Co złego w pożyciu pozamałżeńskim? Wyjaśnia polski pastor

Co złego w pożyciu pozamałżeńskim? Wyjaśnia polski pastor

wtorek, 06 marzec 2018 18:10
Co złego w pożyciu pozamałżeńskim? Wyjaśnia polski pastor fot. freegreatpicture.com

Seks pozamałżeński, życie na kocią łapę - niestety w świecie to dziś często norma. Polski pastor wyjaśnia, dlaczego szkodliwa.

pawelbartosikTę kwestię poruszył na swoim blogu pastor Paweł Bartosik z Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku.

Wyjaśnił, dlaczego Bóg zastrzegł intymność seksualną dla małżeńskiego przymierza:

1. Chrystus dał przykład i związał się ze swoją Oblubienicą (Kościołem) więzią przymierza. Obiecał, że nigdy jej nie opuści. Intymność poza przymierzem wskazuje, że mamy do czynienia z niepewnym, nieformalnym konkubinatem bez zobowiązań.

2. Życie razem bez małżeństwa jest samolubne. Komunikat brzmi: "Chcę tego, co masz mi do zaoferowania, ale nie chcę się zbytnio angażować i zobowiązywać."

3. Wspólne życie bez małżeństwa daje mało powodów do zaufania. Ludzie zostawiają sobie możliwość skorzystania z "lepszej okazji", gdy ta nadejdzie.

4. Małżeństwo zobowiązuje i motywuje obie osoby do okazywania miłości. Chroni ją. Tymczasem związek bez małżeństwa mówi: "nie chcę cię poślubić bo nie wiem, czy za pół roku nie znajdę kogoś bardziej atrakcyjnego niż ty".

5. Wspólne życie bez małżeństwa ma niby stanowić zabezpieczenie, "jakby coś nie wyszło". Tymczasem to właśnie najlepszy sposób, by nic się nie udało. "Jedynym sposobem na to, aby związek przetrwał i dojrzewał, jest całkowite zobowiązanie się do szukania dobra i szczęścia drugiej osoby" - pisze pastor.

6. Cieszenie się deserem przed drzwiami wejściowymi do domu nigdy nie jest dobrym pomysłem. Nie smakuje tak jak powinien.

7. Wspólne życie bez małżeństwa to oddawanie komuś czegoś, co powinieneś i chciałbyś ofiarować przyszłemu małżonkowi. Nie ograbiaj go z tego.

8. Seks pozamałżeński ma skutki doczesne - choroby weneryczne, poczucie winy, samotne matki itd. i duchowe: "Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą". - 1 List do Koryntian 6.9-10

9. Seksualna bliskość ma, zgodnie z Bożym planem dla człowieka, przynosić radość. Prawdziwą satysfakcję w daje małżeńska sypialnia: "Niech będzie błogosławiony twój zdrój, a raduj się z żony twojej młodości! Miłej jak łania, powabnej jak gazela! Niech jej piersi zawsze sprawiają ci rozkosz, upajaj się ustawicznie jej miłością!" - Księga Przysłow 5.18

Artykuł ukazał się na blogu pastora Pawła Bartosika

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.