody morskie i rozlewa je po powierzchni ziemi - Pan imię jego."

Księga Hioba 36,27-28:

"On wyciąga kropelki z morza i te rozlewają się w oparach deszczu, którym ociekają chmury i który spada na mnóstwo ludzi"

Zobacz także: Nauka potwierdza biblijny opis stworzenia świata (WIDEO)

Źródło: Pismo Święte

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Chacha · 2 lata temu
  Okrąg to nie kula więc ziemia nie może być kulą.
 • This commment is unpublished.
  Ella · 2 lata temu
  przeczytałam ze zrozumieniem. Okrąg, to okrąg. Kula to kula. Różnica znacząca. Żaden z tych cytatów  nie jest potwierdzeniem faktu, że ziemia jest kulą. Nie jestem płaskoziemcą, ale gdyby mi ktoś próbował tymi cytatami udowadniać, że malunki NASA są prawdziwe, a Kopernik - mason, wstrzymał słońce, a ruszył ziemię, śmiechem bym go zabiła.
  • This commment is unpublished.
   Dyletant · 2 lata temu
   @Ella Greccy uczeni w tym czasie i długo potem twierdzili, że Ziemia stoi na czterech żółwiach, a biblia twardo, że jest zawieszona na niczym. Ciekawe rzeczy można znaleść w tej "księdze dla prostaczków".
  • This commment is unpublished.
   David · 1 lata temu
   @Ella W Bibli jest napisane ze ziemie jestu utwoerdzona do czegos i nik nie moze jej ruszyc 💪😎
  • This commment is unpublished.
   Kemyt · 7 miesiecy temu
   @Ella Hebrajskie słowo tłumaczone na okrąg może również oznaczać kulę. My zresztą też potocznie mówimy, że Ziemia jest okrągła. 
  • This commment is unpublished.
   Anna · 3 miesiecy temu
   @Kemyt Okrągła to nie znaczy kulą.Okrąg od najdawniesztch czasów był i będzie płaska figura.
 • This commment is unpublished.
  Płaskoziemca · 2 lata temu
  Na kilku filmikach można zauważyć ścianę lodu na Antarktydzie który otacza okrąg ziemi.To jest dowód że nasza planeta jest płaska.A ci którzy się śmieją z tego że wojsko pilnuje uzbrojeni po zęby to powinni zrobić research,bo naprawdę jest tam wojsko i pilnuje tej ściany.NASA i media ta ogłupiły tych kuloziemców że masakra.A zapytam wprost czy oni widzieli tą swoją kulkę w kosmosie?.Za pewne by zaprzeczyli po obserwacjach na ziemi,ale co z tego jedyny dowód to polecieć w kosmos i zobaczyć jak ziemia wygląda.A na pewno jest okręgiem,księżyc i słońce są w naszej w przestrzeni,a gwiazdy zainstalowane na kopule.Takie jest moje zdanie na ten temat.Ja nie oglądam TV od 10 lat żeby dalej nie paćkać sobie mózgu przez media i national geographic :D.
 • This commment is unpublished.
  Wafel · 2 lata temu
  Ja tu widzę że sami idioci 
 • This commment is unpublished.
  Wierny Bogu · 2 lata temu
  Chrześcijanie niszczyli i niszczą. W przeszłości bibliotekę babilońską twierdząc że bred ie wypisują a pismo Święte  powieliło te inf. Jak ziemia okrągła a wiedziano od tysięcy lat o tym a Kopernika chcieli zaa to spalić ziemia  za Kolumba płaska i jak koniec wody to spadną w czeluścią przepaść. Kościołowi chodziło o wprowadzenie ciemnoty na świecie. Lud ciemny i wystraszony daje się lepiej kierowaćTak jak teraz robią media i psełdo lekarze. Nosić kagance i szypac się. Bo umrzesz. Wszystko wokół kasy się kręci. Chrześcijanie grabili mordowali w imię Boga  bo tylko oni byli godni zbawienia.. Ksiac mówi na mszy mudlcie się do Jezusa, a biblia mówi nie miejcie boszkow figur obrazów do których się będziecie modlić bo UMRZECIE!! Modlitwa ma być tylko do jedynego Boga. A nie do symboli. 
