Chrześcijanka odmówiła upieczenia tortu "ślubnego" dla lesbijek. Jest wyrok

Chrześcijanka odmówiła upieczenia tortu "ślubnego" dla lesbijek. Jest wyrok

niedziela, 23 październik 2022 18:48
Cathy Miller Cathy Miller fot. Freedom of Coscience Defence Fund

Chrześcijańska właścicielka piekarni odmówiła upieczenia tortu z okazji "ślubu" dla pary lesbijek. Odesłała je do innej piekarni, powołując się na swoje przekonanie, że małżeństwo jest przeznaczone wyłącznie dla mężczyzny i kobiety. Teraz sąd wydał wyrok w tej sprawie.

Sąd w Kalifornii orzekł, że pani Cathy Miller, właścicielka piekarni Tastries, postapiła zgodnie z prawem.

Sędzia uzasadnił wyrok tym, że jej "jedyną motywacją było postępowanie w zgodzie z jej szczerymi chrześcijańskimi przekonaniami odnośnie tego, czego Biblia naucza w sprawie małżeństwa".

Uznał też, że ta motywacja "nie była nierozsądna czy arbitralna".

Dodał, że Departament ds. Sprawiedliwego Kwaterowania i Zatrudnienia nie udowodnił jakoby Miller w sposób zamierzony poddała dyskryminacji lesbijki Eileen i Mireyę Rodriguez-Del Rio przed pięcioma laty, kiedy to zdarzenie miało miejsce.

- To było pięć długich lat. Mam nadzieję, że w naszej społeczności możemy żyć obok siebie i możemy zrozumieć, że nie powinno się narzucać żadnej agendy komukolwiek innemu - to komentarz właścicielki piekarni.

W mediach społecznościowych piekarnia napisała:

"Doceniamy wasze modlitwy i wsparcie, podczas gdy radośnie będziemy kontynuować prowadzenie biznesu".

Eileen Del-Rio określiła wyrok sądu jako "rozczarowujący" i zapowiedziała złożenie apelacji.

Grupa doradcza The Thomas Moore Society, która udzieliła wsparcia chrześcijance, określiła wyrok sądu mianem konstytucyjnego zwycięstwa.

Na podstawie: Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Dżejn · 1 lata temu
  ❤️
 • This commment is unpublished.
  Bliźni · 1 lata temu
  Można więc nie obsługiwać chrześcijan. I to zgodnie z prawem Kalifornii i Polski. Takie wyroki działają w obie strony.Sędzia nie przemyślał konsekwencji. W Polsce legalnie można odmówić świadczenia usługi każdemu powołując się na swoje sumienie. Jest to przykład idiotyzmów TK. 
  Świadczenie usług to obowiązek każdego podmiotu gospodarczego, który działa na rynku. Chcesz dyskryminować, to państwo powinno cię karać. Można skonstruować tak regulamin usług, by nie przyjmować usług obrażających innych, dyskryminujących. 
  Niech mi ktoś wytłumaczy, co jest złego w upieczeniu tortu dla pary lesbijek? Oczywiście korzeniem jest nienawiść, dyskryminacja. Czy Jezus nakazał nienawidzić bliźniego? Według pewnej interpretacji tak. 
  • This commment is unpublished.
   Ann · 1 lata temu
   @Bliźni Nie do końca może ktoś oczekiwać odebmnie usług które są wg mnie obraźliwe albo naruszające moje wartości. Prowadząc własny biznes mam prawo o tym decydować kogo obsłuże i czyje zlecenie wykonam zgodnie z wartościami które preferuje ja lub moja firma. 
  • This commment is unpublished.
   Jacek · 1 lata temu
   @Bliźni Wpis z serii: Nie rozumiem, więc się wypowiem. Takich wyroków było już w Stanach kilka, więc dokladnie wiadomo, jaka jest linia orzecznictwa. Nie wolno dyskryminować, dla tego trzeba obsłużyć każdego, niezależnie od poglądów, rasy , płci itd. ale nie o to chodziło w tej sprawie. Para lesbijek chciała, by przygotowany tort wyrażał ich poglądy na małżeństwo, sprzeczne z poglądami właścicielki cukierni. Chciały więc zmusić właścicielkę cukierni do wykonania czegoś, co byłoby złamaniem jej światopoglądu. Ta pani nie odmówiła obsłużenia ich, dlatego, że były lesbijkami. Odmówiła umieszczenia lesbijskich napisów na torcie. Dlatego sąd przychylił się do jej argumentacji.
  • This commment is unpublished.
   krzybar72 · 1 lata temu
   @Bliźni Oczywiście Twoja restauracja,Twoja piekarnia,możesz sprzedawać komu chcesz,jak był covid to w wielu punktach była informacja ,że niezaszczepionych nie obsługujemy,ktoś tam napisał,ze Rosjan nie obsługuje,ich małpy ich cyrk
  • This commment is unpublished.
   Gman · 1 lata temu
   @Jacek Co to znaczy trzeba obsłużyć ? A co to rozkaz jest ? Mieszkałem tam 20 lat i prowadziłem swoją firmę i nikt nie miał prawa mi rozkazywać czy mam klienta obsłużyć czy nie . 
  • This commment is unpublished.
   Quark · 1 lata temu
   @Bliźni Oczywiście, że można nie obsługiwać chrześcijan. I my, chrześcijanie się z tym liczymy - to cena naszego wyznania. Natomiast nieprawdą jest, że świadczenie usług wobec wszystkich to obowiązek każdego podmiotu gospodarczego. To bzdura, mrzonka. Obowiązek ma państwo wobec obywateli - niezależnie od ich przekonań, natomiast prywatna działalność nie ma żadnych tego typu zobowiązań zobowiązań, tak jak nikt nie ma obowiązku/przymusu z tych prywatnych usług korzystać. "Może" nie równa się "musi".
 • This commment is unpublished.
  On · 1 lata temu
  To nie chrześcijanka, tylko katoliczka, a to wielka różnica.
  • This commment is unpublished.
   Mario · 1 lata temu
   @On Co za palant. Powiedz to Panu Bogu,  ze katole, to nie chrześcijanie. A moze to ty jestes  Panem Bogiem, skoro lepiej wiesz od Niego?
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @Mario Maryjo... jeśli czczą innych bogów oprócz Jahwe to nie są.
  • This commment is unpublished.
   Gap · 1 lata temu
   @Mario Właśnie to Pan Bóg mówi w swoim Słowie, że nie są.
  • This commment is unpublished.
   Apo · 1 lata temu
   @On ooooo, ilu tu się sędziów objawiło! Potrafią wejrzeć w dusze nie tylko poszczególnych katolików ale we wszystkie owe naraz. Odsyłam was zatem do początkowych a także do końcowych wersów ósmego rozdziału Ewangelii wg św. Jana. Tam opisana jest reakcja Pana na wypowiedzi i postawę waszych duchowych ojców. Może nie jest jeszcze dla was za późno ..

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.