Zestawienie światowych megakościołów. Podano, gdzie są największe. Oto jak wypada Europa

Zestawienie światowych megakościołów. Podano, gdzie są największe. Oto jak wypada Europa

sobota, 25 lipiec 2015 18:12
kościół Lakewood kościół Lakewood fot. Pixabay.com

Kościoły gromadzące co najmniej 2 tys. wiernych czyli tzw. megakościoły. Oto jak wygląda ich zestawienie na poszczególnych kontynentach.

Zestawienie oparte na kościelnej frekwencji opublikowała chrześcijańska organizacja Leadership Network. Przyznaje ona, że wzięła pod uwagę wyłącznie protestanckie wspólnoty.

Okazuje się, że największy megakościół świata to koreański Yoido Full Gospel Church w Seulu, do którego w weekendy przeciętnie uczęszcza 480 tys. ludzi.

Inne azjatyckie megakościoły to Calvary Temple Church w indyjskim Hajdarabadzie z frekwencją sięgającą 70 tys. osób oraz inny kościół w Indiach - New Life Church w Bombaju o takiej samej liczbie wiernych.

Nieco mniejsze megakościoły na kontynencie azjatyckim znajdziemy na Filipinach, w Indonezji, Singapurze, w Chinach, Malezji czy na Sri Lance.

Megakościołów nie brakuje także w Afryce. Największy to Deeper Christian Life Ministry w nigeryjskim Lagos z weekendową frekwencją sięgającą 75 tys. wiernych.

Takie i mniejsze wspólnoty oprócz Nigerii funkcjonują w Kenii, Kongo, Zimbabwe, RPA, Ugandzie, Ghanie, Wybrzeży Kości Słoniowej, Rwandzie, Zambii, Etiopii, Burkinie Faso, a nawet w Egipcie, a dokładnie w Kairze, gdzie znajduje się 7-tysięczny kościół prezbiteriański Kasr El Dobara Church.

W Stanach Zjednoczonych liderem jest kościół pastora Joela Osteena czyli Lakewood Church ze średnią frekwencją ponad 43 tys. osób.

W Ameryce Południowej na czele trzy kościoły z 50-tysięczną frekwencją w Salwadorze, Chile i Brazylii.

W Australii - kościół Hillsong, do którego w weekendy przychodzi ponad 30 tys. ludzi. Drugie miejsce - Planetshakers City Church (10 tys.)

Na tym tle bardzo słabo wypada Europa. Jest na szarym końcu.

Największy megakościół na naszym kontynencie to Kościół Wiary w Budapeszcie z przeciętną weekendową frekwencją sięgającą 8 tysięcy. Kolejny to Kensington Temple w Londynie (7 tys.) Za nim wspólnoty z Ukrainy, Holandii, Francji, Szwecji, Niemiec, Rosji i innych krajów. Wśród nich nie ma Polski.

Aby zobaczyć pełną listę, kliknij TUTAJ

Zobacz także: Przyszli protestować przeciwko działalności ewangelicznych chrześcijan z hasłami: uwaga sekta!

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.