  • This commment is unpublished.
   Prosty człowiek · 2 lata temu
   @Wierny Bogu Katolicyzm to nie jest żadne chrześcijaństwo. To synteza wierzeń pogańskich i wytworów teologicznych bezczelnie sprzecznych z Biblią. Szybki przykład: Biblia surowo zakazuje modlenia się do zmarłych, którzy o niczym nie więdzą i nic nie mogą. Mimo to Katolicy przeważnie modlą sie do Maryi, która nie żyje i "czeka na zmartwychwstanie" Katolicy żeby wszystko się zgadzało ogłosili wniebowstąpienie Maryi. Katolicyzm to antyteza chrześcijaństwa stworzona by zwodzić i niszczyć. Prawdziwych chrześcijan, którzy nie chcieli uznać zwierzchnictwa Papieża zwalczano tak jak heretyków. 
  • This commment is unpublished.
   Grzegorz · 5 miesiecy temu
   @Prosty człowiek Z tego co pamiętam tylko Adwentyści i św. Jehowy wierzą że człowiek po śmieci nie żyje a jest unicestwiony. To nie tylko Kościół uczy o życiu pozagrobowym,ale i Biblia np Ap 6,11. Do tego są świadectwa ateistów,którzy przeżyli śmierć nie tylko kliniczną.
  • This commment is unpublished.
   Anna · 3 miesiecy temu
   @Wierny Bogu Hej wierny Bogu Mądrością to Ty nie grzeszysz.Zanim zaczniesz wypisywać swoje mądrości zapoznaj się z ortografia .Jeżeli z tym masz problemy to cóż dopiero z astronomia i astronautyka.Napisze ci prostymi słowami abyś zrozumial:Kopernik był masonem i to właśnie on był ich wiernym sługa, bo go nagradzali za wykonanie rozkazu obalenia idealistycznego stworzenia świata gdzie słońce jest na usługach ziemi a nie odwrotnie.Trzeba mieć ciasny umysłek aby uwierzyć w bzdury że na podstawie cyrkla i lunetki Kopernik udowodnik że Ziemia jest kulą. Wykonał zlecenia mistrzów masonerii. Ówczesny papież podpisał zgodę tego wywrotowego odkrycia pod warunkiem że będzie to określone jako hipoteza a nie pewnik naukowy 
  • This commment is unpublished.
   Margaret · 1 miesiecy temu
   @Prosty człowiek Nie wniebowstąpienie Marii, ale wniebowzięcie.
 • This commment is unpublished.
  Imię Jego Będzie Na Wieki · 2 lata temu
  Ludzie.. w oryginale chodzi nie o okrąg jak to przetłumaczono na polski żeby ładnie brzmiało, tylko o sferę (sfera to taka jakby kula jak by ktoś nie wiedział z matematyki)
 • This commment is unpublished.
  Princeska · 1 lata temu
  Ten tekst pisał jakiś baran, ktòry nie zna figur geometrycznych na poziomie pierwszej klasy PODSTAWOWEJ 😂 Okrąg to nie kula. Co za wstyd. 
  • This commment is unpublished.
   Jarek · 1 lata temu
   @Princeska Mam pytanie.Okrąg to nie kula-prawda,ale jak inaczej zapisac ze ktos siedzi nad okregiem ziemi albo odmierzal krąg nad powierzchnią toni?Siedzi nad kulistoscia ziemi czy może odmierza kulistość kuli nad powierzchnią wód?Proszę o odpowiedź
  • This commment is unpublished.
   Kemyt · 7 miesiecy temu
   @Princeska Musisz sprawdzić, jakie jeszcze znaczenia ma hebrajskie słowo przetłumaczone na "okrąg". 
  • This commment is unpublished.
   PP · 6 miesiecy temu
   @Jarek Siedzi nad kulą ziemską ? 

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.