Warszawa

0°C

  Założyła do szkoły koszulkę z napisem promującym dziewictwo. Oto co ją spotkało

  Założyła do szkoły koszulkę z napisem promującym dziewictwo. Oto co ją spotkało

  poniedziałek, 22 wrzesień 2014 15:46
  Chloe Rubiano w koszulce popierającej dziewictwo Chloe Rubiano w koszulce popierającej dziewictwo fot. CNN

  Dziś promowanie dziewictwa często nie jest uznawane w Stanach Zjednoczonych za poprawne.

  Przekonała się o tym 13-letnia chrześcijanka Chloe Rubiano, uczennica szkoły w Fayetteville w stanie Arkansas. Administracja placówki kazała jej zdjąć koszulkę z napisem "Virginity rocks" (Dziewictwo jest czadowe) kupioną na chrześcijańskim festiwalu. Z tyłu ubrania widniał napis: "kocham mojego męża, chociaż jeszcze go nie poślubiłam!".

  - Lubiłam tę koszulkę, bo tak zostałam wychowana - tłumaczy Chloe.

  Jak mówi, została wyprowadzona z klasy i dano jej inną koszulkę na zmianę. Uznano, że takie ubranie "otwiera zbyt dużo możliwości do rozmów" o aktywnościach seksualnych. Chloe posłusznie przebrała się.

  W obronie dziewczyny stanęła jej mama Bambi Crozier. Na Facebooku napisała: "dziewictwo nie jest brzydkim słowem. Czy nie byłoby wspaniale, gdyby nie było tak traktowane?".

  Crozier zaznaczyła, że jej córka miała tę koszulkę od kilku lat i nosiła ją kilkakrotnie w poprzedniej szkole. Postawiła też pytanie: "dlaczego taką złą rzeczą jest mówienie o dziewictwie, podczas gdy rozdawane są prezerwatywy, a dziewczynki zachodzą w ciążę?"

  Dyrektor szkoły, Paul Hewitt, twierdzi, że szkoła jedynie przestrzega określonych zasad dotyczących napisów na ubraniu.

  "Gdyby uczennica nosiła koszulkę z napisem "seks jest czadowy" albo "pal więcej trawki", to również zostałaby poproszona o jej zmianę. Nawet pozytywne przesłanie może zakłócać spokój, a nasze szkoły muszą być sprawiedliwe i konsekwentne w traktowaniu wszystkich uczniów" - napisał w e-mailu do telewizji CNN Hewitt.

  Więcej o temacie dziewictwa w dziale "Artykuły Powiązane" poniżej.

  Udostępnij

  Źródło: Charisma News, CNN

  Please publish modules in offcanvas position.