Ewangelizacja rodziny w święta - 8 rad

Ewangelizacja rodziny w święta - 8 rad

wtorek, 24 grudzień 2019 12:01
Ewangelizacja rodziny w święta - 8 rad fot. Flickr

Czy będziesz mówić członkom swojej rodziny o Jezusie w te Święta Bożego Narodzenia? Czasami świadczenie bliskim wydaje się trudne, bo przecież znają naszą przeszłość, mogą też wskazywać na nasze błędy. Wiąże się to także z określonymi emocjami.

Jednak Święta Bożego Narodzenia to dobra okazja, by świecić światłem Jezusa wszystkim, także członkom rodziny.

Te porady mogą pomóc Ci przyprowadzić swoich bliskich o krok bliżej do przyjęcia Chrystusa.

1. Modlitwa, modlitwa, modlitwa.

Nie pozwól, by diabeł wziął twoich bliskich bez walki. Bóg szuka kogoś, kto stanie w wyłomie o twoją rodzinę. I to ty bądź tym kimś! Zanoś ich imiona przed Boga i proś o ich zbawienie. Możesz pójść też o krok dalej i poprosić kogoś wierzącego, by zgodził się w modlitwie z tobą w tej sprawie.

2. Szukaj okazji, by wywyższać imię Jezusa.

To tu diabeł chce, by chrześcijanie się zakrztusili. Zrobi, co tylko może, byś nie wypowiadał imienia "Jezus". Dlaczego? Bo nie ma żadnego innego imienia, przez które możemy być zbawieni. Gdy wprowadzisz imię Jezusa do rozmów z członkami swojej rodziny, znajdziesz się już w 90 procentach na drodze do przekazania ewangelii i podzielenia się swoim osobistym świadectwem.

3. Proś Boga, by dał ci twórcze sposoby, jak okazywać miłość Chrystusa.

Bóg dobrze wie, jak członkowie twojej rodziny potrzebują być kochani i da ci takie pomysły, jakich sam być może byś nigdy nie rozważył. Podejmij także decyzję, że będziesz okazywał im miłość, nawet jeśli oni nie będą tego robić wobec ciebie. Bezwarunkowa miłość Boża zmiękczy ich serca i otworzy ci drogę do ogłoszenia im ewangelii.

4. Napisz list ewangelizacyjny, jeśli rozmowa może być trudna.

Czasami lepiej wyrażamy się, kiedy poświęcamy czas i przelewamy nasze myśli na papier bez czyjegoś przerywania. Co więcej, twoja bliska osoba może ten list czytać niejednokrotnie. Gdy później spotkasz się z nią, zapytaj czy otrzymała ten list. To da ci doskonałą okazję, by dalej wyjaśnić jej przesłanie ewangelii.

5. Nie martw się tym, co widzisz.

Tak jak Bóg dał Noemu projekt arki czy Mojżeszowi świątyni, tak ma też plan zbawienia członków twojej rodziny. Nawet jeśli ich reakcja na ewangelię jest antagonistyczna, ufaj, że Bóg pracuje zakulisowo. Postanów, że będziesz kroczył przez wiarę, a nie przez to, co widzisz.

6. Niech twoje relacje z członkami rodziny pozostają otwarte, tak jak to tylko możliwe.

Zepsuta relacja może powstrzymać wiele rozmów o Jezusie. Choć Bóg może użyć obcej osoby do rozmowy z członkiem twojej rodziny, chce użyć także ciebie. Poproś Boga, by uzdrowił daną relację, a potem zrób to, co możesz, by wprowadzić zmiany.

7. Przyznaj, że nie miałeś racji.

Proste "proszę, wybacz mi" może zwiększyć twoje szanse świadczenia o wiele bardziej niż powtarzanie osobie z twojej rodziny po 50 razy, że Jezus ją kocha. Gdy dochodzi do sporu, bądź pierwszym, który przeprasza. Niech zobaczą, co znaczy podejście pod krzyż. Nie musisz być przed nimi idealny, ale powinieneś przejawiać charakter Chrystusa, w tym pokorę.

8. Bądź dla nich wzorem pobożnego życia.

Czy masz grzech, prezentujesz złą postawę albo dopuszczasz się zachowań, które mogą skazić twoje świadectwo? Czy członkowie twojej rodziny widzą, jak żyjesz dla Boga jednego dnia, ale innego żyjesz jak świat? Jeśli tak, to powoduje to poważne zamieszanie i wywołuje wiele pytań w ich myślach. Choć przez swoje życie nie jesteś w stanie kogoś zbawić, niezależnie od tego, jak bardzo sprawiedliwie żyjesz, to jednak nie powinieneś też prezentować im skrzywionego obrazu Boga. Poproś Go, by cię zmienił, tak jak by zmienił ich.

Autor artykułu - dr Jamie Morgan - pastor kościoła Life Church w Williamstown w amerykańskim stanie New Jersey.

Na podstawie: Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio
Myślę, że już samo stwierdzenie "magia świąt.." powinno dać do zastanowienia...
Będąc w tym wychowanym trudno to porzucić ale trzeba nam wychodzić ze świata, bo jeśli ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.